Polecane posty

celtis    12

ok, kiedy najlepiej to prysnąć? i czemu pod koniec krzewienia i w fazie strzelania w źdźbło bez siarczana magnezu? nie poparzy roślin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Witam.

Koledzy mam pytanie dotyczące odchwaszczania jęczmienia. Stosował może ktoś mieszankę Granstar+Grodyl+Apyros?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Ja zawsze jak dokarmiam rośliny mocznikiem i jakimiś odżywkami to zawsze dodaję magnez i to górne dawki i nigdy mi jeszcze nigdy mi nic nie poparzyło ;) ale należy bardzo uważać na temperatury ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

Witam. Mam problem a mianowicie żółknie mi mieszanka jara pasami tak jakby w koleinach po ciągniku , dodam że było dosyć sucho przez kilka tygodnik ale parę dni temu dosyć popadało a zmian na polu nie widać to samo w jęczmieniu jarym ale nie na wszystkich polach . Jaki nawóz sypnąć czy może jakiś oprysk odżywką czy coś , dodam że w mojej okolicy ogólnie to każdy tak ma ,.


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj na start mocznik + siarczan + makro a nawóz dopiero daj podczas strzelania w zdzbło

Nie napisał górne granice roztworu wiec trzeba uważać pryskać w odpowiednich warunkach zeby nie popaliło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Dokładnie co przedmówca zasugerował.Zboza jare mają jeszcze słabo rozbudowany system korzeniowy i jest problem z pobieraniem składników,do tego temperatura i brak opadów nie sprzyja.Jednak zbyt częste dokarmianie mocznikiem sprzyja wiekszemu rozwojowi patogenów typu mączniak i trzeba się z tym liczyć.Stosując odżywki trzeba zwracać uwagę aby zawarte micro było w formie chelatów np.TotalExtra zboże.Co do niedoborów wapnia ciężko zaspokoić w formie oprysku,jednak mozemy roślinę wspomóc stosując saletre wapniową w płynie,lub neo-aktiv.Polecam szczególnie ten drugi[wapń + micro] stosuje u siebie od dwóch lat i efekty widoczne gołym okiem po dwóch dniach od zastosowania,powoduje rozczepienia komórek oraz nagromadzenie wody w roslinie co w przypadku suszy jest dużym pozytywem.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mam ptakie pytanie odnośnie środka Bumper 250 ec , jęczmień sie już krzewi i chciałem go zasilić mocznikiem siarczanem i mikro + bumper i tu moje dwa pytania czy można mieszać ten środek z wyżej wymienionymi i czy nie zaszkodzi jak dam go podczas krzewienia , na etykiecie pisze ze jęczmień od końca fazy krzewienia ale czy coś sie stanie jak dam go troche wcześniej robił już ktoś tak kiedyś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

koledzy, boję się,że legnie mi jęczmień jary i zastanawiam się czy może zastosować antywylegacz lecz nigdy tego jeszcze nie robiłem i mam pytanie w jakiej fazie zastosować i jaki najlepiej środek i czy w 2 dawkach czy w jednej. Szczególnie zależy mi na tym aby się nie położył a żeby nie zmniejszyć wysokości bo potrzebuje słomy.Jęczmień był siany 07.04 - 170kg/ha. Wiosna na pszenżyto dałem 200kg saletry amonowej po 3 tygodniach zaorałem i zasiałem jęczmień, po wschodach dałem 100kg saletry i zastanawiam się czy coś jeszcze sypnąć bo jest bardzo ładny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

synproboszcza śmiało możesz tak pryskać testowałem identyczne połączenie i bardzo wczesnie przy 3-4 liściu i wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Stosował ktoś regulator Corone 480SL lub Stabilan na jęczmień jary, jakie były efekty i czy bardzo skruciło łan ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Napisano (edytowany)

z tego co wiem stabilanem raczej jarego nie wolno co do regulatora 620sl to raz stosowałem i efekt mizerny. Na jeczmien jary to najlepiej cerone lub moddus. Lub mieszanka etefonu z ccc czyli np. cecefon

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

marcin2057 jęczmień jary boisz sie że ci wyłoży to jaki on już jest ze może sie wyłożyć , ja na twoim miejscu bym sie wstrzymał i poczekał jeszcze chyba ze juz jest tak dorodny ze trzeba go skracać nie dałeś wcale dak sporo N wiec sie wstrzymaj a jeśli tak bardzo chcesz to moim zdaniem wystarczy 1 oprysk , sypnij podczas strzelania w zdzbło bo wtedy trzeba mu najwięcej N ale nie przesadzaj albo daj mocznik dolistnie + siarczan + makro i jak jest taki ładny to styknie, krecikuryn ok dzieki jade zaraz pryskać

Edytowano przez synproboszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Panowie opryskałem dzisiaj jęczmień pumą, po jakim czasie mogę prysnąć na dwuliścienne konkretnie mustangiem 306?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

panowie mam pytanie kupiłem dziś srodek puma i kwestia jest tego typu czy jest sens pryskac jeszcze innym srodkiem hebricydowym czy puma tylko wystarczy? bo mam też kupiony mustang forte ale puma też jest srokiem chwastobójczym a i jeszcze jedno w jakiej fazie najlepiej jest wlasnie zastosowac pume?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Puma jest tylko na chwasty jednoliścienne więc musisz zastosować coś jeszcze na dwuliścienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

u mnie już jare zboża opryskane i pryskałem linturem i granstarem, a jęczmień jary jest już wysoki ma ok 25cm i jest ciemno zielony więc jak bym dał 100kg mocznika w fazie strzelania w źdźbło to może się położyć , chyba że nic nie będę sypał. Czy zastosowanie 46kg N w fazie strzelania w źdźbło da duże efekty w plonie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

marcin2057 to kiedy ty to siałeś ze już taki spory jest chyba ze sporo N wysypałeś to jak jest taki ładny to możesz sypnąć pod kłos dopiero

pasiu66 z tego co mi wiadomo to mustanga 306 juz wycofali i zastapili 195 wiec chyba masz troche stare to opakowanie jak tak to nie wiadmo czy przetrwało do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

mieszanka siałem 12.03 a jęczmień 20. 03 i 27.03 i może przez to jest tak ładny, że był wcześnie siany i na dobrym stanowisku bo po ziemniakach na oborniku, a na innym kawałku na orce zimowej i świeżo wapnowanej 3t/ha wapna węglanowe wapniowo - magnezowe a ile mogę uzyskać plon z ha jęczmienia jarego bo z zeszłym roku na IV Klasie ta sama odmiana oddała mi ponad 2t z 0,46ha i to bez żadnej ochrony tylko samo odchwaszczanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

falcon 0,6 +modus 0,3 + siarczan przy jednozabiegowaj ochronie w okolicach 2 kolanka bedzie dobrym rozwiązaniem w j.jarym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jesli jednozabiegowo to raczej poczekaj z falconem do liscia flagowego


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Wystąpiły kiedyś u kogoś jakieś przebarwienia po zastosowaniu mieszaniny - chwastox turbo 2l + puma 1 l ?? faza jęczmienia koniec krzewienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

chciałbym szybciej opryskac niz w fazie liscia flagowego z uwagi na modus który chyba lepiej działa we wczesniejszym stadium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

dzis zauważyłem na Jeczmieniu Jarym plamistość siatkową porazone <5% powierzchni roslin czym najlepiej "uderzyć"?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigwa1    0

Mam pytanie próbował ktoś pryskać jęczmień jary antywylegaczem 675 SL? Co może się stać jeśli się opryska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AUSTERNPILZ    1

Witam koledzy. Mam pewien problem zostało mi ok 20 ha wolnego, czystego pola. Myslałem posiać tam jeszcze jęczmień jary tylko nie wiem czy coś z tego będzie i do kiedy właściwie można siać jęczmień jary a dokładnie browarny bo akurat takie mam nasiona. Odmiany to malz i xanadu.

 

Czy ma to jakiś sens i czy da jakiś plon. Proszę o szybkie odpowiedzi bo czs goni:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj