Polecane posty

marcin2057    22

jaki antywylegacz zastosować aby usztywnić łan, zależy mi aby go nie zmniejszyć i zależy mi na słomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32
Napisano (edytowany)

Jeżeli zależy ci na słomie to tylko moddus,"thug" z tego co pamietam to chlorek nie nadaję się do stosowania w jęczmieniu jarym, tutaj tylko można etefon czyli np cerone. No i oczywiście Moddus.

Jakie stosujecie fungicydy w jęczmieniu jarym przy 1 zabiegu? Ja zastanawiam się nad Fandango, ale trochę drogie jest.

Edytowano przez HORTUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Ma ktoś posiany KWS olof?? Czy u was też tak słąbo rośnie?? Ładnie powschodził a teraz stoi w miejscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

mam ta odmianę i jest z niego dywan, rośnie najlepiej ze wszystkich no bo był kwalifikat, problem jest na nizinach szczególnie po łąkach torfowych,za zimno i za dużo deszczu i wszystko stoi i nawet krzewić się nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a jak wygląda u was jęczmień tocado? Kupiłem kwalifikowany siałem 170kg/ha i jest bardzo słaby i niski wcale się nie krzewi. To co mi zabrakło siałem eunowa 200kg/ha w tamtym roku wymieniany i jest dwa razy gestrzy i 3 razy wyższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Panowie co zrobic jak mi przypaliło końcówki w j.j i wyskoczyły czarne plamy tak na 30% powierzchni roślinki , stało sie tak niestety bo dodałem nie ten środek , myślałem nad zastosowaniem siarczanu + makro + coś na grzyba co o tym sądzicie jeczmien w faie krzewienia 1 raz strzeliłem taka gafe co robić dodam ze juz stosowałem bumper 250ec , czy może przeczekac do fazy strzelania w zdzbło i dopiero zastosowac siarczan + makro + cos na grzyba

Edytowano przez synproboszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Jaki środek zastosować, aby usztywnić źdźbło jęczmienia i pszenicy tak żeby sie nie wywaliy te zboża? Nie chce skracać bo potrzebna mi słoma... Istnieje coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Synieproboszcza

Będziesz skracał np Cerone aby jęczmienia nie powaliło po tych opryskach mocznikiem?

Ja nad tym myślę bo jak na razie to mam najpiękniejszy jęczmień a Cerone kosztuje około 60zł na ha.

Jakie mogą być straty ilościowe jeśli jęczmień położy po wysokim nawożeniu N?

Od jakiego środka przypaliło jęczmień? Od za wysokiej dawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od dawki raczej nie bo było 12,5% a pryskałem 200l na ha wiec 25kg mocznika poszło na ha wiec możliwe ze za mało siarczanu lub zmieszałem niepotrzebnie dodałem mustanga do oprysku ,nie ja nie bede skracał bo teraz przypaliło końcówki mam nadz ze na tym pozostanie i powoli dojdzie do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

modus w jeczmieniu jarym jest do 2 kolanka a w pszenicy i j.ozimym do liscia flagowego, skad ta róznica?

chciałem go zastosowac w jarym na flagowy z fungicydem, Ta faza to na niego za późno czy bedzie efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

To wkońcu jaka jest najlepsza pora na skracanie jęczmienia jarego bo różne opinie tu czytam?? Nie potrzebuję słomy. zależy mi tylko na dobrym plonie ziarna no i żeby się nie przewrócił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie co zrobic jak mi przypaliło końcówki w j.j i wyskoczyły czarne plamy tak na 30% powierzchni roślinki , stało sie tak niestety bo dodałem nie ten środek , myślałem nad zastosowaniem siarczanu + makro + coś na grzyba co o tym sądzicie jeczmien w faie krzewienia 1 raz strzeliłem taka gafe co robić dodam ze juz stosowałem bumper 250ec , czy może przeczekac do fazy strzelania w zdzbło i dopiero zastosowac siarczan + makro + cos na grzyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Do mustangów, granstarów, pum nie dodaje się żadnych nawozów :unsure: Mi przypaliło jęczmień po oprysku pumy z chwastoxem turbo :unsure: a miało być wszystko ok :( myślę czy nie pojechać go odżywkami i tytanitem :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolwik1990    1

Do mustangów, granstarów, pum nie dodaje się żadnych nawozów :unsure: Mi przypaliło jęczmień po oprysku pumy z chwastoxem turbo :unsure: a miało być wszystko ok :( myślę czy nie pojechać go odżywkami i tytanitem :unsure:

U mnie strasznie popaliło pszenżyto i pszenicę po chwastoksie ale słyszałem że chwastoksy podobno palą rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32
Napisano (edytowany)

Zolwik1990 ale to Masz jakieś przebarwienia na pszenżycie ?? u mnie jęczmień to żółty się robi miejscami np. przy omijaniu słupów, drzew, na zakładach :( Na drugi rok jak coś będę już wiedział i rozdzielał te dwa zabiegi :unsure: Na drugim polu zastosowałem chwastox turbo z mocznikiem i siarczanem i niec nie przypaliło ;) chwastoxy przypalają zboża jak są stosowane w późniejszych fazach jak koniec krzewienia :unsure: ale tak to nie powinny

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Panowie ,co jest z jęczmieniem jarym,miejscami jest jasny,nie widać żeby tam było mało nawozu bo rośnie jak głupi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Mam pytanie ok 30 dni temu pryskałem jęczmień mieszaniną chwastox turbo plus fantom niestety słabo podziałało na przytulię czy mogę teraz prysnąć na przykład Tomigan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę ale z tego co pamiętam to efekt będzie aż za dobry, tzn będzie miał problem kłos pokazać.

Dokładnie taki moze wystąpić efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Jaki będzie efekt po zastosowaniu Cerone 480 SL na jęczmień jary, było wysiane 170kg/ha i teraz jest gęsty jak dywan jest w fazie strzelania w źdzło ( BBCH - 31-32), zależy mi na słomie. W zeszłym roku wysiałem 190kg/ ha i jakoś ustał lecz maj był suchy a w tym roku jak narazie jest dość wilgotno i jeszcze nie zastosowałem 2 dawki N mi zastanawiam się czy dać ta druga dawkę? Jesienią było dane 35t obornika/ha a wiosną przedsiewnie 180kg polifoski MaX+ 100kg moczniku, doradźcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja zastosowałem oprysk siarczan 5%, mocznik 12% , insole , mustang , bumper zadnych przeciwwskazań nie było na etykietak a jednak przypalilo , ale trudno co bedzie może sie wyliże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no ja zastosowałem oprysk siarczan 5%, mocznik 12% , insole , mustang , bumper zadnych przeciwwskazań nie było na etykietak a jednak przypalilo , ale trudno co bedzie może sie wyliże

no człowieku jak mogło nie przypalić jak zastosowałeś herbicyd z fungicydem i jeszcze dodałeś płynny azot i jeszcze siarcvzan pamiętaj herbicydy stosuje sie pojedynczo ewentualnie ze środkiem wspomagającym opartym na oleju gdybyś do tej mikstury nie dodał mustanga byłoby ok

  • Like 1

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem mój błąd nie wiem czego go dodałem ale trudno stało sie teraz dam odżywki i może jakoś to będzie nie ma na razie paniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

poradźcie czy wystarczy na jęczmień 0,4 modusa w fazie 1 kolanka dostał łącznie w 2 dawkach 100N siany 175kg grube ziarno MTZ 53,3 na razie wygląda ok boje się czy ustoi nie zależy mi na słomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Czy wystarczy?To zalezy jakie będą dalsze tygodnie,czy będzie sucho ,czy przekropnie i ciepło. Daj ten modus, narazie i obserwuj aurę.Jezeli tak jak wspomnialem warunki będą sprzyjały i twój jęczmień będzie rósł jak oszalały,potraktujesz go etafonem,od 03 do 05l/ha lecz nie pużniej niz do pierwszych ości.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj