Polecane posty

menos    7

mam problem stosowałem na jęczmień jary siarczan magnezu 7kg + yara kristalon NPK 18 18 18 2,5kg + tilt turbo 0,8 + modus 0,3l to oczywiście dawki na ha i go sobie przypaliłem czym mu pomóc link do fotek http://www.gadufoto.pl/33695410

dodam ze późno pryskałem pszenice jarą i niema takiego problemu

już wiem jest to chyba Plamistość siatkowa pryskam jeszcze Artea zobaczymy czy podziała

może mi ktoś doradzić na pewno to jest po oprysku strasznie podobne do plamistosci siatkowej ale to chyba nie jest bo na uwrociach gdzie lance nachodziły na siebie to aż zółty się robi może zastosować asahi sl + coś na plamistość siatkowa jutro planuje oprysk bardzo proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68
Napisano (edytowany)

Wszedzie suszy nie ma, nie na wschodzie Polski... U kogo pada (padalo), ma ziemie min klasy 4a(na dobry spodzie) niech sie cieszy. Najgorzej oczywiscie centrum i na slabych ziemiach... Sianka jest w moich okolicach 25% tego co zawsze.

Podalem opady z kwietnia i maja. Podajcie swoje.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Okolice Lublina , A widziałeś kiedyś nie narzekającego rolnika , sucho jest i owszem zwłaszcza na piaskach ale nie susza jak by była susza to już dawno by nic nie było , Co do mocznika to 25 kg na ha rozumiem ? teraz najlepiej było by dać podczas strzelania chyba ze ci już strzela to pod koniec strzelania

na moim terenie susza jak diabli


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proxy8441

Dzięki za docenienie mojego awataru też mi się bardzo podoba, zdaje się, że jestem w twoim wieku.

Byłem ostatnio na dyskotece, pije piwko i tak mimo woli słucham jak dziewczyna z chłopakiem rozmawia:

D: Co wczoraj robiłeś?

Ch: yyy nic....

D: Aaaa belowałeś?

Ch: No

D: Nowym John Deerem i belownicą?

Ch: Tak

D: To choć zatańczymy

 

Trzeba kupić nowego John Deera z belownicą i każda panna Twoja :PPPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245
Napisano (edytowany)

heheh ciekawy dialog. Widze całkiem uchwytna dziewczyna :)

 

thug głosili niby burze wczoraj u Nas wszystko jakos obeszło ani kropla deszczu nie spadła :( Nawet oziminy na słabych gruntach mi usychają :( O jarych już nie wspomnę :( masakra głoszą pogode ok. 20st i zero deszczu :(

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to jak będzie te 20 st to jeszcze jakoś ale jak przyjdą te zapowiadane powyżej 30 st to już będzie żle


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
truskafka    5

Proxy8441

Dzięki za docenienie mojego awataru też mi się bardzo podoba, zdaje się, że jestem w twoim wieku.

Byłem ostatnio na dyskotece, pije piwko i tak mimo woli słucham jak dziewczyna z chłopakiem rozmawia:

D: Co wczoraj robiłeś?

Ch: yyy nic....

D: Aaaa belowałeś?

Ch: No

D: Nowym John Deerem i belownicą?

Ch: Tak

D: To choć zatańczymy

 

Trzeba kupić nowego John Deera z belownicą i każda panna Twoja :PPPP

 

lepsze to niż jakby dziewczyna leciała na nową betę :)

 

ja mieszkam w centralnej Polsce, na Kujawach i w naszym rejonie jak zwykle mało opadów.... z 1,5 - 2 tygodnie temu była burza, mocno w nocy padało, ale później już niestety zaczęły się wysokie tempertury, chyba tylko jeszcze raz słabiutko popadało... ale jeszcze nie jest tak tragicznie. W ten weekend może popada... oby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebb1    0

Okolice kutna jęczmień już się kłosi ale ostatni deszcz spadł 2 maja jak tak będzie jeszcze ze 2 tygodnie to nic się nie uchowa nawet na lepszych ziemiach padnie bo na słabszych już się zwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Jęczmnień na górce mi juz się zwija, a pszenica ozima na piasku to zielone ma tylko źdzbło i liść przed i flagowy reszta żółta schnie w oczach masakra to już po plonie zdecydowanie każdy dzień bez deszczu to dla niej horror :( dla mnie zresztą też :(


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

witam mam pytanko czy jak bym posial teraz saletre po jęczmieniu to da to coś bo mam troche słaby miejscami a u nas opadow nie zapowiadają???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak nie ma padać to jak ma jęczmień skorzystać z azotu?Jeśli już to tylko przed deszczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Już lepiej jakaś odżywka+mocznik+siarczan i opryskiwacz jak deszczu nie będzie to nawóz za bardzo nie zadziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zgadzam się co do dokarmiania dolistnego ale to deficytu wody nie uzupełni o ile takowy u Ciebie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dddpp    2

U mnie od pocz.marca spadło 30l/m jęczmienie na górkach wys.15 cm nie rozkrzewione i od spodu wszystko żółknie a już się wykłasza.Jak szybko nie napada kombajn nawet tego nie skosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

u mnie też jęczmień słabo wygląda do okoła padało już a u mnie nic tak jak brak wody to żadne odżywki nic nie dadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jutro prysnę dla testu część jęczmienia środkiem Biogen superplon pro+. Ciekaw jestem czy cokolwiek pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Chciałem dzisiaj z rana polecieć z mocznikiem dolistnie ale znowu temperatura skoczyła do góry więc bym go tylko poparzył. Sucho jest ale jęczmień jest na glinie więc się trzyma bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Peter w niedzielę pryskać? Boga byś się wstydził. Nie dziwne że nie pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

no zauważyłem że praca w niedziele to dla większości rolników staje się codziennością byle więcej może gdzie jeszcze kawałek ziemi da się zasiać , podejrzewam że oni nawet nie wiedzą że to niedziela no może tylko dlatego że banki nie pracują :D i nie chodzi oto czy ktoś jest wierzący czy nie ale o prawo do odpoczynku B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245
Napisano (edytowany)

no tak tylko że w mniejszych gospodarstwach gdzie nie ma paszociagów itp rolnicy i tak musza ponasypywac paszy do pasników, dać bydłu czy chociaż udój, codzienna praca nie ma że niedziela czy święto czy długi weekend, trzeba i tak swoje zrobic, tylko troche jest łatwiej ale i tak o to co łątwiej trzeba zrobic np w sobotę i koło się zamyka. Mieszczuchy tylko długi weekend, i wolne im w głowach czy tez że muszą po godzinach zostawac.

 

Coś sie powoli chmurzy ale nie umie zacząć padać :(

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Proxy to normalne że zwierzynę trzeba nakarmić. Ale w polu robić to woła o pomstę do nieba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rolnik1973

Zrozum, że żadnego ,,boga'' nie ma ponieważ jest to religia żydowska z izraela zaprowadzona siłą w Polsce ponad 1000 lat temu kiedy to miał miejsce chrzest Polski 966 rok czy jakoś tak. Jeśli nasz kraj nie zgodził by się na to to była by wojna pod pretekstem dwóch zbitych desek pod kątem 90 stopni jedna dłuższa druga krótsza.

Słowianie mieli swojego boga Światowida czy jakoś tak.

 

A jęczmień nie ma co pić i źle się dzieje na polu.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12
http://zapodaj.net/a56abe4b2e2c3.jpg.html Panowie możecie mi powiedzieć co jest z tym jęczmieniem ?? :( raptowie zrobił się taki zółty jak na obrazku widać czyżby zrobiło się tak od pumy?? Jęczmien pod korzeń dostał 130kg/ha (saletrzak + lubofos) i 150kg/ha mocznik potem pryskanie Mustang Forte 1l/ha potem Puma 1l/ha i dolistnie Mocznik10kg/ha + siarczan magnezu siedmiowodny 8kg/ha +PlonvitZ 1,5l/ha. Dodat tyle że pumą pryskałem tydzień temu a w piatek dolistnie. Proszę was bardzo o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj