Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
xyz88    7

Jęczmienia nie było w ogóle. To co ukosiłem domieszałem do owsa i poszło jako owies. Teraz na pewno bym nie zaorał. No ale swoje błędy najlepiej się zapamiętuje ;) Nawet gdybym ukosił 3t rzepaku z tego 1.5ha to więcej by zostało niż z tego owsa. A dochodzi przecież orka, sianie....Z tych 30arów rzepaku miałem 1150kg z 1ha było by około 3.5t. I dodam że przez te 30arów był jeszcze przejazd w tym rzepaku.

Chyba w mojej galerii są zdjęcia tych "byków" tzn rzepaku które zostawiłem. Brat miał trochę lepszy rzepak i zostawił wszystko. Dał mu średnio 4t/ha. A dodam też że nasze siane były 5-6 wrzesień z przyczyn tech a 09.09spadł deszcz i padało chyba kilka dni.

Edytowano przez xyz88

Panie i panowie mam do was pytanie. Otóż 20 września posiałem jęczmień ozimy ale że była susza ziarno niepokiełkowało dopiero puźno jesienią jak deszcz popadał udało mu się wykiełkować ale niezdążył wyjść na wierzch bo przyszła zima i przezimował pod ziemią. I tu pojawia się moje pytanie czy ten jęczmień powschodzi jeszcze i co z tą uprawą dalej robić? dodam jeszcze że nawozu jeszcze na niego niesypałem

Edytowano przez mariusz123456789a

gwozd    101

A próbowałeś może siewu czy tylko słyszałeś?

Pryskałem łubin 1l afalonu + 0,13l commandu czyli dawka znacznie zaniżona, na granicy która daje radę przytuli. Pole wzdłóż polnej drogi za kilka dni po drugiej stronie posiano jęczmień jary. Wsszedł ale takimi zakolami wzdłóż drogi przez dłuższy czas był biały, wyszedł z tego i później nie było widać różnicy. Pogoda w czasie oprysku była idealna, nie było wiatru który widocznie znosiłby oprysk

Wiadomość z agroFakt.pl

andrews1987    3

Ja siałem saletrę tydzień temu i już zaczął się ładnie zielenić. Jest jeszcze żółty ale już z każdym dniem mniej. Tylko się obawiam czy żle nie zrobiłem z tym nawozem bo było kilka dni ciepłych jęczmień zaczął puszczać nowe listki i teraz ma być mróz śnieg itd i chyba wymarznie :( 

gwozd    101

Pod koniec kwietnia, początek maja zasiej soje. Do tego czasu będziesz wiedział czy z rzepaku coś będzie i czy likwidować

prysnąć jęczmień ozimy np topsinem i dodać troche nawozu dolistnego żeby się zasielenił, oglądałem go dzisiaj i nawet na nowych liściach widać grzyb. odmiana gloria, proszę o porade

dawid3p    359

u nas w wlkp przyoralni w cholere wszystkie jęczmienie ozime, ja  nie sieję tego bo rzadko kiedy wyjdzie, pewnie by trzeba dobrych środków z jesieni na grzyba 

jaką odmianę polecacie mi jeczmienia jarego? bo oscyluję na 6-7 t/ha, ziemia IVa,b

ogar118    62

Gdzie te jęczmienie w wlkp tak zaorują i z jakiego powodu? U mnie od 6 lat sieję jęczmień oz i nie udał się w 2013 (zima do kwietnia) bo pleśń śniegowa mocno go poraziła o zimie z 2012 nie wspominam bo wtedy nic się nie udało... 

stasiex    23

U mnie wymarzła 1/3 plantacji. Ale pozostałe 2/3 wygląda - oprócz jasnego koloru - nie najgorzej. 

dawid3p    359

pleśń śniegowa, nic niema placami albo za wcześnie zasiany i wybuja albo trzeba fungami prysnąć z jesieni i go ochronić ;) 

zdzichu124    0

Panowie czym pryskacie na jeczmien jary, chodzi o chwasty dwuliścienne (ostrożen polny jest) oraz na owies głuchy. Myslalem o srodkach Axial + Mustang Forte, co myślicie o tych srodkach? Po niedzieli jade zaopatrzyć się w srodki i nie wiem na co się zdecydować, co do Axiala jestem prawie zdecydowany ale nie wiem co z dwuliściennymi. Co polecacie ? Dzieki za odpowiedzi.

stasiex    23

Nie najgorzej cenowo (i jakościowo) wychodzi Sekator PAK (Sekator + Esteron) - ja byłem zadowolony z efektów.

tomekZ058    75

w tym roku przedsiewnie 200kg/ha polifoski 8 i 200kg/ha saletrzaku potem mysle jeszcze dac 200kg/ha saletry lub 200kg/ha mocznika zalezy jak bedzie wygladał

ogar118    62

Axial na owies najlepszy moim zdaniem a zamiast mustanga proponuję zastosować mocarza. 

zdzichu124    0

Panowie, dlaczego przedsiewne stosujecie saletrzak, saletre ? To nawozy szybkodziałające a zanim roslina zostanie wysiana, skiełkuje i zanim wytworzy korzonek, który bedzie w stanie pobierac ten azot to nie macie zbyt duzych strat? Czy nie lepiej zastosowac np: 100-150 kg Mocznika około 4-5 dni przed siewem i nastepnie po okresie krzewienia wysiac dopiero saletre amonową pogłównie? Prosze o sprostowanie jesli cos zle pisze, bo jestem przekonany do takiego rozwiązania. 

Edytowano przez zdzichu124

ogar118    62

Nie czaję tego przerażenia co niektórych wymywaniem azotu, od wiosny do jesieni jest większe parowanie niż nowe opady co za tym idzie woda bardziej podsiąka kapilarami niż przesiąka w głąb profilu i co za tym idzie azot pozostaje w strefie korzeniowej.  

Zdarzają się przypadki, że się nie podniesie z tej żółci? Potrafi mieć duży wpływ na plon? Na jesieni nie pryskałem na grzyba ale sieję pierwszy raz ozimy więc uczę się na własnych błędach.

warchest    46

a to pod jare trzeba azot wczesniej stosowac bo u nas zaplanowane na jeczmien jary jest 300 kg polifoski 6 pod korzen a nastepnie pozniej ok 400 kg saletry w 2 dawkach czy to zle by bylo tak czy inaczej to trzeba by zrobic

ogar118    62

Jak jest porażony mozaiką to może być problem... A jeśli nie to po poprawie pogody powinno wszystko się unormować... 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez rafar91
      Witam:) mam problem:/ tydzien temu(poniedzialek) opryskalem 4 ha jeczmienia jarego odmiany eunowa na chwasty. Uzylem Chwastoxu Turbo + Puma Uniwersal z tego wzgledu ze rok temu pojawil sie tam owies gluchy a w tym roku mialo byc pszenzyto ale wymarzlo. Gosciu zarowno w centrali jak i przedstawiciel handlowy Bayer mowil ze nie ma przeciwskazan by pryskac jeczmienia jarego puma. Ale juz w sobote pojawily sie przebarwienia na nim mozliwe ze nawet popazenie albo jakas choroba. Na opakowaniu pisalo ze moga pojawic sie przebarwienia. Pojechalem wraz z kilkoma roslinkami do centrali od srodkow och. ros. Gosciu stwierdzil ze to rynchsporioza. Polecil oprysk Artea plus odzyka oraz siarczan magnezu oraz mocznikiem. Mowil rowniez ze musze odczekac 10 dni od oprysku na chwasty. Wiec dopiero efekty moga byc pod koniec tygodnia.

Moje pytanie brzmi czy kogos z was spotkalo cos podobnego?
      Co wtedy zrobiliscie? Jakie srodki zastosowaliscie?
      Jest mozliwe ze 5 dni po oprysku na chwasty i pojawily sie choroby?
      Czy to moze przypalenie od pumy?

Kwestia jest jeszcze taka ze pryskalem wieczorem gdy bylo 18C i pochmurno.
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur