Polecane posty

krecikuryn    6

Mam pytanko co do mieszania środków a mianowicie: siarczan magnezu 5% + gold 450ec +bumper 250 ??? Można to zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
JohnyBravo777 ok zgodze sie ze 50kg N dostarczonego dolsitnie da wieksze efekty niż 50 kg N doglebowo, doglebowo zawsze jakis % ucieka N a w dolistnym ten % jest bardzo mały jak sie go właściwie przeprowadzi , troche stary bo z 1999r to jest a przez ten okres wiele powymyślali nowego . Wstaw opracowanie że mocznik jest do d*p.. a nie różnice miedzy dolistnym a doglebowym stosowaniem mocznika :) to jest moje zdanie :) Już może wystarczy na temat tych nawozów bo zamkna nam temat :) zobaczymy pod koniec sierpnia :)krecikuryn to nie ten temat MAM NADZ ZE KTOŚ ODP. wy tez macie takie małe dziurki w listkach w zbożach jarych bo ja mam takie jak by wygryzione i sie zastanawiam co to może być i jak to zwalczyć bo ma dopiero bedzie zaczynał sie krzewić jeczmień Edytowano przez synproboszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karols21    0

Koledzy powtarzam moje pytanie. Czy jęczmień jary można pryskać TILITEM TURBO bo na etykiecie niema wzmianki o jęczmieniu jarym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

krecikuryn gold jest herbicydem to żeby dobrze zadziałał lepiej nie mieszej z odzywkami. Mocznik, siarczan Mg, odżywki i bumper mieszam prawie co rok i jest dobrze.

johny nadal nie odpowiedziałes mi na pytanie. Z tego co piszesz całkiem negójesz stosowanie azotu pogłównie. A tak wogóle jak jest susza kto przy zdrowych zmysłach sypie azot...wogóle jakiekolwiek nawozy w czasie suszy? Chyba nawet rsm nie powinno się dawac jak jest sucho.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

odchwaszczacie już swoje jęczmienie jare ?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja zaczynam od poniedziałku wtorku jak pogoda pozwoli.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Słuchaj kolego gdybym ściśle przestrzegał rad profesorów już dawno poszedł bym z torbami w tym roku radzili jak najwcześniej siać N w formie saletry na uszkodzone plantacje i ciekawe co rośliny z tego pobrały ;) jeśli ktoś dał saletrzak lub mocznik to może jeszcze coś zostało a tak to wyrzucili kase w błoto plon zależy od wielu czynników i często nas zaskakuje pozdrawiam B)

Jak to co pobrały? Większośc pobrały. Stosowanie mocznika na start uznaje wręcz z akt głupoty.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja zaczynam od wtorku prawdopodobnie będę jechał linturem


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

synproboszcza

 

Dziurki na liściach są spowodowane żerowaniem skrzypionki, u mnie było top samo i zastosowałem Cyperkill Super 25EC i pomogło . zastosowałem razem z Granstarem.

 

 

 

 

 

 

przemmus98

 

być może zasiałeś zboże w zlikwidowaną plantacje zboża ozimego wcześniej pryskanego przeciw miotle bez wykonania orki i to może być przyczyna a jak się mylę to dobrze obejrzyj rośliny bo może jakiś grzyb lub brakuje jakiegoś składnika

 

A jaki środek zastosować na proso najlepiej aby domieszać do granstaru 75Wg i w jakich ilościach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Oczywiście że mocznik na start oziminy to bardzo zły pomysł. henio2 równie dobrze można powiedzieć że nie wato zaprawiać bo w przypadku przesiewania traci się fungicyd.

Mój jęczmień ma 3-4 liście, może jutro pojadę w niego z siarczanem Mg i odżywką. Kupiłem już aminopielik tercet i pume. Od dwuliściennych będę pryskał jak jęczmień będzie kończył krzewienie a pumą tuż przed pierwszym kolankiem. Może trochę późno ale boję się wtórnego zachwaszczenia przytulią i owsem głuchym.

Z tego co mi wiadomo skrzypionki nie robią dziurek tylko zeskrobują skórkę i tkankę miękiszową z liści, szczególnie z liścia flagowego. Nigdy tak wcześnie nie miałem skrzypionek, zawsze jak był już liść flagowy i dawałem wtedy Bi 58 Nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mi sie tak zdaje nawet o tym czytałem nie pasuje to do moich objawów dzis pojade na pole z aparatem i porobię parę zdjęć to bedzie lepiej wiadomo co i jak . Ja dopiero ok czwartku piątku bede jechał z herbicydami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Jak to co pobrały? Większośc pobrały. Stosowanie mocznika na start uznaje wręcz z akt głupoty.

ale jeśłi chodzi o jare to jak najbardziej mocznik przed siewem wymieszany z glebą


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja w tym roku zastosowalem mocznik przedsiewnie w ilosci 100kg/ha + Suprofoska 20 200kg/ha. Takich ladnych wschodow i tak rownego jeczmienia na owym kawałku jeszcze nie pamietamy. Jutro-pojutrze jade takze z mocznikiem w ilosci 150kg/ha i zobacze co z tego bedzie. Dodam ze nigdy nie stosowalismy mocznika na naszych ziemiach wiec nie wiem jaki bedzie efekt. Pola sa regularnie wapnowane i obornikowane w miare mozliwosci, wiec efekt powinien byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Koledzy mój jęczmień posiałem na glebie o zbyt niskim ph, co prawda przed siewem wapnowałem ale zanim wapno zadziała troche potrwa. Co można zrobić aby zminimalizować skutki zbyt małego ph??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

sa jakies nawozy plynne wapniowe, musisz pogoglac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

cos pewnie da, jest tez saletra z 7% udzialem CaO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stiepan    0

koledzy mam problem z żółknięciem jęczmienia plikami na polu. Dzieje się to też na różnych kawałka w mieszance co może być podrzucie jakieś porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ale jeśłi chodzi o jare to jak najbardziej mocznik przed siewem wymieszany z glebą

Zdecydowanie.

Na start zawsze mam na mysli I dawke w zbożach ozimych.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

ponawiam pytanie:

 

saletrzak dałem Dawka ok 115kg na ha wyszło.według moich obliczeń brakuje mi jeszcze ok 40kg N aby spokojnie osiągnąć 5ton z ha. Co teraz zastosować, myślę że najlepiej byłoby dać saletre lub saletrzak, bo tego dokarmiania dolistnego nigdy nie stosowałem i za bardzo tego nie ogarniam. Mam nadzieje że pomożecie.

 

Na 5 ton: 125kg/N, 65kg/P2O5, 100kg K2O

Polifoska 8: 16kg/N, 48kg/P2O5, 48kg K2O

Saletrzak: 30kg/N, ------------------------------

Obornik: 25kg/N,15kg/P2O5, 30kg K2O

Słoma: 12kg/N, 3kg/P2O5, 31kg K2O

-----------------------------------------------------------------

Razem=

= -42kg/N +1kg/ P2O5 +8kg K2O

 

Mojemu jęczmieniowi dolega pewnie tym co wyżej:

http://imageshack.us/photo/my-images/198/img6667h.jpg/

czyli pryskać dolistnie mocznikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

początek krzewienia: mocznik 20% siedmiowodny siarczan magnezu 5%

koniec krzewienia: mocznik 15% nawóz dolistny z mikro

początek strzelania w źdźbło: mocznik 10% nawóz dolistny z mikro

koniec strzelania w źdźbło: mocznik 7% siedmiowodny siarczan magnezu 5%

kłoszenie: mocznik 5%

kwitnienie: nie wolno dawać

 

10% to 10kg mocznika na 100L wody, zalecane jest do 300L wody na ha

czyli 300L wody to 30kg mocznika to dajesz 13,8kg N

mozesz dac tylko raz lub dwa, mozesz dac mniejsze stezenie wszystko zalezy od twojej woli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj