Polecane posty

Axd529    117

Bo ziemia nie wygodna do siewu wiosną. Chciałem jutro broniami wjechać żeby szybciej przeschło, a mam rozsiewacz podpięty to bym rozsiał polifoske i nie wiem co z tym saletrzakiem?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
18 godzin temu, Axd529 napisał:

mam rozsiewacz podpięty to bym rozsiał polifoske i nie wiem co z tym saletrzakiem?

Ja to odpuszczam sobie polifoske pod jęczmień jary. Za duża różnica cena nawozu-jęczmień, właściwie u mnie na wschodzie to kosmiczna.

Lubelszczyzna, siejecie już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Myślę na ozimy dać na dniach 100kg mocznika i 200kg Nitromagu27. 
To będzie jakieś 100kgN. 
Jakies 10 dni temu dostał 45kg N z Nitromagu. 
W tygodniu ma popadać to akurat mocznik i reszta by się wchłonęła. 

Moze być takie nawożenie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Świętokrzyskie siejecie jęczmień czy za wcześnie. Mam warunki zasiać, ale mi mówią w domu że jęczmień 3-4 dni i wyjdzie z ziemi. W pogodzie zapowiadają przymrozki pod koniec marca. Czy zaczekać jeszcze? Pierwszy raz z jęczmieniem mam do czynienia.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Ja początkiem marca dałem 200kg saletrosanu i tydzień temu 200kg mocznika na ozimy.Mocznik posiej jak najszybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423
47 minut temu, Axd529 napisał:

Świętokrzyskie siejecie jęczmień czy za wcześnie. Mam warunki zasiać, ale mi mówią w domu że jęczmień 3-4 dni i wyjdzie z ziemi. W pogodzie zapowiadają przymrozki pod koniec marca. Czy zaczekać jeszcze? Pierwszy raz z jęczmieniem mam do czynienia.

3-4 dni to on na pewno nie wyjdzie, w zeszłym roku siałem 15.marca i zaczął wychodzić 2.kwietnia a było wtedy mroźno i wietrznie - mimo to wrażenia nie zrobiło na nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszzz    53
1 godzinę temu, tobago napisał:

Myślę na ozimy dać na dniach 100kg mocznika i 200kg Nitromagu27. 
To będzie jakieś 100kgN. 
Jakies 10 dni temu dostał 45kg N z Nitromagu. 
W tygodniu ma popadać to akurat mocznik i reszta by się wchłonęła. 

Moze być takie nawożenie? 

Mocznik musi mieć czas działania, jęczmień ma krótką wegetację względem np. pszenicy, więc ja bym siał jak najwcześniej, sam przez warunki zrobiłem to 15 marca, a saletrosan 1 marca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2137

Żeby w 3-4 dni jęczmień powschodził to trzeba go siać w maju. Przy takich prognozach jak są wschody są realne za 2 tygodnie. 

Siej, będzie dobrze. 

  • Like 2

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaXtzTS    21
Axd529 napisał:

Świętokrzyskie siejecie jęczmień czy za wcześnie. Mam warunki zasiać, ale mi mówią w domu że jęczmień 3-4 dni i wyjdzie z ziemi. W pogodzie zapowiadają przymrozki pod koniec marca. Czy zaczekać jeszcze? Pierwszy raz z jęczmieniem mam do czynienia.

jak możesz to siej, jak nie robi się kluch. jeczmien tak szybko nie wyjdzie. nie lubi mokra i zimna ale jak zrobi się sucho to będzie bieda. ja może poniedziałek wtorek będę siał ale dlatego że jeszcze za mokro. Okolice Jędrzejów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
9 minut temu, Łukaszzz napisał:

Mocznik musi mieć czas działania, jęczmień ma krótką wegetację względem np. pszenicy, więc ja bym siał jak najwcześniej, sam przez warunki zrobiłem to 15 marca, a saletrosan 1 marca 

Jak się wyrobie dziś z sianiem owsa to chce rozsypać ten mocznik. To jest tylko jakieś 1/3 azotu z mocznika wiec powinno być ok. Kopa do rośnięcia ma z pierwszej dawki CANu i będzie miał zaraz z kolejnej. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszzz    53
1 minutę temu, tobago napisał:

Jak się wyrobie dziś z sianiem owsa to chce rozsypać ten mocznik. To jest tylko jakieś 1/3 azotu z mocznika wiec powinno być ok. Kopa do rośnięcia ma z pierwszej dawki CANu i będzie miał zaraz z kolejnej. 
 

Tak, zgadza się, powinno być dobrze jak będzie ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jęczmień tak się prezentuje na dzień dzisiejszy: Mocno żółty bo RSM dopiero dostanie do środy, jeszcze za mokro. Na pierwszy zabieg pójdzie Orius Extra 250 EW w pierwszych 2 tygodniach kwietnia, a wy co polecacie i kiedy lecicie z grzybówką? :D 

 

  

336470806_620947516527428_6387246893456322108_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, tommy66692 napisał:

Tebukonazol za słaby na t1

polecasz jakiś konkretny środek? Na pszenicę i jęczmień zawsze stosowaliśmy właśnie Oriusa, ew podkręciliśmy lekko dawkę i było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1614    39
slawek2209 napisał:

Kto wie czy nie za dużo.

Zalecana norma dla tej odmiany 150-170 Celowałem w 170, to ile wy siejecie na ha ??

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Nie zamiast oriusa, kolega odnosił się do innego posta. I tak jak koledzy piszą tebu solo na t1 nie nadaje się 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj