Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

dzikijohn    19

jestem z mazowieckiego - okolice Siedlec. Pytanie moje brzmi: czy nie za późno jeszcze na siew jęczmienia ozimego?? Wcześniej jak 15 września na pole nie wjadę..

Piochu    7

Miał ktoś do czynienia z dwurzędowymi odmianami jęczmienia ozimego? Ja planuję w tym roku spróbować, chcieliśmy kupić odmianę Emily ale nigdzie już jej nie ma, i zasiejemy nowa odmianę Metaxa.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bombay    0

wiatm mam pytanie siałem wczoraj jeczmien ozimy maybrit nasionaz centrali zaprawiane i pochrzaniło mi ie z tabelka i posaiłem 90kg/ha.

jak myslicie bedzie cos z tego? miałem posaic 130kg/ha. co robic dosiac czy zostawic?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jęczmień ma stosunkowo dużą masę TN ,często przekracza ona 50g.Nawet zakładając 100% wschody ;) masz obsadę rzędu 180 szt/m2.

Ja w zeszłym roku siałem Nicollette,która była zapakowana w oryginalne austriackie worki i zalecana obsada sięgała 380szt/m2 co przekład się na ok 170-180 kg/ha

Na twoim miejscu posiał bym na tym samym polu po raz drugi ok.80 kg/ha,siejąc samym siewnikiem(jesli siałeś agregatem upr-siew).

Wacek21    35

Ojciec, przyciagnal z centrali nasiennej Jeczmień ozimy, odmiany Tiffany wyczytałem ze to odmiana typu browarnego czy jeczmień browarny dobry bedzie na pasze? Panowie prosze o szybka odpowiedz bo dzisaj ojciec chce to zasać

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Będzie dobry.Jeśli zastosujesz nawożenie azotowe takie jak dla odmian paszowych,będzie miał zawartość białka podobną do odmian paszowych wielorzędowych,niższą zawartość łuski,choć plon nieco niższy od typowych odmian paszowych.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wiosną,jesienią ew. walka z miotła i mszycą.

Arturos21    4

panowie mam pytanie jęczmień już powschodził i chciałbym posiać teraz polifoske bo przed siewem nie zdarzyłem i czy teraz na jesień dobrze będzie siać czy jechać na wiosnę ??

mielosz    0

gścu teraz to sie nic nie grzebie zostaw se ten naówz na wiosne

a jaką odmiane jęczmiena jarego prponujecie bo w tym roku miałem mercada

TOREZ    34

Szybko działająca, wręcz natychmiastowo ta polifoska ;)

A tak na poważnie, to spróbuj tocade.

Rewelacyjna odmiana.

mielosz    0

dzięki za odpowiedż

a jak czesto nabywacie zborze z centrali bo ja tam na to nierzałuje i nabywam co roku acha i jaki proponujecie mi poplon przed orką pod jary z góry dięki za odp

kris82    4

no najlepiej jest co roku siać z centrali ale różnie z tym bywa ;)

a poplon to gorczyca

Cihu    123

a czy to prawda ze gorczyca wycga ziemię z składiników pokarmowycz

Pewnie, że wycga, wycga że ho ho. Takiej wycganej ziemi jak po gorczycy to po niczym nie bedziesz miał. "żal.pl"

mielosz    0

to jak mówisz że wyciąga to jaki polon proponujesz po jęczmień jary

przed orkom zeby miał durzo składników pokarmowych i azotu i oczywiście nie doił ziemi

TOREZ    34

a czy to prawda ze gorczyca wycga ziemię z składiników pokarmowycz

Z wody to tak.

Składników to do maxa Ci nie wyciągnie.

Cihu    123

koledzy? o czym tu mowa? Gorczyca ma wyciągnąć składniki z ziemi. Pobiera je z głębszych warstw i rozkładając się uwalnia je do gleby. Moja wczesniejsza odpowiedź byla ironiczna bo i pytanie to raczej nie było poważnie zadane.

mielosz proszę Cię, ja mieszam literki ale to, jak Ty piszesz to już wszelkie normy przekracza.

ps: gorczyca to dobry poplon, inne to facelia i łubin ale łubin drogo wychodzi. oczywiście dobrze dać troche azotu pod gorczyce

jerzy    2

ale która odmiana da największy plon?

Nie wiemy która odmiana da Ci najwiekszy plon, napisz jaką masz glebe, klasę bontacji, jaki przedplon, w jakiej kulturze rolnej jest ziemia, jakie warunki meteo w twoim rejonie wystepują np czy nie ma skłonności do suszy wiosennej ?cos napisz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez rafar91
      Witam:) mam problem:/ tydzien temu(poniedzialek) opryskalem 4 ha jeczmienia jarego odmiany eunowa na chwasty. Uzylem Chwastoxu Turbo + Puma Uniwersal z tego wzgledu ze rok temu pojawil sie tam owies gluchy a w tym roku mialo byc pszenzyto ale wymarzlo. Gosciu zarowno w centrali jak i przedstawiciel handlowy Bayer mowil ze nie ma przeciwskazan by pryskac jeczmienia jarego puma. Ale juz w sobote pojawily sie przebarwienia na nim mozliwe ze nawet popazenie albo jakas choroba. Na opakowaniu pisalo ze moga pojawic sie przebarwienia. Pojechalem wraz z kilkoma roslinkami do centrali od srodkow och. ros. Gosciu stwierdzil ze to rynchsporioza. Polecil oprysk Artea plus odzyka oraz siarczan magnezu oraz mocznikiem. Mowil rowniez ze musze odczekac 10 dni od oprysku na chwasty. Wiec dopiero efekty moga byc pod koniec tygodnia.

Moje pytanie brzmi czy kogos z was spotkalo cos podobnego?
      Co wtedy zrobiliscie? Jakie srodki zastosowaliscie?
      Jest mozliwe ze 5 dni po oprysku na chwasty i pojawily sie choroby?
      Czy to moze przypalenie od pumy?

Kwestia jest jeszcze taka ze pryskalem wieczorem gdy bylo 18C i pochmurno.
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur