Polecane posty

yacenty    3871
1 godzinę temu, tobago napisał:

Jak nie urok to sraczka. Jak nie wiatr to zimno, to pada.. 

Wczoraj pryskane o 14 na suche rosliny przy słonecznej pogodzie a od 18 weszła mgła i cały czas się trzyma. Wszystko mokre. 
Dałem mocznika, siarczanu i mikro by lepiej się przykleiło. 
Mimo tego może z taką mgłą spłynąć środek czy na siłę szukam powodów do zmartwień? ;) 

weż jakiś stoperan

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Wiesz, jak się ma 30ha to chciałoby się wycisnąć jak najwiecej. Ty możesz pozwolić sobie na bardziej ekstensywną uprawę. Zwłaszcza na Dolnym Śląsku z super klimatem i glebami. A ja na moich nadmorskich piachach 4 i 5 klasy to muszę prawie stawać na głowie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

tez mam 30 i tez chce wycisnąć jak najwięcej ale na litość boską płakać ze zrobiłeś zabieg o 14 a o 18 pojawiła się mgła czy rosa to już nawet nie jest śmieszne. Więcej dystansu do siebie i do roboty, którą wykonujesz. Będzie dobrze.

  • Like 2

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

30 to chyba samego jęczmienia. ;) 

Dlaczego cały czas myśle ze jesteś tu jednym z większych..? 🤔 Obszarowo, ofc. 😆😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

myśl co chcesz :) co mogłem podpowiedziałem

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Kwalifikat odmiana Gloria siana w obsadzie 310roslin. Idzie jak wściekła. W poprzedni weekend zrobiona grzybowka plus drugi robak

IMG20221101144521.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

siew 26.09. 250 roślin - bezorka po rzepaku

20221031_151851.jpg

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
1 minutę temu, szymon09875 napisał:

180 roślin. Też bezorkowo. 

IMG_20221101_151850.jpg

 

nie odchwaszczałeś?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9889

Chabra mi przepuścilo. 3 tyg jest od oprysku. Na dniach poprawie chyba bo do wiosny do łąka będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

czym robiłeś? Bo u mnie póki co czysto ale poszły 4 substancje


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9889

Mestulforon metylu + flufenacyt 

Byłem przygotowany na poprawkę ale myślałem że do wiosny wytrzyma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Jak panowie wasz jęczmień 🙄

Mój chyba przezimuje 38 stopni 🏖️

IMG_20221103_133457.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Jechać nie zazdrościć :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Nie chciało się obcych języków uczyć i ciężko po za komin wyruszyć. Do tego brak odwagi na dalekie wojaże i  jestem okrutnym domatorem. Autentycznie jak pola przez okno dłużej jak kilka godzin nie widzę to mnie skręca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Oj tam, wiele pięknych miejsc w PL mamy, wiele fajnych wakacji można kupić za granicą gdzie masz pełne polskie wsparcie rezydenta. A najlepsze to, że to wcale nie jest jakieś turbo drogie. Choć osobiście uważam ze listopad to słaby czas na urlop, wolę jechać początkiem września, bo wtedy ciepło jest wszędzie, a początkiem września jest tano bo już nie jadą rodzice z dziećmi. W drugiej połowie września już ceny rosną


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Może kiedy że szwagrem się do Portugalii skoczy bo miałby klucze do chatki nad morzem od kolegi.

W tym roku za głowę złapałem się jak zobaczyłem ceny mieszkań w Bułgarii nieopodal morza. Umnie w lokalnym miasteczku jest drożej.

Dziś wyczyściłem pszenżyto . Jutro jęczmień do załadunku. I już na ⅓ chałupy by było🤭

 

 

Co do jęczmienia to mam kawałek 1,8ha zasiany po jęczmieniu ozimym.  Zaczął żółknąć. Zrobiony był oprysk chyba 3tyg temu 5kg siarczan magnezu i 10kg mocznik. I jest o niebo lepiej.

Więc potwierdzam sobie ubiegłoroczne przypuszczenia że żółknięcie to w dużej mierze głód azotowy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

widziałeś mój jęczmień z rsm przedsiewnym :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj