Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ramona    2

Mam pytanie odnośnie siania jeczmienia po pszenicy ktora byla pryskana maratonem,czy wystarczy siew z agregatem talerzowym ,albo trzeba zaorac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

to w galerii kogoś ostro z pszenżytem wyśmiali że sieje wcześnie a wy już Jeczmienie siejecie :blink: Wystarczy lekki przymrozek w nocy i z zielonego Jeczmienia zostaje żółty plac, i Jęczmien do przesiewu. Jęczmień Jary jest bardzo wrażliwy na przymrozki.

 

Mnie przywioźli Mercade.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

bez przesady najgorsza pora to igiełkowanie a potem to wytrzyma liście przy żółkną ale nic mu nie będzie na razie mrozów nie nadają.ja jeszcze nic nie siałem mam sporo obornika do zaorania,planuję na koniec przyszłego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Mam pytanie może troche z innej beczki ale przy jęczmieniu to bardzo ważne: Stosował ktoś z forumowiczów krede nawozową sypką prosto z kopalni??? ile dawać na ha??? i kiedy najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Bronował ktoś z was jęczmień ozimy aby pobudzić go trochę czy nie ma sensu? Mój dostał tydzień temu 230kg na start i powoli zaczyna łapać kolor, ale może ruszyć go lekkimi bronami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

Bronował ktoś z was jęczmień ozimy aby pobudzić go trochę czy nie ma sensu? Mój dostał tydzień temu 230kg na start i powoli zaczyna łapać kolor, ale może ruszyć go lekkimi bronami?

myśle że jak węzeł zdrowy to sam sobie poradzi a brona ewentualnie jak już się nowe liści pojawią bo mój się zielenił a teraz to odjerzdźa widać że się pomarańczowy robi węzeł krzewienia gnije narazie to wygląda że pole będzie w łatki zielono żółte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Moje pole też jest trochę w łatki, są miejsca ładnie zielone, ale i takie też nie zaciekawe też są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

ja dziś 1,57ha Lomerita przesiałem jarym tam gdzie ziemia dobra to był zielony,gdzie słaba nie było nic,przesiałem też 1,65 ha pszenicy Banderoli. Tak jak Koledzy wyżej piszą pole porobiło się w łatki,mam jeszcze jeden kawałek wątpliwy do przesiania 2,86 ha Lesywala,ale tu poczekam do końca miesiąca

Edytowano przez pabloooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Ja planuje jutro zasiać lub w sobote. Zapowiadaja susze wiec lepiej jak sie porządnie zakorzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Zasiałem w poniedziałek: ziemia sucha jak pieprz, więc nie było na co czekać.

Edytowano przez stasiex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Widze koledzy co sieją to wszyscy raczej na zachodzie kraju... A jak w lubelskim?? kiedy optymalnie go posiać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Ktoś z opolskiego już sieje? Widze, że koledzy już niektórzy posiali i zamierzają, ale ziemie wiadomo w inne lokalizacje w innym stanie, więc jeśli ktoś z opolskiego lub okolic to pytanie do Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

Ja jestem z opolskiego u mnie wszyscy już sieja jęczmienie, ja posialem dwa dni temu :D powiat Nysa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

U mnie przeschło już spokojnie można wjechać, nie wiem czy już siać jęczmień czy jeszcze poczekać z 1-2 tygodnie....... Lubelskie :)

Odmiana Atico :D


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Ale nie pamiętam, kiedy tak było żeby tyle rzepaku i jęczemienia do zaorania ;/ Eh w tym roku bd straty.. A wcale Ci co muszą 20ha zaorać, unas 5, więc nie jest tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

5ha to jeszcze nie jest tragicznie, my musimy zaorać 50ha rzepaku i 50ha pszenicy;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Dobrze, że chociaż mamy zakupione wszystko co chcieli na wrzesien po zniwach zostawić do zakupu, przynajmniej na minimalnym plusie sie wyjdzie, a nie dość na minusie. Jakby nie było tyle kasy na wszystko i czasu na to idzie i jeszcze takie straty.. Już nie mówie o pracy, bo praca to akurat (przynajmniej dla mnie) relaks..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

U mnie też wszyscy orzą i też już sieją jęczmienie ja zaczynam siać pod koniec przyszłego tygodnia. Ten rok jest specyficzny więc lepiej być przezornym :unsure: wyleciało mi zboże ozime a mam kupione 4m na ha saletry jak to rozplanować pod jęczmień dać coś saletry pod korzeń ?? czy lepiej jak będzie wschodziło i później po krzewieniu ???

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

co do podawania saletry pod jeczmień zachowaj ostrożność może leżeć


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Ja wczoraj zasiałem pierwsze 0,5ha a zostało mi jeszcze ponad 4ha ale to dopiero po niedzieli Mam pytanko czy jęczmień ozimy ze zbiorów 2011 można zasiać na jesieni bo wszystkie tegoroczne oziminy zostały zlikwidowane a poza jęczmieniem nie mam nic innego to chociaż to by odpadło z kupna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj