Polecane posty

No mszyc to fakt jest pełno u mnie to jak sie weszło na pole to czarno , ja opryskałem Cyperkill Super , kupiłem to w zwykłym ogrodniczym za 12 zl na ha opryskałem i na 2 dzień efekt był na ziemi czarno na jęczmieniu czysto pryskałem w pon do tej pory czysto , co najgorsze teraz moge pow ze susza jak diabli a deszczu 0 wszystko omija mój rejon.... bedzie padać pewnie w żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

Panowie czy mogę połączyc zabieg Fungicydowy z Insektydowym + odżywka???? Z góry dzieki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

rafto - na CCC jest już za późno, natomiast Moddus stosuj tylko wtedy jak jest nadmiar opadów. Ja spaliłem jeczmień tak że praktycznie jestem już po żniwach. Zrobiłem to Moddusem w dawce 0,3 l/ha, dlatego wszystkich czytających to forum chciałbym ostrzec przed tym środkiem w jęczmieniu. Środek stosowany był bez jakichkolwiek dodatków, w czystym oprysku. Najlepsze jest to że w tym roku wszystko miałem obsiane jęczmieniem. Tagedia. Dostałem lekcje jakich mało.

no nie wiem kolego ja tam pryskałem w dawce 0,4l plus fungi i insektycedy i jakoś nic sie nie stało


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Również pryskałem modusem(0,33)do tego bumper ,mocznik,siarczan magnezu i plonvit i jęczmień "ŻYJE"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Jęczmień się kłosi, zauważylem jakieś gąsienice jasne kremowe wyjadaję czubek kłosa (w owsie to samo takie dziury wyżera w górnych ziarniakach) . Co to za paskuctwo? Pryszczarek zbożowy?

 

Cyt.

Pryszczarek zbożowiec to szkodnik należący do muchówek, długość owłosionego ciała osiąga 5 mm. Szkodnik charakteryzuje się czarno-brązowym tułowiem, czerwonym odwłokiem i długimi odnóżami.

 

To nie on. Co to jest? Ten ma tak max około 1cm co zauważyłem. Z trzy tyg temu było pryskane Sherpą 100 EC

 

 

http://szkodniki.rolnicy.com/szkodniki-zboz-i-traw/

Nie wiem co to... tak na 100% to do niczego mi nie pasuje.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Również w moim jęczmieniu zauważyłem duże ilości mszyc. Dobrze byłoby go jeszcze skrócić. Czy mogę połączyć Bi58 Nowy i Cerone w jednym zabiegu czy lepiej pojechać dwa razy. A może jest jakiś inny insektycyd który można mieszać z cerone? Zawsze na mszyce i skrzypionki używałem bi i działał super ale prawie zawsze łączyłem go z fungicydem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Witam.

 

W jęczmieniu zauważyłem, że na małym kawałku nie wzięło przytuli. Jęczmień zaczyna się kłosić już. Wcześniej było za sucho i za gorąco. Co zastosować, żeby nie popalić zboża. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Starane lub odpowiedniki B)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Koledzy zauważyłem u siebie w jęczmieniu sporo mszyc na łodygach, prawie na każdej roślinie jest od kilku do kilkunastu sztuk, czym najlepiej je zwalczyć?? i kiedy bo jęczmień zaraz będzie sie kłosił??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Jakie teraz mogę dać stężenie mocznika na jęczmień ? jęczmień jest w fazie liścia flagowego ;) czy jak dam 7% będzie dobrze do tego Bumper i siarczan Mg ?


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nooo 1 deszcz od zasiewu można jechać z nawozami ,

krecikuryn , zwalcz jakims 1 lepszym tanim środkiem ja tak zrobiłem i wybiło wszystko ale bede pryskal jeszcze raz bo jest nawrót

Edytowano przez synproboszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

CZy ktoś pomoże?

Można łączyć cerone z bi 58? Chociaż przez te deszcze to już nie wiem czy nie jest za późno na regulator, musze dokładnie obejrzec pole czy ości nie wychodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gwozd

Ja dwa dni wcześniej kupiłem Cerone miałem wczoraj pryskać ale jak pojechałem na pole to były już takie miejsca gdzie była większa dawka azotu i takie malutkie kłoski jęczmienia po pół centymetra wychodzą i chyba te Cerone zostawię na pszenicę ozimą w następnym sezonie.........???

Tam gdzie jęczmień był normalny ości jeszcze nie widać na większości pola.

Zaobserwowałem w jęczmieniu oraz na wszystkich polach wokoło, że jęczmień ma pousychane po kilka listków od ziemi co może być tego powodem??

Czy to normalne w tej fazie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Obejrzałem dokładnie jęczmień. Jest masa mszyc na źdźble i dolnych liściach. Zauważyłem też dorosłe postacie skrzypionki, dobrze że jeszcze nie pryskałem insektycydem. Myśle że jak za kilka dni pojadę bi 58 to załatwie też larwy skrzypionki. Jak dziś nie opryskam cerone to będe musiał zrezygnować z tego bo pewnie w następnym tygodniu pojawią się ości. Liść flagowy w pełni wykształcony ale przez ten deszcz na podflagowym pojawiły się jakieś przebarwienia, jakby brązowe kreski. Trzeba pojechać jakimś fungicydem, czymś tanim, może bumper wystarczy.

JOHNY tam gdzie dałeś więcej nawozu szybciej się kłosi?? zawsze było tak że słabsze zboże na gorszym stanowisku szybciej dojrzewa. Azot opóźnia dojrzewanie

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

U mnie i nie tylko jęczmień zaatakowała mszyca , masakra :"(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Regulatory wzrostu mozna laczyc z insektycydami.Ja zawsze tak robie i wszyscy ktorych znam tez tak robia.Nie ma to zadnego negatywnego wplywu na rosline.Na skrzypionke i na mszyce polecam Ammo Super 100 EW.Bi 58 powoli schodzi na psy.Pryskalem nim ostatnio i prawie wszystko zostalo.Po Ammo Super ktorym pryskalem w srode wszystkie insekty szlak trafil.Koszt na ha 14zl.Bi wychodzi drozej i nie ma po nim skutku, ale to moje spostrzezenia.Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

co powecie o cyperkill-u ? bo pryskałem nim w srode i nie widze efektu mszyce jak siedziły tak siedza :( wczesnij pszenice pryskałem bi 58 i pola czyste :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

mam pytanie zostały mi resztki oprysku falcon i bumper i pasuje mi je zmieszać razem bo nie chce mi się dwa razy jeździć na pole, a nie chcę też zboża przypalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Nigdy nim nie pryskalem, ale u mnie w okolicach panuje negatywne spojrzenie na ten srodek.Ja w srode pryskalem Ammo Super, dzis chodzilem po polach i czysciutko :) A bi 58 nie chce juz znac 3 razy sie juz na nim zawiodlem ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bialy2005 ja pryskalem cyperkill i jestem bardzo zadowolony poopadały wszystkie , pryskalem w dawce 100ml /300l wody/ha A co do liści to z tego co mi wiadomo i co czytałem to brak fosforu i potasu i oczywiście susza

Edytowano przez synproboszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj