Polecane posty

cieplym3    72

a ile daliście azotu pod korzeń?może wcale albo za mało i dlatego zółknie.

 

300kg saletrzaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOGDAN01    0

Koledzy co podpowiecie na żółknięcie jęczmienia j. Są to pasy od miedz oraz częsciowo środkiem. Stanowisko po qq.

 

Jęczmień jest bardzo wrażliwą rośliną na wiele czynników, a szczególnie na warunki glebowe. Poprzedni rok i wczesna wiosna były bardzo mokre, utrudniało to prace polowe oraz sprzyjało zamazaniu gleby. Jeżeli ten problem wystąpił, to poza wzmocnieniem roślin należy zająć się poprawą struktury gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz612    0

czy można jeszcze posiać jęczmień jary miał by być po zjedzonym rzepaku przez dziki.Czy to nie jest za późno, czy coś urośnie? Doradźcie co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

czy można jeszcze posiać jęczmień jary miał by być po zjedzonym rzepaku przez dziki.Czy to nie jest za późno, czy coś urośnie? Doradźcie co robić

jezeli chcesz zasiac zboze to nie pozostaje ci nic innego jak jeczmien.ja siałem kiedys na sam koniec kwietnia i był całkiem niezły.ewentualnie mozesz posiac kukurydze na ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOGDAN01    0

czy można jeszcze posiać jęczmień jary miał by być po zjedzonym rzepaku przez dziki.Czy to nie jest za późno, czy coś urośnie? Doradźcie co robić

 

 

Widziałem dość możliwe jare jęczmienie siane jeszcze później. Myślę, że w tym przypadku problemem mogą być środki chwastobójcze stosowane w uprawie rzepaku i to ich zaleceniami należy się kierować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agriculteur    0

Byłem dzisiaj na polu i jęczmień jary dostał ostrego strzała po ostatnich mrozach (bo to już chyba nie przymrozki), najbardziej poległ ten najpóźniej siany niektóre rośliny prawie całe zrobiły się żółte. Może ktoś się orientuje jaką jęczmień ma zdolność do regeneracji i czy coś jeszcze z niego będzie? Może można mu jakoś pomóc jakąś odżywką tylko jaką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

Raczej czegoś mu brakuje,na drugi dzień po przymrozkach nie zrobił by się od razu żółty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agriculteur    0
cieplym3    72

Trochę ten jęczmień przypomina mi owies :unsure: Normalnie powinien sie kręcić a ten taki spiczasty, może na zdjęciu tak wygląda.

Chyba późno siany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agriculteur    0

Siany od 12 do 15 kwietnia, bo wcześniej nie dało się wjechać. Kolego cieplym3 brawa za spostrzegawczość w poprzednim poście zapomniałem dodać, że cztery ostatnie zdjęcia tyczą się mieszanki owsa z jęczmieniem :) . Tak na marginesie mam takie wrażenie, że jęczmień rzeczywiście po przymrozkach zrobił się jakiś chudy, szpiczasty i nabrał dziwnego koloru taka zgnita zieleń, a odmiana to Antek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22
Napisano (edytowany)

U mnie po przymrozkach jest to samo (-6 stopni) tylko że cały oklapł i z żółkł ( Extase C1)

Edytowano przez slaw17

antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

Po przymrozkach ktore były w tym tygodniu wymarzł mi rzepak, dzisiaj go stalerzowałem i jutro mam zamiar zaorać pole i mam pytanie czy jest jeszcze sens siać w tym terminie jęczmień jary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Wydaje mi się, że jeszcze coś z tego powinno być jak będzie ciepło i wilgotno to jęczmień szybko powschodzi i może trochę później dojrzeje ale powinien być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Szukam i szukam i znaleźc nie moge panowie bylibyście w stanie odpisać na pare pytań co do jeczmienia jarego? Wiec tak przed siewem poszło 300 kg polifoski 6 i 300 saletrzaku. Jęczmień odmiana stratus z centrali. Teraz mam dylemat bo zawsze zajmował się tym dziadek a że w tym roku go już nie ma nie mam prawie żadnej wiedzy o zbożach.. Kiedy, co, ile i ilu dawkach sypnąc jakiegoś azotu? Dziś prysnąłem go tylko mocznikiem, siarczanem magnezu i Insolem czy tam jakas odzywka. pomożcie bo jutro jade na zakupy i nie wiem co wziąc :D!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9
Napisano (edytowany)

zastosuj jakąś odżywkę np. insol+mocznik+siarczan magnezowy.

ja dzisiaj prysnołem Bumperem i odżywką jęczmiń ozimy

 

Ile dajesz mocznika i siarczanu na 100 l wody :P?

Edytowano przez limusine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

Szukam i szukam i znaleźc nie moge panowie bylibyście w stanie odpisać na pare pytań co do jeczmienia jarego? Wiec tak przed siewem poszło 300 kg polifoski 6 i 300 saletrzaku. Jęczmień odmiana stratus z centrali. Teraz mam dylemat bo zawsze zajmował się tym dziadek a że w tym roku go już nie ma nie mam prawie żadnej wiedzy o zbożach.. Kiedy, co, ile i ilu dawkach sypnąc jakiegoś azotu? Dziś prysnąłem go tylko mocznikiem, siarczanem magnezu i Insolem czy tam jakas odzywka. pomożcie bo jutro jade na zakupy i nie wiem co wziąc :D!

chłopie ile ty nawozu sypiesz?:D ja daje 150 kg polifoski 6 i 200 kg saletrzaku pod korzen pozniej na wierzch sieje 100 kg saletrzaku i w tam tym roku był plon 5t/ha na 4 klasie.przy takim nawozeniu jak ty to chyba bym musiał miec plony rzedu 7t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
Napisano (edytowany)

Szukam i szukam i znaleźc nie moge panowie bylibyście w stanie odpisać na pare pytań co do jeczmienia jarego? Wiec tak przed siewem poszło 300 kg polifoski 6 i 300 saletrzaku. Jęczmień odmiana stratus z centrali. Teraz mam dylemat bo zawsze zajmował się tym dziadek a że w tym roku go już nie ma nie mam prawie żadnej wiedzy o zbożach.. Kiedy, co, ile i ilu dawkach sypnąc jakiegoś azotu? Dziś prysnąłem go tylko mocznikiem, siarczanem magnezu i Insolem czy tam jakas odzywka. pomożcie bo jutro jade na zakupy i nie wiem co wziąc :D!

Z ilością tego nawozu to chyba trochę przesadziłeś zwłaszcza polifoski,niepotrzebna strata pieniędzy.

Zamiast saletrzaku mogłeś dać saletre w dwóch albo w trzech etapach po 100-150kg.

Mocznik z odżywką i magnezem daje się jak zboże zaczyna robić się żółte.

Teraz to już tylko pryskać na chwasty i patrzeć żeby nie spaliło.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

W jakiej fazie po wschodach pryskać na chwasty w jęczmieniu jarym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Takie rzeczy to tylko na opakowaniu środka chwastobójczego.

Najczęściej od początku fazy krzewienia do początku fazy strzelania w źdźbło


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

No zaczął robić mi sie żólty dlatego prysnąłem go odżywka mocznikiem i magnezem. Mocznika dałem 6 kg na 100l wody a magnezu 5 kg na 100l a pryskałem 300 l to dużo, mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

Wg. mnie to chyba mało. Ja pryskałem do daje odżywke i po ok.20kg mocznika i magezu na 250-300l wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Z siarczanem to trochę przegiąłeś.

 

Na siarczanie pisało roztwór 5 % to tak około 5kg na 100 l wody nie chciało mi sie dokładnie przeliczac i robić dokładnych rachunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Chłopcy moglibyście mi doradzić jakiś środek na pryskanie j.j w późniejszej niż przy chwastoxach fazach rozwojowych zboża, mam wszystko już objechane ale kawałek jęczmienia po kukurydzy raz, że jest marny, jakiś pasowo żółty w małej fazie rozwojowej, dostał odżywkę i siarczan, a dwa, że nie ma narazie duzo chwastów. Poradzcie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj