Polecane posty

PETERG14

Z mocznikiem w rozsiewaczu na jęczmień teraz? Kto ci takich głupot naopowiadał aby mocznik rozsiewać na jęczmień? Mocznik to tylko w piach i kultywator potem przed siewam albo dolistnie kilka razy opryskiwaczem z siarczanem i makro. Nawet jak z tej chmury wczoraj deszcz popadałby to i tak nic z tego wiele nie będzie.

Mocznik właśnie wystartował w niebo i frunie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

No to i tak źle i tak niedobrze. Zobaczę jeszcze co z tego będzie. Jak nie to dolistnie będę dawał. Na szczęście dałem tylko 80 kg/ha więc chociaż tyle z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

kolego jeśli nie spadnie deszcz to się ciesz że posypałeś mocznikiem bo saletrą było by gorzej. mocznik jest w formie amidowej więc nawet bez deszczu zadziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Teraz sam nie wiem co o tym myśleć. Najlepiej będzie zaczekać. Mam jeszcze przygotowane trochę saletry na wszelki wypadek. Z tego co widzę to ma jutro popadać, nie zaszkodzi to jemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

koledzy mam pytanko????????????????

wysiałem poradzicie czy bedzie cos z tego??? zasiałem jęczmień jary odmiana Quench na 2.50 ha ok 400 kg ustawiłem siewnik żeby wysiał 180 na ha a tu wysiał około 150-160 kg na ha czy to nie będzie za rzadko? co tu zrobić teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

JohnyBravo777 Jeśli już jakiś nawóz azotowy zadziała bez deszczu posypany pogłównie to najlepiej mocznik i bez strachu że przypali zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

właśnie posiałem saletrzak 115kg/ha i przed chwilą przeszła burza. I teraz następne pytanko, myślę żeby nie dawać juz 2 dawki saletrzaku tylko dolistnie mocznik, powiedzcie kiedy go dać!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32
Napisano (edytowany)

LUKASZ82mtz ja zasiałęm jęczmień 130 kg na ha oczywiście miało wyjść 150 kg :unsure: na początku byłem w szoku ponieważ MTZ wynosiła 58 g :blink: ale teraz widzę że jest gęsty :D więc nie ma się co martwić tylko nawozić ;)

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krecikuryn

Sypanie mocznika na jęczmień i inne zboża to jest marnowanie pieniędzy.

Mocznik tylko pod korzeń i dolistnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Ja się z tym nie zgodze, najgorszy według mnie jest saletrzak, po moczniku w dawce 100kg na pszenice po tygodniu bez deszczu widać ogromną różnice :) a w saletrzaku 160 kg/ha prawie niema różnicy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Pewnie azot z saletrzaku poleciał do atmosfery

Również uważam że pogłownie najgorszy jest saletrzak. Słobo się rozpuszcza i przez to dużo N ucieka. Saletrzak jest najlepszy przedsiewnie ale za drogo wychodzi. To chyba najdroższy azot na rynku.

Mocznik bardzo dobrze się rozpuszcza i jako azot organiczny nie ucieka do atmosfery, długo działa a jeżeli jest ciepło na efekty nie trzeba długo czekać. Przedsiewnie też jest dobry ale jak jest chłodno trzeba wysiać jakiś czas przed siewem rośliny żeby mikroorganizmy glebowe zdążyły "przerobić" go na formy szybko przysfajalne dla roślin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Koledzy to nie tak, że saletrzak nic nie daje pogłównie... Saletra, mocznik, saletrzak, każdy ma sens tylko zależy od rodzaju gleby, ph oraz przewidywanej pogody. Ja w swoich uprawach stosuje każdy z tych nawozów i każdy działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
JohnyBravo777 no tak ale dawka Sonaty jest 5 kg na ha czyli jakies 40 zł , to nie ma za zadanie w pełni zaspokoić tylko dokarmić i poprawić parametry Wojtek987 po tygodni to ten mocznik moze dopiero przekształcił sie w forme dostepna dla roslin a ty juz efekty widzisz :)gwozd i tu cie zaskocze bo saletrzak ma polowe formy azotanowej która szybko działa i polowe formy amonowej która działa wolniej i doskonale pozostaje w glebie ma takie same formy tylko ze w mniejszych ilościach jak saletra amonowa wiec nie wiem czego myslisz ze jest najgorszy po głownie, jest dobry moze nie na start ale np na 3 dawke jak dla mnie idealny pod kłoszenie , wszystkie nawozy maja swoje wady i zalety jeden jest na 1 dawke inny na 2-3-4 dawke inny przedsiewnie Edytowano przez synproboszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

czy można posiać saletrę amonową w upał w środku dnia czy trzeba czekać na wieczór

Edytowano przez lukaczmarek
Błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Koledzy, takie pytanie, praktykuje ktoś z Was podwójne skracanie Cerone w jęczmieniu jarym ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

szymon170696 saletre siej najlepiej przed spodziewanym deszczem boj jeśli będzie susza to saletra może zaszkodzić zamiast pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

A tam zaszkodzić - nie oblepi przecież liści, najwyżej słabo zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Johny skoro po tygodniu widać dożo ciemniejsze liście to znaczy że działa, nawet widać gdzie mi się zatkał przez kawałek roszsiewacz - duża różnica!

Gleba jest wilgotna a temperatura w ostatnim czasie była wysoka. Nie mam w zwyczaju pisać bzdór z kosmosu! Nie twierdze że ten saletrzak nie zadziała, tylko że trzeba chwile poczekać najlepiej na deszcz a na roślinach zaczynało być widać brak azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Chciałbym zastosować Cerone w jęczmieniu jarym?? Czy to dobry pomysł, pytam gdyż jeszcze nigdy nie używałem regulatorów wzrostu w jęczmieniu.

Główny cel to zapobiegnięcie wyleganiu, skrócenie wysokości rośliny nie jest najważniejsze.

Może polecacie inne środki?

Aha, kiedy je się stosuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj