Polecane posty

marcin2057 daj na poczatek krzewienia 100 kg zobacz co z tego bedzie jak sie bedzie ladnie krzewic to wystarczy potem saletrzak doglebowo albo mocznik dolistnie a jak bedzie slabo sie krzewila to sypnij kolejne 100 podczas krzewienia i pow inno byc gites nie syp w na zapas lepiej dawki dzielone . ja na swoje oziminy rozsiałem aby po 100 kg saletry i siarczan magenzu+ insol 3 dolistnie i pszenica pięknie sie po krzewiła z jeczmieniem jarym tez pewnie tak zrobie bo pogoda jest idealna jak narazie cieplo i mokro , tylko dla oziminy nie bo widze poczatki grzyba a nie ma jak z opryskiem wjechac Edytowano przez synproboszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Jeżeli bym dał axial na jęczmień jary to z czym go mogę mieszać (chodzi mi o dwuliścienne rumianki, habry....i inne)????? Bo pume to wiem że z chwastoxem i ze starym granstarem(już go brak) a z tym nowym to teoretycznie nie wolno. Chyba że coś polecicie innego aby brało dobrze owies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

z tego co piszą nieraz na forum to przeważnie axial mieszają z linturem, ktoś niedawno pisał że z mustangiem forte mieszał i nie było problemów. Mustang kosztuje ok 60zl/ha a więc trochę drogo ale praktycznie wszystkie dwuliścienne bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balon24    26

Jęczmień jary odmina Pribina przedsiewnie amofoska NPK 4-16-18 200kg/ha + 150kg/ha mocznika . I co dalej Panowie czytałem troche na forum i troche sie gubie powiem szczerze , poradzcie co dalej , jakie opryski np co sądzicie o zastosowaniu Puma Uniwersal 069 EW + Granstar 75WG na chwasty ? Jak z ceną tych środków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Co polecacie na zwalczenie owsa głuchego, stokłos, przytulii i innych w jeczmieniu ozimym ?

 

Zostało mu troche Sekatora ale nie zalecaja nim pryskac. Pryskał ktos nim ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Właśnie że Granstaru 75 WG już nie ma w produkcji (tak mi mówili) Ja w tamtym roku popryskałem zamiennikiem pumy ......? z nowym granstarem i dodałem do tego mocznik i odrzywke. Skutkiem tego było mocne przypalenie jęczmienia ;[ ale na szczęście odbił ładnie i dał plon 4,15 t/ha Może to średnio dla niektórych ale dla mnie może być. Uprawa po tym oprysku była czyściutka aż do końca :) zero owsa. W tym roku będę pryskał chyba axialem i chwastox lub ....? ale w osobnych przejazdach i bez mocznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

z tego co piszą nieraz na forum to przeważnie axial mieszają z linturem, ktoś niedawno pisał że z mustangiem forte mieszał i nie było problemów. Mustang kosztuje ok 60zl/ha a więc trochę drogo ale praktycznie wszystkie dwuliścienne bierze.

z tego co wiem mustang forte kosztuje sporo więcej chyba mówisz o zwykłym mustangu

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21 facet od którego kupowałem jęczmień mówił ze pryskał sekatorem i fakt nie widać było żeby był , i mówił ze jest dobry . Wojtek987 może złe stężenie mocznika ,było dodać siarczan magnezu on obniża ryzyko poparzenia mocznikiem, albo nie można mieszać Edytowano przez synproboszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karols21    0

Czy stabilanem można pryskać jęczmień ozimy???

Edytowano przez Karols21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karols21 z tego co czytałem to nie "Stabilan 750 SL stosuje się w celu zapobiegania wyleganiu pszenicy ozimej, pszenicy jarej, pszenżyta ozimego, żyta, owsa oraz rzepaku ozimego. "a tak wgl skoro masz nazwe nie latwiej i szybciej było sobie wygoglowac?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a niby czym stabilan rózni sie od każdego innego ccc niczym no może ciut większą zawartością subst czynnej chlorku chloromekwatu a że nie ma rejestracji na jęczmień to nie jest napisane ja tam stosowałem kilka razy i było ok także synu proboszcza spokojnie nie wtydawaj zbyt pochopnych decyzji


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

z tego co wiem mustang forte kosztuje sporo więcej chyba mówisz o zwykłym mustangu

 

Mustang forte kosztuje 65-70zl za 1L, w zbożach jarych stosuje się 0,8L/ha, a więc jak najbardziej wychodzi ok. 60zl/ha w jęczmieniu jarym -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

a mustanga można mieszac z puma albo axialem??

 

a mustanga można mieszac z puma albo axialem??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Nie wiem, ale Poznań planuje pryskać Sekatorem w sobotę :D

Edytowano przez stasiex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekkalisz    16

Witam

 

mam do was pytanie co do nawożenia

jęczmień zasialem początek kwietnia

 

przedsiewnie dałem 200kg saletrzaku i 175kg polifoski6 na ha chciał bym sie dowiedziec kiedy i w jakich ilosciach jakie nawozy jeszcze musze zastosowac acha jęczmien zasiany na glebie 4a ph gleby 7-7,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

trochę mało polifoski ale z drugiej strony nie wiem jaką masz zasobność gleby ja też dałem 150kg saletrzaku i zamierzam dać tylko saletrę na koniec krzewienia w ilości 100kg /ha więcej azotu nie daje może to Ci coś pomoże z azotem w jęczmieniu trzeba uważać a jesli chodzi o resztę składników to teraz tylko dolistnie jak chcesz podwyższać koszty


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Proszę o opinie nt. odchwaszczenia jęczmienia jarego,

-czy chwasty jednoliscienne jak miotła zbożowa tez pojawia sie w jeczmieniu?

-czy wystarcza srodki na dwuliscienne ?

-do tego wiekszosc nie bierze fiołka ale to chba nie jest duzy problem?

-Co stosujecie i jaki koszt

Edytowano przez Poznaniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florek93    27

Panowie mam pytanie , jaki jest koszt Axiala na 1 ha i czy polecacie herbicyd Gold 450 EC , i czy można te środki stosować razem w mieszaninie . A może macie jakieś inne propozycje odchwaszczenie jęczmienia jarego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug ja tylko napisałem to co pisze producent a nie wyciagam pochopne wnioski , tomekkalisz ja na twoim miejscu bym dal 100 kg saletry podczas strzelania w zdzbło i potem podczas kłoszenia mocznik+siarczan magnezu+insol 3 np dolistnie kosztów ci nie podniesie zbytnio a zawsze cos tam po sobie zostawi teraz można wydać trochę więcej bo cenna powinna byc dobra Edytowano przez milanreal1
pogrubienie tekstu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1273

Mogę sprzedać jęczmień ozimy na wrześniowy siew,odmiana dwurzędowa,bardzo ładne ziarno,kupowana z Hodowli Roślin,aż szkoda tego dawać na kaszę.Cena 1500zł/t,ktoś zapyta czemu taka cena bo tyle płaciłem za jary,informację tylko na PW wiadomo czemu.Zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekkalisz    16

thug ja tylko napisałem to co pisze producent a nie wyciagam pochopne wnioski , tomekkalisz ja na twoim miejscu bym dal 100 kg saletry podczas strzelania w zdzbło i potem podczas kłoszenia mocznik+siarczan magnezu+insol 3 np dolistnie kosztów ci nie podniesie zbytnio a zawsze cos tam po sobie zostawi teraz można wydać trochę więcej bo cenna powinna byc dobra

 

 

powiedz mi chodzi ci o saletre czy saletrzaka ?

acha i jeszcze mam pytanie odnosnie oprysku poniewaz musze tez na chwasty opryskac kiedy to musze zorbic?

Edytowano przez tomekkalisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Mam pytanie, zasialiśmy agregatem uprawowo-siewnym w wymarzniętą muszelkę mieszankę jęczmień + pszenica , na jesień było dawae 250 kg /ha polifoski Max i na wiosnę już nie dawaliśmy pod korzeń nic bo była kupiona tylko saletra na pszenicę :unsure: w jakiej fazie i jakie dawki zastosować saletry amonowej ??? Bo tylko taki nawóz jbył zakupiony na pszenicę ozima ale jej już nie ma :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrobak    18

terminu stosowania i skuteczność LIN­TUR® 70 WG.

Panowie mam pytanie , jaki jest koszt Axiala na 1 ha i czy polecacie herbicyd Gold 450 EC , i czy można te środki stosować razem w mieszaninie . A może macie jakieś inne propozycje odchwaszczenie jęczmienia jarego ?

 

daj mieszaninę litr pumy lub zamiennika oraz 2 l chwastoxu turbo

Podobno też

"Z przeprowadzonych przez Syngenta® Crop

Protection w wielu krajach, w tym również w Polsce

badań z nową substancją chemiczną Pinoksaden wprowadzaną

na rynek w graminicydzie zbożowym Axial®

100 EC wynika, że mieszanie nowego preparatu z herbicydem LIN­TUR® 70 WG przynosi zadawalające

rezultaty. Komponenty tworzą właściwą pod względem

cech fizycznych mieszaninę. Axial® 100 EC nie

wpływa ograniczająco na selektywność, swobodność

Axial® 0,4 - 0,45 l/ha + Adigor ® 1,2 - 1,35 l/ha + LIN­TUR® 70 WG 150 g/ha.

"

 

Proszę o opinie nt. odchwaszczenia jęczmienia jarego,

-czy chwasty jednoliscienne jak miotła zbożowa tez pojawia sie w jeczmieniu?

-czy wystarcza srodki na dwuliscienne ?

-do tego wiekszosc nie bierze fiołka ale to chba nie jest duzy problem?

-Co stosujecie i jaki koszt

1)Miotła nie, ale może być np. owies głuchy i wyczyniec (mój problem) oprysk opcjonalnie wg potrzeb

2)dość często tak

3) nie zastanawiałem się

4) dwuliścienne chwastox turbo lub Trio ok 50 zł/ha jednoliścienne puma 100zł.

Edytowano przez mrobak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj