Skocz do zawartości

Polecane posty

Kamilo1888    30

hmm nawozenie okey , zostan przy azocie pod korzen 60 kg N czyli te 150 kg mocznika , potem daj na 1 kolanko 150 kg saletry , i daj moddus 0,3-0,4 L/ha  , co do PK pod korzen to daj orientacyjnie około 60-80 P i 100-120 K :) kredę daj tylko pamietaj abyś dał ją około 4 tygodni przed dawaniem fosforu :). Siałeś już kiedyś Eunove ? bo w tym roku będę zmieniał włąsnie na tą odmianę i idzie na podobne warunki IV a b , 5,8 ph wapnowane , 80 P i 120 K , azot tak jak pisałem wyżej + regulator , co do fungicydów okey ,  możesz dać manganu i miedzi na pierwsze kolanko :) i nie zapomnij o siarczanie magnezu dolistnie oczywiscie :) z mocznikiem :) 

Edytowano przez Kamilo1888

milanreal1    290

Ta krede to już wysiej jak możesz w pole wjechać. Nie tylko ze względu na fosfor ale też na azot.

royal261    6

Dziękuje wszystkim za pomoc. Nigdy nie siałem jęczmienia ani jarego ani ozimego, to będzie pierwszy raz. W tym roku zostanie mi dużo kiszonki z kukurydzy wiec zmniejszę powierzchnię zasiewów. Jęczmień wydał mi się najbardziej odpowiednią rośliną na paszę dla krów. Trochę czytałem, ludzie piszą, że ta odmiana bardzo dobrze się sprawdza na średniej ziemi.   

Wiadomość z agroFakt.pl

donweter1989    181

Odmiana bardzo dobra. Miałem ją 2 lub 3 lata temu zarówno w czystym siewie jak i w mieszance zbożowo - strączkowej. Fajnie mi się współgrała z owsem breton i peluchą milwa. Kłos ładny, ziarno przeciętnie grube, jeden minus to, że dobrze było by ją skrócić, bo lubi wylegać.

dawid3p    359

wicie co sam się dziwie jak niektórzy sieją siarczan magnezu na pole? jak to leci w rozsiewaczu jak to takie drobne ? rozsiewacz tego nie rozsieje, 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/lightbox/533344-ursus-c-360-3p/

Wie ktoś może jak liczyć poszczególne NPK z poplonu gorczycy? mniej więcej miałem taką 1,5 metra  bo staram się ładnie poobliczać składniki i nie wiem jako ile liczyć poplon 

1490    5

Ktoś zasilał już ozimy?

Witam ja bezwzględu na pogodę jeszcze nigdy nie nawoziłem azotem wcześniej jak po 1 marca

Michal225    13

U mnie wegetacja już ruszyła 22 poszedł saletrosan  300 kg ... od wczoraj deszczyk sobie pada ...

Tadek07    0

Witam, chcę jutro siać jęczmień ,nigdy tak wcześnie nie siałem . Czy można już czy się wstrzymać doradźcie ? Pozdrawiam 

andrews1987    3

Panowie a na ozimy jęczmień, który jest naprawdę dość gęsty choć wysmolony przez wiatr (końcówki) jaki nawóz wybrać ?? Saletra 1360zł, Saletrzak Tarnów 1160zł czy Salmag 1170zł ???

1490    5

witam salmag jest dość dobrym nawozem  saletrzak to u mnie tylko przedsiewnie pod agregat  no i saletra najlepsza na start nawet jeżeli temperatury mogą być zmienne wybór należy do ciebie pozdrawiam

andrews1987    3

Bo w sklepie mówili mi że salmag to taki saletrzak tylko lepszy i że saletra jak nie będzie już przymrozków. Też tak uważacie?

1490    5

Bo w sklepie mówili mi że salmag to taki saletrzak tylko lepszy i że saletra jak nie będzie już przymrozków. Też tak uważacie?

witam w salmagu masz siarkę i przez to jest to fajny nawóz  co do saletry to przymrozek nie będzie miał dużego znaczenia no chyba że -20

tomekZ058    75

Tadek07 z tym siewem jeczmienia to sie wstrzymaj,na jeczmien jest zdecydowanie za wczesnie,to moje zdanie

gregorz    0

Witam koledzy siew jęczmienia jarego  zaczęty wczoraj   norma wysiewu 180 kg/ha

dawid3p    359

to wszystko zależy ja twierdze że po 20 lutym trzeba siać ja w niedziele byłem korzonki białe mają wegetacja ruszyła  a wy się szczypiecie z tymi nawozami  ja tak sieję 22-24 luty 3 rok, w zeszłym roku siałęm 22 lutego ojciec nie zasiał jednego przejazdu bo mu zabrakło nawozu, i gada że już nie będzie jechał sypnie podwójnie podczas drugiej dawki, i też tak zrobił różnica w polonie tam było 6 t/ha a tam 4 t/ha ja tylko dzielę się swoim doświadczeniem nie jestem idiotą żeby marnować składniki bo wiem ile nawozy kosztują ja sieję 2 dawki i jadę odżywką  

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez rafar91
      Witam:) mam problem:/ tydzien temu(poniedzialek) opryskalem 4 ha jeczmienia jarego odmiany eunowa na chwasty. Uzylem Chwastoxu Turbo + Puma Uniwersal z tego wzgledu ze rok temu pojawil sie tam owies gluchy a w tym roku mialo byc pszenzyto ale wymarzlo. Gosciu zarowno w centrali jak i przedstawiciel handlowy Bayer mowil ze nie ma przeciwskazan by pryskac jeczmienia jarego puma. Ale juz w sobote pojawily sie przebarwienia na nim mozliwe ze nawet popazenie albo jakas choroba. Na opakowaniu pisalo ze moga pojawic sie przebarwienia. Pojechalem wraz z kilkoma roslinkami do centrali od srodkow och. ros. Gosciu stwierdzil ze to rynchsporioza. Polecil oprysk Artea plus odzyka oraz siarczan magnezu oraz mocznikiem. Mowil rowniez ze musze odczekac 10 dni od oprysku na chwasty. Wiec dopiero efekty moga byc pod koniec tygodnia.

Moje pytanie brzmi czy kogos z was spotkalo cos podobnego?
      Co wtedy zrobiliscie? Jakie srodki zastosowaliscie?
      Jest mozliwe ze 5 dni po oprysku na chwasty i pojawily sie choroby?
      Czy to moze przypalenie od pumy?

Kwestia jest jeszcze taka ze pryskalem wieczorem gdy bylo 18C i pochmurno.
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur