Polecane posty

jar123    0

Ja mu wszystko wytłumaczyłem jak ma jezdzić wszystko miał pszygotowane padczepiłem opryskiwacz jest nowy ustawjony a on mi taki numer wywinoł .Na 600l wlał 9 l środka ale teraz to już i tak opryskał mi jeszcz raz teść mam nadzieje że nie zaszkodzi dał prawie 1.5 l na ha.Mam jeszcze jedo pytanie ile sypiecie nawozy na jeczmień jary ? Ja 2 tygodnie temu sypnołem 100 kg na ha i zastanawiam sie czy posiać jeszcze trochę . Dzieki za porady :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honker    2

klasa zi

emi to 3 stanowisko po rzepaku a pryskalem duetem


linux, don't be afraid penguin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejm335    0

witam! mam problem z jęczmieniem jarym wykonałem oprysk w sobote tzn 28.05 siarczan magnezu 6kg plus mocznik około 8 kg na ha żeby go wzmocnić bo wygłądał bardzo słabo a tu sytuacja od wczoraj jest tragiczna cały kawałek jest zółty zaczyna schnąć od podstawy aż po sam szczyt

czy można mu jakoś pomóc czy to już nic nie da normalnie tragedia a jest tego około 5ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

andrzejm335 a nie ma jakiś zmian na liściach może to jakaś choroba grzybowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejm335    0

kolego on w tej chwili wygłąda jakby go glifosatem potraktowano normalnie szok może jutro dodam zdjęcie dodatkowo zastosowałem 300 litrów wody bo zawsze stosowałem 200l na ha oprysk wykonałem około godziny 20 więc raczej go nie przypaliłem chciałem lepiej a mam teraz masakrę na polu

żadnej ze znanych mi chorób nie zauważyłem

co z nim robić dalej coś mu pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Wygląda na brak potasu. Jęczmień jest pod tym wzglęndem wrażliwy. Najpierw usychają najstarsze liście a później młodsze. A tak poza tym czy przypadkiem nie jest u Ciebie na polu za sucho? Kiedy ostatnio padało?


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Mam pytanie mój jęczmień jary zaczyna strzelać w źdźbło siałem go 30 kwietnia i przed siewem zastosowałem Roundup TransEnergy 450SL i był spokój z chwastami ale teraz zauwazyłem że są place że występuje gorczyca która zaczyna kwitnąć i miejscami bławatek i mam pytanie czy jest juz za późno pryskać go aminopielikiem?


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

Mam pytanie mój jęczmień jary zaczyna strzelać w źdźbło siałem go 30 kwietnia i przed siewem zastosowałem Roundup TransEnergy 450SL i był spokój z chwastami ale teraz zauwazyłem że są place że występuje gorczyca która zaczyna kwitnąć i miejscami bławatek i mam pytanie czy jest juz za późno pryskać go aminopielikiem?

Goldem jeszcze możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanRol95    2

Witam. Chciał bym sie spytać czy na ziemi klasy V i VI wyrośnie Jęczmień Ozimy?? Myślę w tym roku kupić i zasiać jakieś 50kg jęczmienia. Jaka odmiana będzie najlepsza i czy wogóle opłaca sie inwestować w jęczmien na taką ziemie. :mellow: Co o tym sądzicie?? Nigdy nie uprawiałem jęczmienia na naszych ziemiach i nie wiem bardzo czy to sie uda. :o Dzięki za odpowieć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

DanRol.

Ja bym odpuścił.

I zaprosił do tematu żyto hybrydowe, pszenżyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Witam. Chciał bym sie spytać czy na ziemi klasy V i VI wyrośnie Jęczmień Ozimy?? Myślę w tym roku kupić i zasiać jakieś 50kg jęczmienia. Jaka odmiana będzie najlepsza i czy wogóle opłaca sie inwestować w jęczmien na taką ziemie. :mellow: Co o tym sądzicie?? Nigdy nie uprawiałem jęczmienia na naszych ziemiach i nie wiem bardzo czy to sie uda. :o Dzięki za odpowieć :P

Taa,50kg wystarczy na jakieś 25arów a to bardzo poważna inwestycja,dobrze się zastanów zanim zainwestujesz.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

50 kg to niewielka inwestycja , doświadczenie na przyszłość bezcenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florek93    27

Koledzy mam do was takie pytanie, czy można jeszcze wysiać saletrę amonową na jęczmień jary ? Dodam że jeszcze nie jest wykłoszony, a przez przedłużającą się suszę nie mogłem tego wcześniej zrobić. Teraz spadły obfite deszcze i właśnie się zastanawiam nad podratowaniem jęczmienia bo nieciekawie wygląda :unsure: . Liczę na fachową poradę i pomoc . Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

Koledzy mam do was takie pytanie, czy można jeszcze wysiać saletrę amonową na jęczmień jary ? Dodam że jeszcze nie jest wykłoszony, a przez przedłużającą się suszę nie mogłem tego wcześniej zrobić. Teraz spadły obfite deszcze i właśnie się zastanawiam nad podratowaniem jęczmienia bo nieciekawie wygląda :unsure: . Liczę na fachową poradę i pomoc . Z góry dzięki za odpowiedzi :)

No pewnie że można będzie grubsze ziarno, a co za tym idzie wyższy plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd17    0

Panowie jęczmień po ulewie położyło ,czy da rade sie podnieść . Jest gęsty kłosie cieżkie i podstawa nie wytrzymała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A jaki to jęczmień, jeśli jary to go pryśnij czymś na grzyba. Jednego roku mi położyło, prysnąlem ale troche mi brakło. Tam gdzie brakło to w żniwa jeden kurz i ziarno bardzo kiepskie. Tam gdzie pryśnięty ziarno w miarę, wiadomo jak położy wcześnie to szału nie ma ale było całkiem. Wiadomo gdzie stał było wiele lepsze. Jeśli zimowy to żniwa za chwile więc aby będziesz miał problem przy zbiorze. Z kłosem to się nie podniesie, byle go do ziemi nie dodusiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd17    0

A jaki to jęczmień, jeśli jary to go pryśnij czymś na grzyba. Jednego roku mi położyło, prysnąlem ale troche mi brakło. Tam gdzie brakło to w żniwa jeden kurz i ziarno bardzo kiepskie. Tam gdzie pryśnięty ziarno w miarę, wiadomo jak położy wcześnie to szału nie ma ale było całkiem. Wiadomo gdzie stał było wiele lepsze. Jeśli zimowy to żniwa za chwile więc aby będziesz miał problem przy zbiorze. Z kłosem to się nie podniesie, byle go do ziemi nie dodusiło.

Skald jest to odmiana jara na grzyba poszedł cerelux 0.8 , tak właśnie myśle,że przy tej gęstości łanu to jeszcze jeden grzybek musi pójść.Leży cztery hektary odziwo stratus stoi takie same zabiegi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Witam

Jeśli jest V klasa w dobrej kulturze chodzi mi głownie współczynnik ph można bez problemu zasiać po dobrym przedplonie co prawda nie ma co marzyć o plonie 5 6 ton z ha jak mają na 3 czy 2 klasie i pryskaja od grzybów około 4 zabiegów itp ale te 3-4jak najbardziej mozna uzyskać ja sam mam posiany ozimy na V klasie po pszenżycie ważna jest też odmiana i opryski .

Zasiany 4 września nic nie dawane przed siewnie na oziminy się nie opłaca azot moment wypluka przez jesien i zime.Na wiosne przed ruszeniem wegetacji 150kg saletrzaku na ha potem oprysk przy krzewieniu Linurex 2 l plus aurora jak strzelał w zdzbło ponowny oprysk puma na chwasty które zostały trochę za pózno ale linurex niepodziałał jak potrzeba pszenżyto zawsze lancetem goniłem i chwaścików zero ale na jęczmień nie zalecany jest pod kłos dałem ponownie 100 kg saletry i teraz czekam na zbior zobaczymy jak bedzie sypał przewidywany gdzieś za tydzień

Edytowano przez DEVID

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj