Polecane posty

inwa    0

piotrlubelskie nie rozumiem bardzo o co pytasz ale domyślam się że chodzi ci o bronowanie po siewie bo nie dałeś rady po bronować po zasianiu ,a więc po wysiewie nasion można to zrobić do trzech dni bo później zachodzi ryzyko uszkodzenia kiełków nasiona zaczynają już kiełkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

piotrlubelskie nie rozumiem bardzo o co pytasz ale domyślam się że chodzi ci o bronowanie po siewie bo nie dałeś rady po bronować po zasianiu ,a więc po wysiewie nasion można to zrobić do trzech dni bo później zachodzi ryzyko uszkodzenia kiełków nasiona zaczynają już kiełkować.

dzieki o to mi chodziło.

 

Koledzy stosował ktoś antywylegacz 675 sl pod jęczmień i pszenżyto bo 620 juz nie ma w sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracaipasja    0

nie ma problemu 675 czy 620 musisz tylko przeliczyc tylko ilosc czystego CCC na hektar z tym ze CCC w jeczmieniu dziala kiepsko lepszy jest Moddus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrobak    18

Mogę jeszcze zastosować pumę w jęczmieniu ozimym??? Mam problem z wyczyńcem zimą pryskałem tolurexem i tam gdzie było mało wyczyńca, nie ma nic, a tam gdzie dużo ciągle jest dużo. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

dzieki o to mi chodziło.

 

Koledzy stosował ktoś antywylegacz 675 sl pod jęczmień i pszenżyto bo 620 juz nie ma w sprzedaży

jak to nie ma w sprzedazy?? wycofali go na dobre? jaki srodek teraz wyjdzie najtaniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

no właśnie zna ktoś dobre tanie środki na owies głuchy? Podajcie od razu ceny jakby co :)

kolego na owies głuchy najlepsza jest Puma ale to nie jest tani srodek ale skuteczny praktycznie w 100%.ja stosowałem ten srodek rok temu bo miałem owies selekcyjny na rozmnożenie do centrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek    0

Witam wszystkich. Nie bardzo się znam dlatego pytam o poradę .Otóż w jęczmieniu jarym pojawiły mi się skrzypionki , jak groźne są te szkodniki i jak duże powodują straty , jakim środkiem najlepiej było by prysnąć ? proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

cytat z etykiety antywylegacza:

" * Podwyższa jakość ziarna i ogranicza straty plonu.

* Usztywnia i skraca źdźbło opryskanego zboża.

* Przeciwdziała wyleganiu łanu traktowanego zboża.

* Powoduje rozwój systemu korzeniowego i jego masy.

* Czasowo redukuje dominację pędu głównego, rozwój pędów bocznych, wyrównanie ziarna.

* Lepsze wykorzystanie nawożenia azotowego, możliwość aplikacji wyższych dawek bez ryzyka wylegania."


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Ile sypiecie saletry na jęczmień jary i czym pryskacie po wschodach?

dodam że przed siewem rozsiałem 200kg saletry.

Pytam ponieważ pierwszy raz sieję jare zboże.

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Nie bardzo się znam dlatego pytam o poradę .Otóż w jęczmieniu jarym pojawiły mi się skrzypionki , jak groźne są te szkodniki i jak duże powodują straty , jakim środkiem najlepiej było by prysnąć ? proszę o odp.

 

ja dzisiaj też zauważyłem te szkodniki w jęczmieniu ozimym.


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

Ile sypiecie saletry na jęczmień jary i czym pryskacie po wschodach?

dodam że przed siewem rozsiałem 200kg saletry.

Pytam ponieważ pierwszy raz sieję jare zboże.

pod korzen 150 kg polifoski 8 i 50 kg saletrzaku .i na wierzch raczej mocznik 100 kg/ha lub saletrzak 150kg/ha bo dluzej działa , co do oprysku to mustang forte lub lintur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Koledzy co podpowiecie na żółknięcie jęczmienia j. Są to pasy od miedz oraz częsciowo środkiem. Stanowisko po qq.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Podejrzewam że chodzi o jęczmień jary.

Spróbuj dać mocznika albo saletry,mocznik może być dolistnie z jakąś odżywką np: Insol.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

a ile daliście azotu pod korzeń?może wcale albo za mało i dlatego zółknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Można zastosować Cerone lub moddus ale najlepiej zapytać w sklepie ze środkami ochrony roślin tam najlepiej doradzą i można coś wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj