Polecane posty

Co oprócz Pumy można zastosować w jęczmieniu jarym na owies głuchy, żeby było taniej bo cena Pumy trochę mnie odstrasza. Ewentualnie zastanawiam się czy może nie obniżyć dawki Pumy poniżej zalecanej ilości, czy dało by to zadowalający efekt gdyby tak np. dać 0,5 l/ha. Może ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie.

Grasp jest tanszy i huzar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faja41    0
Napisano (edytowany)

0.5 pumy wystarczy ale bez mieszanin a grasp chyba bezposrednio po siewie a huzar na jeczmien sie nie nadaje mozesz opryskac 0.2 litra aksiala tez to bez mieszania

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david    0

czy falkon da rade z rynchosporiozą, plamistością oraz rdzą jęczmienia jarego, który już jest zainfekowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MALIN7745    1

Wczoraj pryskałem jęczmień jary od chwastów.Ile czasu nalezy odczekac zeby lecieć z odżywką i roztworem mocznika ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jutro juz mozesz odrzywkami ;) tylko siarczanu dodaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi313    0

Witam.

Panowie ponawiam swoje pytanie, jaką ochronę na grzyba dajecie w jęczmieniu jarym. Chodzi o to żeby załatwić to jednym zabiegiem. Ja myślę żeby prysnąć na początku strzelania w źdźbło (w najbliższą sobotę jak będzie pogoda)i chcę to zrobić propikonazolem plus azoxystrobina koszt około 130 zł na ha. Wiem że to sporo jak na jęczmień, ale u mnie jest sporo wilgoci i zauważam na polach w okolicy sporą presję grzybów w jęczmieniu, a ja jak już wspominałem chcę to załatwić jednym zabiegiem. Chyba że będą wybitnie sprzyjające warunki to tuż przed kłoszeniem będę chciał poprawić zmniejszoną dawką tebukonazolu wyjdzie koło 30-40 zł dodatkowo. Dodam, że jęczmień po wymarźniętym rzepaku więc intensywne nawożenie i wysiało mi się trochę za dużo bo około 160 kg na ha MTN - 46 kiełkowanie 96% z centrali odmiany Promyk i Skald zaprawa Kinto Duo kl. ziemi III więc liczę na wysokie plony w granicach 6,5 tony. Czy ktoś z doświdczonych rolników może mi udzielić rady czy dobrze kombinuje. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6
Napisano (edytowany)

Jeżeli chcesz wydać kwotę w okolicy 130 PLN to zastosuj:

 

Input 0,4 + Fandango 0,4

 

U mnie koszt takiego zabiegu to niecała 100.

Oczywiście zależy to od tego po ile twój dystrybutor sprzedaje te preparaty.

 

 

No i skróć go czymś.

Edytowano przez NAMOOR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi313    0

Dzięki Namor.

Wygląda to dość ciekawie i ma lepszą cenę niż moja wersja, zobaczę jak z dąstępnością w mojej okolicy i może zastosuję. Oczywiście zamierzam go też skrócić. Mam zamiar dać 0,6 l etefonu i zastanawiam sie nad przejechaniem 0,2 l modusem w momencie początku pojawiania się kłosów, żeby wzmocnić utrzymanie kłosa bo mi tak polecono, ale osobiście nie wiem czy jest to konieczne. Jak myśicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

Pewnie że wygląda ciekawie. Amistar sobie daruj.

 

 

A co do regulatorów dawka zależy od tego jaki masz jęczmień.

0,6 to sporo

A w jakiej fazie masz ten jęczmień?

 

czy falkon da rade z rynchosporiozą, plamistością oraz rdzą jęczmienia jarego, który już jest zainfekowany?

 

Da sobie radę.

 

Myslę że na te choroby które wymieniasz taniej będzie zrobić tebukonazol + odrobina jakiejś morfoliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi313    0

Zaczyna pojawiać się drugie kolanko, a co do amistaru to uważasz że to słaby środek, czy tylko po prostu za drogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

Amistar jest taki sobie. Na pewno nie wart tej ceny.

 

Co do dawki regulatora to nie jestem w stanie dobrać na odległość.

Nie widzę łanu.

 

Dla jednego jęczmienia 0,6 etefon będzie akurat, a dla innego może być zbyt dużo.

Ale zaszkodzić nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

jak u was jeczmienie jare wygladaja? ja mam 8 ha to tylko 1 ha jest słabszy , reszta bardzo dobra , siany 25 marca na dobrej glebie , dzis posialem jeszcze 110 kg saletrzaku , mialem wiecej rzucic ale wole ostroznie zeby mi sie nie wyłozył bo juz jest max wyrosniety miejscami nawet 50 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honker    2

moj siany 9.04 ma ok 35-45cm ogolnie ladny, przed siewem dostal 400kg polifoski 5 i 150kg polifoski 21 i dzisiaj 250kg saletry na 1,7ha


linux, don't be afraid penguin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dddpp    2

U mnie nie wesoło od czasu ostatnich przymrozków nie spadła kropla deszczu, jak szybko coś nie popoda nie będzie co zbierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

honker przy takim nawozeniu jaki zakładasz plon? ja sypłem pod korzen 200 kg polifoski 8 i 150 kg saletrzaku a teraz 110 saletrzaku . za tydzien na grzybki przejade. sadze ze moze sypnąć powyzej 5 ton bo w tam tym roku przy takim nawozeniu było 5,6 t/ha sadze ze nie bedzie gorszy w tym roku, wody u mnie nie tak mało bo ostatnio padało ze 4 razy.

 

MALIN7745 o tej porze pryskales dopiero na chwasty ? troche pozno ja pryskam zawsze najszybciej jak to mozliwe stosujac dolne granice dawek , uwazam ze to dobry sposob , zbozu sie nic nie dzieje. tak samo jak w burakach sasiad stosuje mikro dawki i pryskał juz z 5 razy ale burak ma pokazowy bez swistka chwastu. mikro dawki sa teoretycznie niedozwolone ale wielu tak robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Kol.tomaszpa1 co masz na myśli pisząc mikrodawki w buraku niedozwolone chodzi ci o dawki dzielone to są zalecane .Napisz coś więcej o mikrodawkach niedozwolonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

Kol.tomaszpa1 co masz na myśli pisząc mikrodawki w buraku niedozwolone chodzi ci o dawki dzielone to są zalecane .Napisz coś więcej o mikrodawkach niedozwolonych.

 

dawki dzielone to np mam na mysli ze pryskasz na chwasty dwuliscienne dwa razy . a tzw. mikrodawki to pryskanie 4,5 razy tym samym opryskiem od tych chwastów. takie pryskanie tyle razy jest teoretycznie zabronione. pryskasz np co dwa trzy dni bardzo malutkim stezeniem co w efekcie daje i tak dawke troche wyzsza niz podana na dwa razy ale dzieki temu lepiej zwalczasz chwasty nie powodujac zlego oddziaływania na buraki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Panowie takie pytanie odnośnie jęczmienia jarego, mianowicie odmiana Atico, nawożenie przedsiewne 250kg polifoski 6, saletrzak 250 kg, po zabiegu herbicydowym saletra 200kg dawki oczywiście na ha. Nasiona z centrali, wysiew 160kg/ha. Wysokość wg. hodowcy 90 cm, u mnie ma już miejscami ok. 40cm, drugie kolanko już zaczyna być dobrze wyczuwalne, jutro opryskam go Cerone dawką 0,75l/ha. Moje pytanie czy to wystarczy, aby bezpiecznie utrzymać go w pionie i ewentualnie jeszcze potraktować czymś dolistnie, na lepsze wypełnianie ziarna, dodam że łan jest dosyć gęsty i póki co zdrowy. Przewiduje jeden zabieg fungicydowy w momencie pojawienia się ości. Napisałem ten post dwa dni temu, w temacie "Antywylegacz", ale nie uzyskałem odpowiedzi, dlatego pozwoliłem sobie skopiować do tego tematu, bo widzę, że tutaj większa aktywność userów, koledzy prosiłbym w takim razie o podpowiedz, ostatecznie dałem 0,65l/ha Cerone. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jar123    0

Witam wszystkich, potszebuje szybkiej pomacy bo dziś znajomy opryskoł mi jeczmień 5,5 ha jednym zbiornikem 600 l który powinien starczyć na 3 ha. Co teraz powinienem zrobić ? opryskać jeszcze raz czy poczekać na efekt choć ten wątpliwy . Za porady z góry dziekuje. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, potszebuje szybkiej pomacy bo dziś znajomy opryskoł mi jeczmień 5,5 ha jednym zbiornikem 600 l który powinien starczyć na 3 ha. Co teraz powinienem zrobić ? opryskać jeszcze raz czy poczekać na efekt choć ten wątpliwy . Za porady z góry dziekuje. :(

 

 

To napisz jeszcze czym Ci znajomy pryskał? odżywką fungicydem bo tak to ciężko coś powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

u mnie pryszcze się tak po 2,5 litra aminopielika na hektar i działa. Ty dałeś 1,7 l/ha. Strasznie mało wyszło, dawka zanizona o połowe.. Trzeba było od razu rozrobić drugi opryskiwacz i poprawić. Teraz poczekaj ze 2-3 dni. Aminopielik działa mega szybko. Jak zadziała to rośliny będą juz poskręcane nawet po kilku godzinach. Rośliny na pewno nie uschną ale prawdopodobnie zatrzyma się ich rozwój. A jak nie zadziała no to najlepiej zastosować inny środek na poprakę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honker    2
Napisano (edytowany)

tomasz

 

mysle ze powyzej 5 ton to odda jutro moze na grzyba tez prysne

Edytowano przez honker

linux, don't be afraid penguin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

honker no ja mysle ze z 5 ton ci sypnie , a na jakiej klasie masz ten jeczmien i czym pryskasz na grzybki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam wszystkich, potszebuje szybkiej pomacy bo dziś znajomy opryskoł mi jeczmień 5,5 ha jednym zbiornikem 600 l który powinien starczyć na 3 ha. Co teraz powinienem zrobić ? opryskać jeszcze raz czy poczekać na efekt choć ten wątpliwy . Za porady z góry dziekuje. :(

Na początek to zapytaj go ile wlał tego aminopielika do zbiornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj