Skocz do zawartości

Polecane posty

adamgaleon    4

kolego kula88 pewnie wlałeś modusa do napełnionego już zbiornika z mocznikiem i siarczanem i nie wymieszało niestety

tomi1349    5

Jak w dzień temp. jest 30C a noce są po 15C to mogę wieczorem pryskać cerone czy nie?

panczo1922    68

Creone nie mieszałem ale moddusa z tiltem już tak i nic się nie działo...

Teraz pytanie z mojej strony... Czytam kilkanaście ostatnich postów nt skracania jęczmienia i nikt nie wspomina o ccc..? Dlaczego? Ja trzy dni temu dałem ccc na drugie kolanko i myślę poprawić czymś jeszcze jak będzie konieczność na liść flagowy... Już któryś rok z rzędu stosuje ccc w jęczmieniu i jakoś daje radę...

Wiadomość z agroFakt.pl

Piotrek1986    1

W poniedziałek pryskałem mustangiem jęczmień jary to mogę jutro pojechać modusem a pojutrze tilt+ odzywki czy za szybko?

milanreal czy jak w dzień jest około 30 to sam modus może przypalic ? bo niby zabieg w słonetrznej pogodzie lepiej działa ale może w tych warunkach (upały) bezpieczniej było by go wykonać wieczorem?

kula88    2

kolego kula88 pewnie wlałeś modusa do napełnionego już zbiornika z mocznikiem i siarczanem i nie wymieszało niestety

sytuacja wygładała następująco,najpierw pryskałem pszenżyto,zostało mi 80 litrów cieczy,rozmiesząłem w wiadrze 7 kg mocznika i magnez,do opryskiwacza wlałem moddus i buteleczkę po modusie przepłukałem roztworem mocznika i magnezu z wiadra,w butelce się scięło (te pozostałości ze scianek),potem wlalem wiadro do opryskiwacza, rozumiem ze skoro w buteleczce zcięło to w opryskiwaczu równiez? czy po prostu w wiadrze było zbyt duze stężenie?

gucik131    7

Creone nie mieszałem ale moddusa z tiltem już tak i nic się nie działo...

Teraz pytanie z mojej strony... Czytam kilkanaście ostatnich postów nt skracania jęczmienia i nikt nie wspomina o ccc..? Dlaczego? Ja trzy dni temu dałem ccc na drugie kolanko i myślę poprawić czymś jeszcze jak będzie konieczność na liść flagowy... Już któryś rok z rzędu stosuje ccc w jęczmieniu i jakoś daje radę...

ccc w jęczmieniu to jedynie na rozkrzewienie tak to ono chyba za wiele nie daje

adamgaleon    4

ja kolego nalewam zawsze ze 100 litrów i włączam mieszadło i dopiero po włączonym mieszadle dodaję resztę i nie mam problemów że mi się coś ścina i jak jadę na pole to mieszadło cały czas pracuje

krychu    43

Chcę dać na T1 w jarym jęczmieniu Tilt Turbo 0,5 + Mondatak 0,6. Czy to będzie dobra ochrona?

marcin0142    0

Witam. Czy mogę pryskać jęczmień jary moddusem gdy ma już on 3 kolanka? Dodam że wcześniej nie był niczym skracany.

lukaszm    10

Kondziu1832 - Między herbicydami należy zachować tygodniową przerwę, podobnie jak między herbicydem a regulatorem. A masz w jęczmieniu jakieś przebarwienia po zastosowaniu Pumy? Ja będę ją dopiero stosował. Pytam z ciekawości, bo na Forum różne opinie odnośnie efektów stosowania Pumy w jęczmieniu, a rejestrację przecież ona ma w tym zbożu.

marcin0142 - Ja dziś mam pryskać jęczmień na jednym kawałku (bo powinno dać się wjechać), ale późnym popołudniem, bo narazie bardzo grzeje. Muszę jeszcze sprawdzić, w jakiej jest fazie. Przez ostatnie deszcze nie wiem, czym pryskać teraz - czy regulatorem, czy Pumą. Dwa kolanka w moim jęczmieniu były w poniedziałek. Też się zastanawiam jak to jest ze stosowaniem trineksapaku etylu w jęczmieniu jarym: na etykiecie Moddusa pisze, że do drugiego kolanka, a na Optimusie, że do trzeciego kolanka. I właśnie nie wiem, jak to jest właściwie ze stosowaniem tej substancji aktywnej w tym zbożu, czy można w fazie trzeciego kolanka pryskać.

Kondziu1832    180

@lukaszm - jeżeli chodzi o PUMĘ to nie mam narazie żadnych zastrzeżeń ale zobaczymy z biegiem czasu. W tamtym roku wszystko było w porządku.

Michalmeer    366

pierwszy zabieg poszedł intizam .. a na drugi mistić tylko kiedy najlepiej go zastosować ?

lukaszm    10
Napisano (edytowany)

Tylko, że Cerone zawiera etefon, a ta substancja działa krótko - 2-5 dni. Dodatkowo przyspiesza starzenie się roślin, no i z tego, co tutaj piszą Forumowicze (i nie tylko z tego, co tu jest napisane) etefon zalecany jest głównie do skracania dokłosia.

Jeśli o mnie chodzi, to pierwszy raz mam zasiany jęczmień jary i się też boję o to, by mi nie wyległ. Mam Moddusa i zastosowałbym go nawet dziś, ale chcę poznać jeszcze opinie doświadczonych Forumowiczów, do kiedy można go stosować - do drugiego, czy do trzeciego kolanka? Później pójdę sprawdzić, w jakiej fazie jest jęczmień. Jeśli ma trzy kolanka, to się wstrzymam, aż uzyskam odpowiedź na tym Forum. Bo łatwo jest opryskać, a potem można tego żałować. Gdyby nie pogoda, to już bym opryskał, gdy tylko był jęczmień w fazie pierwszego kolanka. A teraz muszę czekać, aż pole wyschnie. Jeden kawałek dziś powinno się dać pryskać.

Kondziu1832 - W jakiej dawce i fazie stosowałeś Pumę?

Edytowano przez lukaszm

Tomazi3p    44

Ile czasu trzeba odczekać od zastosowania PUMY do zastosowania Mustang-a Forte?

Jeżeli brak sytuacji stresowych to po 5 dniach bym już jechał. Tylko pamiętać trzeba żeby tego typ herbicydów nie stosować w czasie suszy, co producenci na etykiecie napisali.

lukaszm    10

Właśnie wróciłem z pola. Wysokość jęczmienia to 33-37cm (liczona razem z najdłuższym widocznym liściem). Pierwsze kolanko 4,5cm nad węzłem krzewienia, drugie 6,5cm nad pierwszym, a trzecie 2,5cm nad drugim. Widoczny kłos ma 2cm długości. No więc trzeba zapomnieć o Moddusie. Zaraz jadę jeden kawałek pryskać Pumą, jak tylko ustanie wiatr. Za ile dni po niej mogę stosować Cerone? Siedem dni wystarczy?

tomi1349    5
Napisano (edytowany)

U mnie jest już flagówka, wiec niebawem się wykłosi.

I teraz CZY JAK JEST 30C W DZIEŃ I NOCE PO 15C TO MOGĘ PRYSKAĆ CERONE?

Jak tak to lepiej wieczorem czy rano????

Edytowano przez tomi1349

slawek2209    78

przy takiej pogodzie zabiegi robi się wieczorem.Cerone stosowane zbyt pożno moze spowodować że jeczmien bedzie miał problemy z kłoszeniem.

asharot    176

Właśnie wróciłem z pola. Wysokość jęczmienia to 33-37cm (liczona razem z najdłuższym widocznym liściem). Pierwsze kolanko 4,5cm nad węzłem krzewienia, drugie 6,5cm nad pierwszym, a trzecie 2,5cm nad drugim. Widoczny kłos ma 2cm długości. No więc trzeba zapomnieć o Moddusie. Zaraz jadę jeden kawałek pryskać Pumą, jak tylko ustanie wiatr. Za ile dni po niej mogę stosować Cerone? Siedem dni wystarczy?

Nie wiem czy to dobry pomysł pryskać Pumą gdy są widoczne kłosy,ciekaw jestem efektów za 10-dni.

lukaszm    10
Napisano (edytowany)

asharot - Kłos ma 2 cm, ale żeby go widzieć, to muszę całą roślinkę delikatnie "rozebrać". To jęczmień jary, rzecz jasna. A ty mnie zrozumiałeś w kontekście "pierwszych widocznych ości"?

slawek2209 - A Pumą mogę pryskać rano, jeśli w dzień ma być upał? Czy lepiej wieczorem? Dziś nie opryskałem, bo wiało i nadal wieje. Wszystko by do Sąsiada poszło w pszenżyto, albo by mi się nałożyło w jęczmieniu i przypaliłoby go.

Edytowano przez lukaszm

adriano    3

u mnie jęczmień (prawdopodobnie nagradowicki, kupiłem dwie odmiany i nie jestem pewien gdzie którą posiałem. pisałem już o tym na forum ale nikt mi nie pomógł) ma do 70cm wysokości i jeszcze daleko mu do kłoszenia. kłosy mają około 2,5-3cm długości. dzisiaj wiał silny wiatr i pochyliło go na "przeczach", tam gdzie nie siknąłem moddusem.

luc93    2

ile jeczmień jary może dostać azotu poo gnoju bo nie wiem czy skracać dostał około 170 kg \N34 i polifoska pod korzeń

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez rafar91
      Witam:) mam problem:/ tydzien temu(poniedzialek) opryskalem 4 ha jeczmienia jarego odmiany eunowa na chwasty. Uzylem Chwastoxu Turbo + Puma Uniwersal z tego wzgledu ze rok temu pojawil sie tam owies gluchy a w tym roku mialo byc pszenzyto ale wymarzlo. Gosciu zarowno w centrali jak i przedstawiciel handlowy Bayer mowil ze nie ma przeciwskazan by pryskac jeczmienia jarego puma. Ale juz w sobote pojawily sie przebarwienia na nim mozliwe ze nawet popazenie albo jakas choroba. Na opakowaniu pisalo ze moga pojawic sie przebarwienia. Pojechalem wraz z kilkoma roslinkami do centrali od srodkow och. ros. Gosciu stwierdzil ze to rynchsporioza. Polecil oprysk Artea plus odzyka oraz siarczan magnezu oraz mocznikiem. Mowil rowniez ze musze odczekac 10 dni od oprysku na chwasty. Wiec dopiero efekty moga byc pod koniec tygodnia.

Moje pytanie brzmi czy kogos z was spotkalo cos podobnego?
      Co wtedy zrobiliscie? Jakie srodki zastosowaliscie?
      Jest mozliwe ze 5 dni po oprysku na chwasty i pojawily sie choroby?
      Czy to moze przypalenie od pumy?

Kwestia jest jeszcze taka ze pryskalem wieczorem gdy bylo 18C i pochmurno.
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur