Polecane posty

yacenty    3883
ThePerkins napisał:

Ile razy skracacie ?, pryskałem 1x trineksapakiem i nie trafiłem raczej.. Na lepszej ziemi jak pryskałem to równy z maską był i leży plackiem ... :/ 

dwa


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

to co? uklęknąłbyś i ucałował sygnet?

  • Haha 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PuRXUTM    10

Sieje ktoś z was grykę na plon po jęczmieniu ozimym? Trzeba ją desykować, dosuszać? 

Po desykacji nie traci zdolności kiełkowania? 

5 godzin temu, krilan06 napisał:

Z jakiego powiatu jesteś?

Jeżeli pytanie było do mnie, to z wadowickiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3kusy3    13

U kogoś z okolic Zamościa jęczmień już poszedł pod kosę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Dzisiaj już widziałem jęczmień kosili powiat biłgorajski gmina Obsza. Ja może w przyszłym tygodniu spróbuję. Jeszcze 3 dni temu zdarzały się zielone kłosy i słoma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Aroo22 napisał:

Dzisiaj już widziałem jęczmień kosili powiat biłgorajski gmina Obsza. Ja może w przyszłym tygodniu spróbuję. Jeszcze 3 dni temu zdarzały się zielone kłosy i słoma. 

Na spokojnie, nie zbierzesz tyle ości + ścieżki sobie dojdą. Nie te czasy że były wyścigi kto 1 a jak jeden wyjechał reszta za nim... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

udało się ściąć 6.5ha przed burzą plon pod 5 ton odmiana kosmos pola V i VI klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Teraz codziennie 30-35 stopni to z każdym dniem inaczej wygląda. 3 dni temu na ząb to już ziarko twarde. Ale tak jak mówiłem niedojrzałe też się trafiały. Będzie się do niego zaglądać to się oceni kiedy wjechać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Ja dopiero w przyszłym tygodniu. Na górce fest spalony i nawet kłóski gubić potrafi, ale w dole jeszcze zdarza się zielony. Czy np pod miedzami na już a środek nie. Przez weekend ma coś jeszcze być gorąco to może po niedzieli akurat do koszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21
PuRXUTM napisał:

Sieje ktoś z was grykę na plon po jęczmieniu ozimym? Trzeba ją desykować, dosuszać? 

Po desykacji nie traci zdolności kiełkowania? 

5 godzin temu, krilan06 napisał:

Z jakiego powiatu jesteś?

Jeżeli pytanie było do mnie, to z wadowickiego.

To zależy jaką będzie pogoda. Jak pierwszy raz kosiłem miała 22% wilgotności dosuszana była w silosie bin dmuchawą, kolejnego roku było sucho i sama doszła na polu, a następnego na początku października mróz ja ściął i była naturalnie zdesykowana

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

I ch..j i po zbiorach przeszła burza z gradem ponad połowa kłosów leży na ziemi

  • Sad 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Współczuje. Ja dzisiaj wjechałem (LHR) po dołkach jeszcze słoma lekko zielonkawa ale nie będę czekać, wolę ziarno mięć pod dachem  niż leżące na polu po gradzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
Y635 napisał:

I ch..j i po zbiorach przeszła burza z gradem ponad połowa kłosów leży na ziemi

Gdzie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Zenek-2 ha skoszony 13,3 t,jak na jednym nawożeniu i bez chemii wydaje mi sie  dobry wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Skoszony jakubus, bardziej dojrzały kawałek i wyszło 10.9 ton z ha. drugi czeka aż dojdzie. Rekord plonu w gospodarstwie.

Edytowano przez 90210grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

A ta waga po przyczepach na oko czy ważone było? Jeśli ważone to szacun. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Waga na podwórku. Śmiałem się do kombajnisty że 10 z ha jest, a waga pokazała więcej. Zobaczymy na tym ładniejszym kawałku, ale to po niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj