Polecane posty

SawekIlecki    8

Ponawiam zapytanie, czy jęczmień zimowy wykloszony powoli zaczyna pylniki wyrzucać można jeszcze jakoś t3 zrobić? Presji chorób nie ma bo poszło mocne t1 a t2 nie robiłem ze wzgledu na słabsze stanowisko i brak opadów. Chciałbym zrobić t3 bo warunki się trochę zmieniły i zabezpieczyć go przed infekcjami, poradzi ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3866

w sobote było tak, na dniach bede robił t3

IMG_2102.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3866

metko i tebu: 45g i 150g


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3866

i jakiś smierdziel


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekIlecki    8

Czyli standardowe t3 jak w przypadku pszenicy. Pierwszy rok zimowy jęczmień dlatego trochę miałem wątpliwości. Podziękował ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14

Do kiedy można pryskac jęczmień jary na owsik? Wstępnie pasowałoby mi w sobotę. Do soboty pewnie jęczmień pogoni i zastanawiam się co będzie lepsze w późniejszej fazie axial czy puma? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2414

Ja w tym roku chyba wcale nie opryskam na jednoliścienne. A Puma wg etykiety do końca fazy pierwszego kolanka, zdarzało mi się pryskać później 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3866
18 minut temu, SawekIlecki napisał:

Czyli standardowe t3 jak w przypadku pszenicy. Pierwszy rok zimowy jęczmień dlatego trochę miałem wątpliwości. Podziękował ;) 

ja traktuje jeczmien tak samo jak pszenice, tylko zawsze jeczmien idzie szybciej, od pszenicy.

są 2 główne różnice - 1. mniej azotu bo max 130kg a w pszenicy 150-200. 2. Słabsze t2 - te same środki ale mniejsza dawka, jak dowalisz t2 tak jak w pszenicy - np litr elatusa ery to nie ma jak skosić. Dałem rok temu litr elatusa, pięknei ochroniło ale 15 lipca jęczmień dojrzały ale słoma w kolankach zielona totalnie.
Sieczkarnia w kombajnie dostała taki wpierd....ol jak nigdy. Jęczmień sypał 10ton, ale koszenie max 2m/h własnie przez zieloną słomę.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekIlecki    8
1 godzinę temu, yacenty napisał:

ja traktuje jeczmien tak samo jak pszenice, tylko zawsze jeczmien idzie szybciej, od pszenicy.

są 2 główne różnice - 1. mniej azotu bo max 130kg a w pszenicy 150-200. 2. Słabsze t2 - te same środki ale mniejsza dawka, jak dowalisz t2 tak jak w pszenicy - np litr elatusa ery to nie ma jak skosić. Dałem rok temu litr elatusa, pięknei ochroniło ale 15 lipca jęczmień dojrzały ale słoma w kolankach zielona totalnie.
Sieczkarnia w kombajnie dostała taki wpierd....ol jak nigdy. Jęczmień sypał 10ton, ale koszenie max 2m/h własnie przez zieloną słomę.

w moim przypadku jak będzie 5 będzie super, słabsze stanowisko już miejscowe wypaleniska, 100N t1 input triple w pełnej i medax 0,5 t2 nie robione i susza zrobiła druga regulacje. Teraz właśnie zrobimy t3 i smierdziuch i koniec choć niby jakiś deszczowy okres się zapowiada ale ciekawe co z tego wyjdzie.  Myśle ze to będzie chyba najrozsądniejsze wyjście. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

muszę spryskać jęczmień jary na skrzypionke, co polecacie? do zabiegu planuje również dodać od razu grzybówkę w postaci priaxora 0,8 plus 0,5 tebukonazol , 5 kg siarczanu magnezu i 4 litry basfoliaru 36. zastanawiam się czy można dorzucić do tego jeszcze z 5 kg RSM, mimo 120N jęczmień przez susze jest rzadki i słabo się krzewił, mam tego 12 hektarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2414

Może być Decis mega lub Cimex max albo jeszcze coś innego, rsm nie praktykowałem jako dodatek ale wielu rolników dodaje zamiast mocznika, masz zdjęcie tego jęczmienia? Też jutro jadę grzybówka plus coś na robaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas4p    0

Czy Camaro da radę na poziewnik szorstki w jęczmieniu jarym? Czy też dorzucić fluroksypyr  w postaci Tomigana tylko w jakich proporcjach. Takie  środki mi pozostały z poprzedniego sezonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87
yacenty napisał:

metko i tebu: 45g i 150g

Chciałbym zrobic taki sam zabieg. Ile czasu musi minąć od T2? Poszedl 1l priaxor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3866

nie ma znaczenia, T2 to liść, T3 to kłos. U mnie pasowałoby nawet 10 dni, bo t2 zrobiłem bardzo późno.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
25 minut temu, yacenty napisał:

nie ma znaczenia, T2 to liść, T3 to kłos. U mnie pasowałoby nawet 10 dni, bo t2 zrobiłem bardzo późno.

Bzdury piszesz przy zbyt krótkim odstępie potrafi wyjść i to nieźle fito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3866

Sam bzdury piszesz.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    57

Z uwagi na suszę nie robiłem klasycznej t2 i chce dziś przy okazji robienia grzyba w reszcie ozimin zrobić coś w stylu t2/t3 w jęczmieniu kosmos, mam pytanie bo dopiero co w piątek w pełni się wyklosil i czy mogę bez obaw jechać 0,8 priaxor i 150 g tebu? Cały tydzień nadają deszczowo, a dziś lux warunki 

20220523_100032.jpg

20220523_100113.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2414

Jęczmień jary - ile dać kg siarczanu mg siedmiowodnego i mocznika bezpiecznie do grzybówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

ja daję 4 kg ale nie daje mocznika zamiast tego idzie basfoliaru 36


4 litry basfoliaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Jutro rano w jarym chce opryskać na 15 ha puma i biathlon i 5 ha resztka axiala i mustanga ewentualnie jak przybraknie juz mustanga to tez axial i biathlon . Obserwując pogodę zapowiadają u mnie przez 10 kolejnych dni jakieś opady . Można by było tego samego dnia tylko wieczorem zastosować rsm 26 S ? w ilosci koło 180 kg czy tak srednio tego samego dnia co herbicyd ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27

Czym robić grzybówką w jarym?

Na stanie tebukonazol,prochloraz, fenpropidyna i jakieś resztki azoksystroniny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj