Polecane posty

kamcio15    1602
12 godzin temu, misio3p napisał:

Zależy od roku, jak jest kiepski to wykupią od Ciebie wszystko, jak jest dobry to nawet sprzedając po kosztach może być problem ze zbytem. 

To wiadome. Pytam z ciekawości o uśrednioną cenę przyjmując, że jest dobry rok na sprzedaż. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
29 minut temu, krilan06 napisał:

A taki bal 120 ile może ważyć?

Pisałem już.

Moje średnio ważą ok 250kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2143
1 godzinę temu, Agrest napisał:

To samo w Sandrze. Widać pod słońce taką roztrzepaną plewę,  w środku biały gruby twardy zalążek. Trochę wygląda to jakby np ptak wydziobał.

W poprzednich latach bywały takie podwójne ziarniaki. Mega duże rozsadzone na pół.

 

Moim pierwszym podejrzeniem też były ptaki, ale potem zacząłem w tym grzebać i jest dokładnie tak jak opisałeś. W Sandrze jest tego zdecydowanie mniej. Ostatni zabieg dałem jak wychodziły pierwsze ości, o wyrzuceniu pylników wtedy nie było mowy. 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Ja na pół i calego kłosa zabieg. Więc byłoby tego więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacperb10    3

Jeczmien ozimy, KWS KOSMOS jest sens jeszcze zwalczać ? Czy już odpuścić temat ?  Na pełny rozwinięty flagowy poszedł Priaxor i Tebukonazol. 
 

IMG_8246.jpeg

IMG_8244.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
1 godzinę temu, Kacperb10 napisał:

Jeczmien ozimy, KWS KOSMOS jest sens jeszcze zwalczać ? Czy już odpuścić temat ?  Na pełny rozwinięty flagowy poszedł Priaxor i Tebukonazol. 
 

IMG_8246.jpeg

IMG_8244.jpeg

To samo mam ale juz chyba raczej sensu nie ma nie wiem ja dopiero pierwszy rok sieje jęczmień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Czym prysnąć jary od dwuliściennych? Głównie gorczyca mi odbija i miejscami troche rdestu i gdzie niegdzie mlecz. Myślałem nad Sekatorem, ale może podrzucie coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anja79    20

A u nas już są efekty suszy, w jarym od dołu robi się żółto, a liście zwijają w rurkę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
49 minut temu, anja79 napisał:

A u nas już są efekty suszy, w jarym od dołu robi się żółto, a liście zwijają w rurkę..

Amatorzy. 😎 U mnie oziminy już dwa tygodnie temu tak się zachowywały.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anja79    20
18 godzin temu, tobago napisał:

Amatorzy. 😎 U mnie oziminy już dwa tygodnie temu tak się zachowywały.

 

 

Oziminy mają się dobrze, przynajmniej pszenica, bo rzepak potrzebuje już też wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

Można przy braku opadów opryskać jęczmień jary dr green zboża i siarczan magnezu?  Musze przeplukac opryskiwacz przed kukurydza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Sprzedałem dziś transport jęczmienia. 630zł. Nie wiem za bardzo jak to skomentować.

  • Sad 3

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

miesiąc temu sprzedałem po 930 brutto.Ciekawe ile będzie w zniwa 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
1 godzinę temu, yacenty napisał:

Sprzedałem dziś transport jęczmienia. 630zł. Nie wiem za bardzo jak to skomentować.

Można to skomentować tak że chytry dwa razy traci .Zboża sprzedaje sie kiedy są drogie  a nie tak jak ze świniami czy z mlekiem kiedy są do sprzedania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Jest taki temat. Mam jęczmień jary siany po wielkanocy. On ma  teraz fazę liścia podflagowego/flagowego. Jest w niego wsiana lucerna. Wstrzymałem się z odchwaszczeniem żeby trochę zboże osłoniło lucernę i a chwastów nie było. teraz byłem na polu i patrzę że komosy jest trochę. Pytanie brzmi czym to teraz można odchwaścić? Plan był na 2l/ha chwastoxu extra ale w sklepie gość powiedział że zniszczę lucernę. Jest jakieś dobre rozwiązanie na teraz? Myślałem o dawce dzielonej chwastoxu tzn. 1l/ha


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

ja bym się ogólnie zastanowił nad opryskiem kiedy jest susza ,no chyba że u Ciebie mokro,bo u nas wszystko zaczyna zdychać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Powoli zaczyna brakować wody ale komosa nie jest dużo mniejsza niż jęczmień miejscami jednak...

 


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
kopin napisał:

1 godzinę temu, yacenty napisał:

Sprzedałem dziś transport jęczmienia. 630zł. Nie wiem za bardzo jak to skomentować.

Można to skomentować tak że chytry dwa razy traci .Zboża sprzedaje sie kiedy są drogie  a nie tak jak ze świniami czy z mlekiem kiedy są do sprzedania

no widzisz, ty taki kozak jesteś. ja po prostu dziele kupę na 4 i co kwartał po czastce sprzedaje. no ale za głupi dla ciebie jestem bo rzeźba było sprzedać jak było najdroższe ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

ja tego nie powiedziałem że głupi jesteś (daleko mi do tego bo wiedzę masz bardzo dużą) taką decyzję podjąłeś i tyle ,nie ma co  komentować ,dziwili mnie tylko ci którzy Heńka słuchali żeby nie sprzedawać po 1600 bo będzie drożej,a każdy kumaty doszedł by do wniosku że jak jeszcze zdrozeje  to zwykłego robola na chleb nawet stać nie będzie 

z paszowym jest tak samo ,jeśli będą niskie ceny skupu  zwierzaków to  nikt mądry nie będzie w chów  inwestował,więc albo zwierzaki w górę albo paszówka w dół,a w górę nie ma zbyt miejsca na rynku bo klient coraz biedniejszy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661

W Lidlu był najtańszy 2.19 potem zrobili promocje na 2.18 Po jakimś czasie wywalili na 2.60 a teraz ogromną promocja 2.37 🤭😩

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

gaz i prąd też nie tanieje chociaż w hurcie bardzo spadły,a kto za ceny odpowiada? Państwowe spółki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj