Polecane posty

ogar118    65

Moge dać 200 kg rsm 28 na jęczmień jary i pszenice jara w jednym strzale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

W mój jeczmien jary wpakował się jakiś grzyb niektóre pedy żółkną i po wyciągnieciu ich sa ugnite przy podstawie. czy bumper 250 poradzi cos na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

zależy co to jest może jakieś fotki ogólnie bumper to dość słaby środek ogólnie żólknięcie i zanik jęczmienia może mieć związek z ph gleby

 

poradźcie czy wystarczy na jęczmień 0,4 modusa w fazie 1 kolanka dostał łącznie w 2 dawkach 100N siany 175kg grube ziarno MTZ 53,3 na razie wygląda ok boje się czy ustoi nie zależy mi na słomie

jak masz wilgoć to daj modusa 0.25l plus 0.5litra zwykłego antywylegacza i nie patrz na rejestrację nie pchaj sie w takie koszty na sam modus plus do tego etafon

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Panowie potrzebuję waszej porady - otóż posiałem jęczmień jary na polu które użytkuję pierwszy rok , poprzedni właściciel zapewniał mnie że PH gleby jest odpowiednie i diabli mnie podkusili zasiać na tym polu jęczmień ,a wiadomo że jęczmień jest wrażliwy na zakwaszenie gleby . Na wiosnę wysiałem na tym polu WAP-MAG i myślałem że będzie ok ,ale nie jest , Jęczmień miejscami jest żółty i ogólnie słabo rośnie ,nawozy były dawane i pod korzeń i pogłównie ale to nic nie pomaga ,jęczmień był też opryskany tydzień temu od chorób grzybowych a wczoraj było pryśnięte chwastoksem turbo .

Pytanie -czy jeśli opryskam jeszcze odżywkami +siarczan magnezu + mocznik to coś to pomoże i zacznie rosnąć? ,czy teraz to już mu tyle pomoże co umarłemu kadzidło ? , i po jakim czasie od pryskania chwastoksem mogę wejść na pole z odżywkami ?

 

Z góry dzięki za wszelkie rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Z reguły nie powinno się siać jęczmienia na polu na ktorym jest ph nie znane,lub sasiad powiedział że jest ok,a rzeczywistość pokazała co innego.mam podobny przypadek w tym roku.Sąsiad zaoferował mi 2 ha przy moich 15 oddalonych 5km od domu bo mu się nie chcialo jezdzić,więc skoro na swoim siałem jęczmień to u niego też.Efekt,wyglada tak jakbym nawóz siał ręka.place słabsze.lepsze itd.Sprawdziłem pistolecikiem ph.tam gdzie słabe ph średnio4,2,gdzie ładniejszy 5,4 do 5,6.

Takze czecha zbyt wiele już tam nie zwojujesz,oczywiście mozna odzywkami w pewien sposób wpłynąć na jego poprawe,ale efektów w postaci wysokiego plonu to raczej tam nie będzie.ja na tych 2 sąsiada hektarach dalem dwa tygodnie temu 150kg mocznika i nic więcej nie dostanie.

Co do chwastoksu,to jeden z najszybciej dzialających herbicydów,po widocznych efektach zabiegu mozna wjezdzać z odzywkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Czy Bumper 0,5l + Duet ultra 0,4 to dobry pomysł czy może poszukać innego środka na domieszkę dla Bumpera? Na razie zaobserwowane tylko pojedyncze objawy plamistości siatkowej.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Przymrozem na południu polski nawet jęczmienia nie oszczędził, u mnie przy gruncie było jakieś -2st, niestety niektóre listka chwyciło i więdną. Dzisiaj poszła odżywka to może jęczmień się pozbiera.

Grochy padnięte w ponad 50%, kukurydza i ziemniaki jakieś 20-30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Czy Bumper 0,5l + Duet ultra 0,4 to dobry pomysł czy może poszukać innego środka na domieszkę dla Bumpera? Na razie zaobserwowane tylko pojedyncze objawy plamistości siatkowej.

to zależy ile chcesz wykonać zabiegów ale to jest raczej mieszanka ok masz trzy dobre subst aktywne propikonazol epoksykonazol i tiofanat jezeli jeden zabieg proponuję Ci to zastosować w możliwie jak najpózniejszym terminie aby dobrze chroniło kłos no chyba ż e już masz symptomy chorób bo u nas wszystkie zboża zdrowe jak narazie , ja stosuję w jęczmieniu tylko jeden zabieg ale trochę obawiałem sie podsuszki i zastosuje w tym roku alert plus leander czyli flusilazol karbendazym i fenpropidyna

a teraz pytanko decyduje sie panowie na skracanie zbóż jarych szczególnie zachód Polski u nas jest sucho i nie wiem czy jest sens skracać ?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

koledzy na dzień dzisiejszy mogę Wam powiedzieć że po oprysku Axial 0,3l + Adigor 0,9l + Mustang Forte 0,8l/ha lekkie przebarwienie jeczmienia nastąpiło, a gdzie był oprysk nałozony większe, chwasty "siadają" łącznie z owsem głuchym chyba się nie zregenerują mam taka nadzieje, w pszenicy brak przebarwień. Niestety Jeczmienie zmarzniete nie wszystkie liście ale zmarznięte a są już wysokości 25cm. Środki stosowałem oczywiście na zboża JARE.

 

Kukurydza zmarznięta i ziemniaki też :(


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

thug co to są te podsuszki??

choroby podstawy źdźbła

a do kolegi powyżej jaki miałeś przymrozek bo u nas też był ale nie aż taki żeby ruszyć zboże

i ponawiam pytanie o skracanie zbóż jarych jakie zadałem w poprzednim pośćie

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
Napisano (edytowany)

Szacuję ze ok. -3 napewno, osobiście mnie nie było bo byłem w drodze na SGGW ojciec nie zerknął na termometr, podczas drogi wszystkie pola były nad ranem oszromione ostro, jechałem ze śląska, a o 2 w nocy gdy wyjezdzałem z domu było tylko -1 w samochodzie tak pokazywało i nie było widać jeszcze szromu.

 

Dostało się głównie jęczmieniowi, kukurydzy i ziemniakom :(

 

Jeszcze zapomniałem dodać ze nie byłem na rzepaku zobaczyć pewnie młode łuszczyny tez ucierpiały, bardziej wykształcone może mniej, musze zobaczyć i w razie czego ubezpieczalnia do kiedy te przymrozki wiosenne się liczą?

 

Masakra na dziś zobaczymy czy coś bedzie ruszac.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Panowie kiedy sypiecie 2 dawkę saletry na jęczmien jary? Dodam że tydzien temu pryskałem N +P +K. N w formie mocznika. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja nie daje pogłownie dwoćh dawek azotu na jęczmień za duże ryzyko że go pokręci ja zawsze stosuje pierwszy strzał przedsiewnie saletrzak i pózniej raz saletra i to wszystko poza tym jęczmień ma mniejsze wymagania co do azotu np od pszenicy


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Panowie czy mozna zastosować CCC 720sl w mieszance jęczmienia z owsem? jak tak to jaka dawka jest bezpieczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

ja tak samo tylko jedna dawka azotu na jęczmien jary i to pogłównie PK przedsiewnie.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Czy dawka cerone 0,5 l/ha pomiedzy 1 a 2 kolankiem w jarym jęczmieniu nie zaszkodzi?? Nawozenie planowane na 100 kg N w dwóch dawkach z czego większość (2/3) przedsiewnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

ja nie daje pogłownie dwoćh dawek azotu na jęczmień za duże ryzyko że go pokręci ja zawsze stosuje pierwszy strzał przedsiewnie saletrzak i pózniej raz saletra i to wszystko poza tym jęczmień ma mniejsze wymagania co do azotu np od pszenicy

 

Troche źle mnie zrozumieliście , moze ja źle napisałem 2 dawkę czyli chodziło mi o pierwszą pogłownie bo jako pierwsza uznałem przedsiewnie (dla jasności) Czyli sypaliście już pierwszą pogłowną? mój jęczmień ma teraz około 30 cm i zastanawiam się czy to już czas czy raczej bliżej kłoszenia rzucić mu tą saletrą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo nie chce strzelić gafy pryskał ktoś bumperem 250 2 razy to samo pole bo ja już pryskałem j.j i zastanawiam sie czy moge dać jeszcze raz ten sam środek czy zastosować jakiś inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

 

Troche źle mnie zrozumieliście , moze ja źle napisałem 2 dawkę czyli chodziło mi o pierwszą pogłownie bo jako pierwsza uznałem przedsiewnie (dla jasności) Czyli sypaliście już pierwszą pogłowną? mój jęczmień ma teraz około 30 cm i zastanawiam się czy to już czas czy raczej bliżej kłoszenia rzucić mu tą saletrą ?

 

Ja stosuję tą dawkę o której piszesz w okresie krzewienia... Czyli na jęczmień który siałem 20marca drugą dawkę azotu zastosowałem 28kwietnia...

A na jęczmień który siałem później(20 kwietnia) azot sypałem w ubiegłą sobotę...

Wychodzę z zasady że lepiej azot jest dostarczyć wcześniej gdy jest większe prawdopodobieństwo opadów deszczu i roślina zdąży ten azot pobrać... Bo wg mnie stosowanie saletry w czerwcu to wyrzucenie pieniędzy..... Zaczynają się wielkie upały i potem ten nawóz leży na ziemi przez tydz.. potem nawet jak się wchłonie to kiedy ta roślina ma z niego skorzystać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bugjo22    0

czym zrobic poprawke w mieszance jeczmien+pszenica?pryskalem chwastoxem trio mialem litr tylko na ok 0,9ha 10dni temu i zostalo sporo rumianku jest taki poskrecany ale zielony.czyms poprawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że dałeś połowę dawki. Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie ostatnio było zimno i mokro a to spowalnia działanie takich środków, teraz jest ciepło to może dobije, poczekaj jeszcze parę dni jak nie weźmie to zastosuj jakiś Aminopielik albo Chwastox jeżeli zboże nie jest jeszcze za duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

mam straszną plamistość siatkową w jęczmieniu ozimym czym moge opryskać i czy można pryskać w czasie kwitnienia

Edytowano przez szymon170696

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema w moim jęczmieniu są takie miejsca w których jęczmień jest żółty i jest bardzo słabo rozkrzewiony idzie go lekko wyrwać a łodyga jest fioletowa. Co to moze być czego może mu brakować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj