Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Eryko    35

Ozimy lada moment będzie do koszenia i żniwa zaczną się na dobre.:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

U mnie jęczmień ozimy myślę że 3-3,5 tony na V klasie po pszenżycie to już będzie dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

jezeli była u ciebie susza to nawiekszy plon raczej nie masz sie co spodziewac. ja tak szacuje na 5t na jednym polu jest bdb na drugim troche gorszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolwik1990    1

Witam u mnie u jęczmienia jarego kłosy robią się się fioletowe. Czy to jakaś choroba??? I w ozimym ziarno jest jakby czarnawe. Co to może być???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Witam po dzisiejszej burzy mój jęczmień nie wytrzymał miejscami i się położył połamało zdzbła jak sądzicie czy to nie będzie miało negatywnego wpływu na plon z ha

Kłosie ciężkie i dorodne i podstawa nie wytrzyamała a miałem dzisiaj go skosić ale burza nadeszła :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Witam

Dzisiejsza burza położyła miejscami mój jęczmień ozimy przełamały sie zdzbła jak sądzicie czy to będzie miało negatywny wpływ na plon z ha.

Kłosie cieżkie i długie i podstawa nie wytrzymała miałem go dzisiaj kosić ale jak na złość jak się oczekuję deszczu to go nie było przez ostatnij cały tydzień:blink: a teraz jak nie oczekuje przed koszeniem i nie mogło popadac na wieczór to przyszła burza i dolało krótko padało ale intensywnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mysle ze zadnych strat nie powino byc jak cos to minimalne bo jeczmien ozimy sie teraz kosi jak by ci powalilo miesiac wczesniej to by mogl perzerosnoc pozdr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maceo    0

Straty będą jedynie jak kłosek spadł na ziemie i nie podniesiesz go kombajnem a tak to raczej niewiele stracisz, poczekaj aż uschnie i nie oglądaj się tylko koś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

Dokładnie, strat tyle ile nie uda Ci się kombajnem podnieść. A czasami bywają z tym trudności...

Eh te burze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkamaz    0

u mnie też dzisiaj położył jęczmień jary i to po deszczu a dopiero na popołudnie i wieczorem mają przejść burze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maceo    0

Panowie jak tylko będzie w miarę suchy to bez zastanowienia kosić zawsze można go trochę dosuszyć a z pola nikt juz nie pozbiera, takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

mysle ze jezeli nie obtrąciło kłosków nie bedzie zle i nie powinno byc mniejszego plonu

 

mysle ze jezeli nie obtrąciło kłosków nie bedzie zle i nie powinno byc mniejszego plonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

A moje zdanie jest takie, że szczególnie jęczmień musi dobrze dojrzeć i najlepiej aby już uschnięty został ze dwa razy zmoczony deszczykiem. Ość skruszeje i ładnie się młóci. Przedwcześnie koszony to tylko strata ziarna które z ościami i słomą ucieka za kombajnem.

Największa głupotą jest jednak kosić mokry jęczmień z niedojrzałym kłosem. Lepiej nich połowę kłosów opadnie niż wszystko ziarno ma spleśnieć w pryzmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

jesli mowisz o pryzmie to przypomnialo mi sie jak kiedys kosilem takiemu facetowi zboze i sypałem mu w mogiełe jak ziemniaki :D oczom nie wierzylem ale tak było potem widzialem ze ladnie okrył folia i swinki to przerobiły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

u mnie wczoraj i dziś leje szczerze to się ciesze :rolleyes: 1ha ukosiłem to rewelacji nie było bo się trochu grzał a skosiłem z potrzeby , a tyle co teraz napadało to 2 tygodnie dobrego grzania żeby wyschło pole żeby tam kombajnem wjechać ;[ .DEVID żadnych strat nie powinno być jak bd dobry kombajnista a i ci to zboże podniesie :D


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

u mnie większość jęczmienia i owsa polożyło po ostatnich ulewach w całej okolicy podobnie nawet ten który był pryskany antywylegaczem nie ustał a do żniw jeszcze z trzy cztery tygodnie więc pewnie przerośnie zpowiadało się z 5 ton z hektara a jak zostanie 3 to będe zadowolony i to jeszcze kiepskiej jakości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

jest to gleba IVa , lekka . Widziałem w okolicy jak facet zasiał po pszenicy ozimej , pszenicę jarą więc się pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

Z jęczmiieniem zimowym to miałem kiedyś kłopot, zatkał mi się zbiornik przez oście. Więc tak jak koledzy mówią, lepiej jak oście przemoczy i skruszeją. Bo inaczej to kupa potem roboty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

generalnie tak jest ze lepiej zasiac pszenice ozima po pszenicy jarej a nie jara po ozimej tak jak mowisz. ja np sialem 3 lata pod rzad pszenice ozima i plony w graniach 5,5-6 t/ha.klasa 3b,4a w tam tym roku były buraki cukrowe , wydajnosc niecałe 60t/ha i w tym roku poszla znowu pszenica ozima i jest bdb a jak bedzie sypac to sie okaze. jeczmien jest mocno wrazliwy na pH gleby a siac go dodatkowo po sobie to raczej odradzam z pszenica jest inaczej chodz ma duze wymagania glebowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOGDAN01    0

Rośliny pozostawiają w glebie szereg czynników niekorzystnych dla swego gatunku, które wpływają między innymi na pogorszenie ich odżywienia i zdrowotności.

Dlatego im lepsze jest zmianowanie tym w mniejszym stopniu występują czynniki, które z tego powodu ograniczają rozwój roślin i ich plonowanie.

Edytowano przez BOGDAN01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

koledzy mam pytanko. ja jakiej fazie najlepiej prysnac jeczmin jary glifosatem bo mam dziłke gdzie przy miedzach jest troche perzu a w ubiegłym sezonie nie mogłem go zlikwidowac bo maiałem poplon wpisany gorczyce. w tej chwili jeczmin jest jescze troszke zilonkawy tz liscie oscie i ziarno jest miekkie czy nie za wczesnie na desykacje ?w ziarnie nie ma juz płynu czy to jest faza dojrzałosci woskowej?

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj