Polecane posty

atomik    148

no kolego z jęczmienia słomy nie nabębnisz. dzwoniłem dziś do ODR i pani powiedziała żeby nie pryskać bo nie zadziała teraz żaden środek musi byc minimum 10 stopni w dzień i zero przymrozku więc chyba zrezygnuje i zobacze co będzie na wiosne


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno czytałem w gazecie o ochronie fungicydowej jęczmienia ozimego jesienią

muszę poszukać

 

 

zobaczcie październikowy topagrar tam jest opisane jesienne zwalczanie chorób

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

dokladnie w top agrarze było o tym ze jeczmien chroniony jesienia lepiej zimuje, u mnie troche lisci widac ze jest porazonych dlatego dzisiaj opryskalem artea 0,5l/ha + jakis srodek na mszyce ale szczerze mowiac nie pamietam nazwy bo pierwszy raz go stosowalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

ja jadę jutro na grzybka + środek na mszyce. temp ma być przez kilka dni ok 15, i bez przymrozków wiec powinno zadziałać. A jadę taką mieszaniną 0,5 l/ha Mirage + 0,6 l/ha Oriusa. Został mi jeszcze 1 l alertu z rzepaku to go dorzucę i powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja dałem sam bumper 0.5 l na h. zobaczymy co będzie . w zeszłym roku nic nie pryskałem i taki był rezultat , że 0,6 ha jęczmienia miałem do przesiania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja opryskałem od chwastów i od robaka, narazie nie zauważyłem występowania chorób

sprawdzajcie czy nie ma mszyc lub innych szkodników zjadających liście


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

@tomaszpa jaką zaprawą zaprawiałeś ten jęczmień?

ja oriusem zaprawialem jeczmien

 

tylko panowanie nie zapominajcie ze nie kazdy srodek grzybobójczy zadział w odpowiedniej temperaturze w zaleznosci jaka ma grupe chemiczna.sam mialem alertu sporo ale alert po pierwsze nie ma w swoim zastosowaniu podanego jeczmienia ozimego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Tomaszpa1 a zapodal bys fotki tego swojego jeczmienia co pryskales??

Tak suchej jesieni to nie pamietam... Przez ostatnie dwa miesiace spadlo 62l wody. Zaczacy opad w jednym i drugim miesiacu byl po 20l reszta to kropienie ...

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

Nowy81, spoko moge wyslac ale nie wiem kiedy foto zrobie bo to pole jeczmienia mam 12 km od domu i nie wiem kiedy tam znowu pojade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

ja oriusem zaprawialem jeczmien

 

tylko panowanie nie zapominajcie ze nie kazdy srodek grzybobójczy zadział w odpowiedniej temperaturze w zaleznosci jaka ma grupe chemiczna.sam mialem alertu sporo ale alert po pierwsze nie ma w swoim zastosowaniu podanego jeczmienia ozimego.

 

 

 

Alert można stosować w jęczmieniu ozimym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ale nie jest na etykiecie napisane zeby go stosowac w jeczmieniu ozimym , w innych zbozach owszem. jak nie wierzysz moge zrobic foto etykiety i ci udowodnic ze mam racje. opryskac mozesz ale to nie znaczy ze bedzie skuteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

ja oriusem zaprawialem jeczmien

 

tylko panowanie nie zapominajcie ze nie kazdy srodek grzybobójczy zadział w odpowiedniej temperaturze w zaleznosci jaka ma grupe chemiczna.sam mialem alertu sporo ale alert po pierwsze nie ma w swoim zastosowaniu podanego jeczmienia ozimego.

Wydałbyś trochę więcej kasy na lepsza zaprawę i jęczmień byłby zdrowszy :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

pasio , u mnie to nic nie da w tam tym roku było zboze z centrali ladnie zaprawione i to nie pomoglo. w moim plodozmianie jest praktycznie tylko zboze i buraki co daje mozliwosc rozwoju chorob grzybowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa12    0

Tak jak w temacie mam problem z żółtymi listkami w jęczmieniu ozimym. Czy to już jakaś choroba go atakuje czy brakuje mu czegoś? Jaką chemią zadziałać? Od dawna nie padał deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

ja tam się nie znam ale mi kiedys doradzili sypac wapno i pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz4    0

Prawdopodobnie mączniak Ci zaatakował , ja swój jęczmień pryskałem Tiltem.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Też tak raz miałem, ale nic nie robiłem. Część przeorałem na wiosnę a z reszty kosiłem po 2-3 tony.Winna była mszyca chorobę przyniosła. Bierz opryskiwacz i pryskaj bi 58 lub dynadin.Jak nie jest za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

ale nie jest na etykiecie napisane zeby go stosowac w jeczmieniu ozimym , w innych zbozach owszem. jak nie wierzysz moge zrobic foto etykiety i ci udowodnic ze mam racje. opryskac mozesz ale to nie znaczy ze bedzie skuteczny

 

 

wejdz sobie na stronę MINISTERSTWO ROLNICTWA I ROZWOJU WSI i sam zobacz ,że jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj