Polecane posty

marek1977    1299

Panowe to co wyżej napisaliście to właśnie objawy mszyc,ja dzisiaj będe pryskał,zresztą jak co roku,dawno temu nie przywiązywałem do tego wagi ale to był błąd.Pryskam Karate Zeon 0,1 l/ha+siarczan magnezu i jeśli nadal będzie tak słoneczko waliło to będzie trzeba poprawiać i pilnować pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Mam pytanie do was czy można siac jeszcze jęczmień zimowy? miałem sadzić tam truskawki ale niestety 2 miesiące nie padało i już raczej ich nie wsadzę:( Nigdy nie siałem jęczmienia zimowego dlatego proszę was o radę,i jęśli można siac to jakie zastosowac nawożenie? klasa to 3a i 3b 2 lata temu był obornik a teraz rozsypane jest 200kg bontaru na 0.55ha w tym roku było tam pszenżyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

siej pszenzyto lub najlepiej pszenice bo ona naijmnije wrazliwa na opózniony termin siewu. O jeczmieniu to zapomnij bo trzeba było go siac miesac temu :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

na III klasie to szkoda siac zyto :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

siej pszenzyto lub najlepiej pszenice bo ona naijmnije wrazliwa na opózniony termin siewu. O jeczmieniu to zapomnij bo trzeba było go siac miesac temu

 

 

chyba zasieje pszenżyto baltiko,ale co mu dac jeszcze? przypomnę ze jest rozsiane 200kg bontaru na 0.55ha czy już tylko saletrę na wiosnę?

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nom starczy mu :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

 

 

 

chyba zasieje pszenżyto baltiko,ale co mu dac jeszcze? przypomnę ze jest rozsiane 200kg bontaru na 0.55ha czy już tylko saletrę na wiosnę?

 

Zasiej pszenicę a nie pszenżyto to już jest 9 Październik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Zasiej pszenicę a nie pszenżyto to już jest 9 Październik

 

a urośnie pszenica po pszężycie? chyba że dam z tone nawozu ;[

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo90    1

witam mam pytanie słyszał ktos o jeczmieniu jarym 6-rzedowym ??

bocoś mi się obiło o uszy ze juz taki jest i nie wiem czy to prawda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

proszę o pomoc, jaki zastosować fungicyd teraz w jęczmieniu ponieważ jest silnie porażony rdzą w nocy przymrozki się zaczynają a jak nie opryskam teraz to na wiosne będę mógł go sobie co najwyżej poflancować


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

no ok ale czym ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

To myslcie, jak juz cos wymyslicie to napiszcie bo mi tez trzeba opryskac ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

proszę o pomoc, jaki zastosować fungicyd teraz w jęczmieniu ponieważ jest silnie porażony rdzą w nocy przymrozki się zaczynają a jak nie opryskam teraz to na wiosne będę mógł go sobie co najwyżej poflancować

A próg szkodliwości został przekroczony?

Bo mi się nie chce wierzyć, że aż tak zaatakował ten grzybek.

Zabieg tzw. T0 (czytaj zero) jest przeprowadzany w baardzo nielicznych sytuacjach, gdy mamy do czynienia z ciepłą i nadzwyczaj mokrą jesienią (ciepła jest owszem, ale mokrą wykluczam w zupełności bo 2 miesiące porządny deszcz nie spadł).

No i te przymrozki w nocy, też zwróć na to uwagę (u mnie dziś -7C przy gruncie, kujawy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ja w tam tym roku na jednym polu mialem super jeczmien ozimy na jednym polu juz od samych wschodów a na drugim polu juz nie bylo tak słodko. grzyb sie wdał jesienia i do zimy widac było duzo zaatakowanych roslin. przyszła wiosna oczywscie była plamistosc siatkowa jeczmienia i lipa;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ma być wysoki? Potrzebna Ci słoma? Zazwyczaj wszyscy chcą krótkie, aby ograniczyć ryzyko wylegania. U mnie w tym roku wielu rolników siało Eunovę, ładne grube ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
merkator50    1

@marekpieg1234 tak potrzebna jest mi słoma, a w tym roku miałem odmianę nisko i mało było słomy, więc poszukuje odmiany wysokiej.Jakie jeszcze polecacie odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj