Skocz do zawartości

Polecane posty

MartineZ    14

łączenie pumy z innym herbicydem może powodować przypalenie końcówek lub pęknięcie blaszki liściowej. może ale nie musi, sam też w ostatnich latach łączyłem ale w tym roku rozdzielę.

luki08    3

Ja wczoraj zaryzykowalem i opryskalem puma+chwastox,ciekawe co z tego bedzie temp w nocy 3-4stopnie
Zobaczymy za tydzien

kiepur78    6

a jak pH gleby?

Na jesieni miałem robione analizy gleby i mam pH 6,5. Rozmawiałem z kilkoma  rolnikami i większość z nich narzeka w tym roku na odmiany hybrydowe. Część z nich już zaczęła kasować uprawy.

Wiadomość z agroFakt.pl

XTRO    160

Można dawać 1l CCC + moddus na jęczmień jary ?

MartineZ    14
kiepur78 

wygląda na to, że choroby grzybowe sprawiają duży problem hybrydom w Twojej okolicy...stosowałeś jakiś fungicyd na jesień?

david    0

u mnie również hybryda hobbit i wotan bardzo słabo wygląda, połowa nadaje się do kasacji, gdzie odmiany populacyjne wyglądają bardzo obiecująco. Dodam, że jesienią nie było widać oznak zróżnicowania odmianowego. Myślę, że należałoby zgłosić reklamację na nasiona lub zaprawę, którą zostały zaprawione

XTRO    160

planowałem dać na 1 kolanko 1 l CCC i 0,3 moddusa od razu. Nawożenie w N okolo 110

kowal1    0

Jeśli się myle to mnie Koledzy poprawcie ale z tego co czytałem etykiety to CCC np. Stabilan nie można stosować dla jęczmienia jarego.

Dlatego samego CCC się nie stosuje bo nic nie daje. Zabiegi należy opierać na Modusie i Cerone. Nie pamiętam jak Medax Top sobie poradzi ale chyba nie ma rejestracji na jęczmienie.

kiepur78    6

kiepur78 

wygląda na to, że choroby grzybowe sprawiają duży problem hybrydom w Twojej okolicy...stosowałeś jakiś fungicyd na jesień?

Stosowałem jesienią tebukonazol. Dziś był Pan z Syngenty i stwierdził, że powodem tego jest wysmalanie. Komu tu teraz wierzyć? Czy w takim razie mam się odwołać od decyzji likwidatora szkód który stwierdził że to nie efekt złego przezimowania?

albert1991    8

Witam chciałem zapytac kiedy najlepiej zastosowac modusa w jeczmieniu ozimym  by go usztywnic i skrocic?w tej chwili klos ma dł około 5 mm

MartineZ    14

kiepur78 z tą decyzją to jest jak z szacowaniem szkód przez koła łowieckie.  Nawet jeśli Pan z Syngenty się myli to jak to udowodnić? Rozumiem, że miałeś do ubezpieczone tak? 

Arturos21    4

witam koledzy czym zwalczyć chwasty w jęczmieniu ozimym nic nie  było robione macie jakieś pomysły??? myślałem o axial i mustang forte ale bardzo drogo to wychodzi

akpil19    0

Mam pytanie czy bez nawozenia przedsiewnego w jęczmieniu jarym można uzyskac fajny plon Jakie  nawozy później dac i jakie dawki ziemia klasa III

MartineZ    14

kiepur78 no to teraz pytanie co tam podpisałeś....jeśli miałem ubezpieczone od wymarznięcia to pytanie czy wysmolenie nie łapie się w wymaraznięcie...?

Jak działają zastosowane fungicydy przy takiej pogodzie jak jest teraz? 25 marca opryskałem jęczmień ozimy ale jak spojrzę za okno to wydaje mi się, że to nie była zbyt mądra decyzja. 

master20002    157

Panowie, na jęczmień ozimy można zastosować pumę+chwastox trio? Na jesień nie pryskane. Zaznaczam, że taka mieszanka leci u mnie na j.jary i skuteczność jest na bardzo wysokim poziomie.

maniana    6

Mam pytanie czy bez nawozenia przedsiewnego w jęczmieniu jarym można uzyskac fajny plon Jakie  nawozy później dac i jakie dawki ziemia klasa III

zależy po czym masz stanowisko

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez rafar91
      Witam:) mam problem:/ tydzien temu(poniedzialek) opryskalem 4 ha jeczmienia jarego odmiany eunowa na chwasty. Uzylem Chwastoxu Turbo + Puma Uniwersal z tego wzgledu ze rok temu pojawil sie tam owies gluchy a w tym roku mialo byc pszenzyto ale wymarzlo. Gosciu zarowno w centrali jak i przedstawiciel handlowy Bayer mowil ze nie ma przeciwskazan by pryskac jeczmienia jarego puma. Ale juz w sobote pojawily sie przebarwienia na nim mozliwe ze nawet popazenie albo jakas choroba. Na opakowaniu pisalo ze moga pojawic sie przebarwienia. Pojechalem wraz z kilkoma roslinkami do centrali od srodkow och. ros. Gosciu stwierdzil ze to rynchsporioza. Polecil oprysk Artea plus odzyka oraz siarczan magnezu oraz mocznikiem. Mowil rowniez ze musze odczekac 10 dni od oprysku na chwasty. Wiec dopiero efekty moga byc pod koniec tygodnia.

Moje pytanie brzmi czy kogos z was spotkalo cos podobnego?
      Co wtedy zrobiliscie? Jakie srodki zastosowaliscie?
      Jest mozliwe ze 5 dni po oprysku na chwasty i pojawily sie choroby?
      Czy to moze przypalenie od pumy?

Kwestia jest jeszcze taka ze pryskalem wieczorem gdy bylo 18C i pochmurno.
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur