Polecane posty

krzysiek79w    31

to nie takie worki na jutro mogę dać Ci wszystkie dane ale na 90% to nie to musi działać trochę szybciej bo jęczmień jest ładny a jeśli mnie oszukali i będzie tak jak mówisz to więcej nie kupię tego

Edytowano przez krzysiek79w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

podałem ci tabele zebys sibie przeliczył ile trzeba wysaic czystego skłądnika w zaleznosci od ph. to co masz na focie to jest kreda a ty kupoiłes weglanowe jurajskie które dziła jescze wolniej. Wszystkie wapna workowane i ich dawkowanie to chwyt marketingowy zeby usprawiedliwic wysoka cene a wrecz kosmiczna patrzac na cene tego samego w luzie :) akurat wyzsza cene kredy granulowanej moge zrozumiec bo do suszenia uzywaj gazu i granulacja tez kosztuje, ale magnezowe ( dolomit) czy weglanowe (jurajskie) to poprostu zworkowane bez dodatkowego kosztu :)

 

Własnie natrafiłem na fajny artykuł :)http://www.wrpnowe.home.pl/gazeta/63/wrp.P09.pdf

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

to co kupiłem nosi nazwę węglan wapnia a producentem są Minerały Trębaczów zawartość wapnia 37% i coś jeszcze ale wyleciało mi z głowy jak ten składnik się nazywał.kupujemy również tam kredę dla byków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jak tylko 37% to moze byc z magnezem ale wtedy to byłoby szare a nie białe.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

była biała i kruszona a nie granulowana super się siało daleko leciała i nieźle bolało jak się dostało ostre miała kanty.dzisiaj gadałem z kolesiem co sieje to już 5 lat mówi że nie chce nic innego a jaką miał wielką QQ ma też super zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

skombinuj nazwe co to jest ale chocby nie wiem co to to i tak za małe dawki chyba ze palone budowlane to efekt da taka dawka :) ja obstawiam wapno odmiana 04 weglan wapnia jurajski.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

napisałem nazwę z worka ważne byle działało nie mam czym posiać tego Twojego może by było i lepsze ale to wygodniejsze w sianiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

krede siałęm rozrzutnikiem cynkometem :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

normalnie sama krede tylko ja mam adapter pionowy i na dole sa tarcze


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AUSTERNPILZ    1

Witam kolegów. Zamówiłem dzisiaj jęczmień jary Xanau. Czy ktoś już praktykował tą odmianę. Mam zamiar posiać jej ok 55-60 ha. Proszę o opinie na temat tej odmiany, chociażby o ilość N na hektar i w jakich dawkach aby nie przesadzić z białkiem bo to na browarek ^^

 

Dodam tylko że po raz pierwszy sieję browara i ogólnie wszystkie informacje na ten temat mogą się przydać <_<

 

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Napisz do majranjd, on siał taka odmiane


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

zasiać jęczmień eunova na IV klasie o Ph 4,5 ? Na jesień przed orką wysiałem 400kg wap-magu czy lepiej pomysleć nad jakimś pszenżytem jarym a może mieszance jęczmienia z pszenicą ?? owies odpada

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

na tym ph to raczej jeczmienia to nie bedzie :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

panowie jakie mrozy jęczmień jest w stanie wytrzymać przy 2 cm śniegu albo nawet jego braku ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

to koledzy lepiej posiać pszenżyto jare ? ;) ;) przedplonem była pszenica ozima z żytem :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja bym siał owies. Pszenzyto jare tez super plonu nie bedzie


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

kolego u Nas w okolicy jest problem z głuchym owsem i nikt nie uprawia owsa ze względu na zachwaszczenie tego chwastu więc odpada :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

ale nie opryskasz na głuchego owsa w zwykłym owsie bo tego też zniszczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

przepraszam masz rację nie da się zwalczyć owsa głuchego w owsie chemicznie. ja nasiona przed siewem dodatkowo jeszcze zaprawiałem emami może to zniszczyło głuch owies ale wyginą z napiekiem

Edytowano przez krzysiek79w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32
Napisano (edytowany)

kolego krzysiek79w nic się nie stało ;) nikt nie doradzi co zasiać ? ;) co siejecie przeważnie na ziemiach o odczynie kwaśnym ?

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

panowie jakie mrozy jęczmień jest w stanie wytrzymać przy 2 cm śniegu albo nawet jego braku ???

U mnie dziś oglądałem jęczmień bez śniegu to jeszcze ostatni listek w środku łodygi nie przemarzł pozostałe mają pełno gródek lodu wewnątrz . Jak tak dalej bedzie to pewnie padną jęczmienie.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj