Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
turtojs    436

brawo, wreszcie ktoś wytłumaczył, ale jednego nie rozumiem jesienią czemu chwastów nie zwalczacie? mniejszy koszt, problem wiosna z głowy, ewentualnie jakąś gdzie nie gdzie poprawką się tanią zrobi i wszystko w temacie. a nie potem na wiosnę a to zimno, a to przymrozki a chwast rośnie i ciągnie nawóz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar88    43
3 godziny temu, Mariusz2903 napisał:

Oprócz pdn-zach Polski to cały maj pon. 8 stopni to cieplej w nocy nie będzie .

Priaxor 0,75 l + 0,25 l Tebu na ha może być na jęczmień jary ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

62,5 g tebu to w jakim celu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z72    3
Napisano (edytowany)
35 minut temu, Kedar88 napisał:

62,5 g tebu to w jakim celu?

Myślę że kolega ma zamiar zastosować formulację 500 SC, co daje 125g.

Edytowano przez Z72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
1 godzinę temu, Kedar88 napisał:

62,5 g tebu to w jakim celu?

No właśnie pytam znawców tematu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422
1 godzinę temu, Kubawww napisał:

Nie wiem czy wiesz, ale sredmia dobowa to suma temp dnia i nocy podzielona przez 2, a nie najniższa. 

Tyle to i ja wiem, tylko na etykiecie flurostar 200ec już inne tłumaczenie - temp nie powinna spadać poniżej 8 stopni

1 godzinę temu, turtojs napisał:

brawo, wreszcie ktoś wytłumaczył, ale jednego nie rozumiem jesienią czemu chwastów nie zwalczacie? mniejszy koszt, problem wiosna z głowy, ewentualnie jakąś gdzie nie gdzie poprawką się tanią zrobi i wszystko w temacie. a nie potem na wiosnę a to zimno, a to przymrozki a chwast rośnie i ciągnie nawóz...

Jakie brawo? Kto tu pisze o braku odchwaszczania jesiennego, ja tylko pisałem o poprawce na dwuliścienne w j. ozimym i odchwaszczaniu j. jarego

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48
Dnia 2.05.2022 o 11:44, krilan06 napisał:

Priaxor 

W sobotę pryskałem jęczmień jary galaper 200ec + corida 75wg i widzę że już jęczmień jest dużo bardziej blady. Na etykiecie piszą że 5 dni po oprysku min temp dobowa powinna wynosić 8 stopni, ale np na flurostarze 200ec piszą że temp nie powinna spadać poniżej 8 stopni. A nocami jest poniżej 8 stopni, nie zaszkodziłem tym opryskiem?

Przeczytaj etykietę Corida i znajdziesz rozwiązanie tej zagadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Pewnie masz na myśli chwilowe żółknięcie bez wpływu na plon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
1 godzinę temu, krilan06 napisał:

Pewnie masz na myśli chwilowe żółknięcie bez wpływu na plon?

Mogłeś jeszcze poczekać z odchwaszczaniem jarego , dopiero się zaczął krzewić u ciebie pewnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328
Napisano (edytowany)

Panowie na jęczmień jary mam kupiony Axial pak ,jęczmień obecnie ma 3-4 liście .Na jednej działce mam dużo świrzepy która szybko rośnie i boje sie że nim doczekam na 5 liść w jęczmieniu to będzie kiepsko to wyglądać .Wg mnie jest jeszcze za mały na axiala ,czy opryskać czymś innym mam jakiś zamiennik mustanga co od 2 liści można jechać a potem axialem poprawić ?

IMG_20220503_175420.jpg

IMG_20220503_175401.jpg

Edytowano przez krzysiek1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Pszenicę jarą opryskałem na 3 liść choć etykieta od 4. Żyje i się krzewi.

Ja widzę że jęczmień jary trzeba szybko odchwaszczać bo potem moment zakrywa ziemię.

 

Inny kawałek pszenicy zrobiłem mustang forte plus zamiennik Pumę. Był też 3 liść. Minęło kilka dni żyje i ma się dobrze.

Niby nie jęczmień ale daje pogląd sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Jeśli nie masz problemu z owsem głuchym to coś na dwuliścienne już.

 

A u Ciebie to świrzepa czy jednak rzepak? Jakoś tak bardziej pod rzepak podchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Jeszcze dwa dni temu dziadostwo małe było a rośnie jak na dopalaczu .Z 15 lat temu na tym polu był bobik w ekologii tego dziadostwa od tamtej pory na tym polu wschodzi miliony sztuk co roku -tak się nasiało .Bedzie tu problem z owsem głuchym . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotamjaktam    47

Jęczmień jary bezorkowo bez nawożenia sztucznego, w tym miejscu 5-6 klasa, oprysk mustangiem forte na chwasty 5 dni temu i już żółkną 

279449770_414670073810568_8542660900004842193_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422
51 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Mogłeś jeszcze poczekać z odchwaszczaniem jarego , dopiero się zaczął krzewić u ciebie pewnie .

Pewnie pamiętasz że bardzo wcześnie siałem a poza tym sucho się robi i pryskałem jak jeszcze jakaś wilgoć jest w glebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84

Co radzicie na chwasty w jęczmieniu, zwykle szedł chwastox z pumą, przy zbiorze problem z chwastnicą reszta w miarę wykoszona.

No i co byście dali na T1 mam trochę starego topsinu, ale nie jestem przekonany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
10 minut temu, krilan06 napisał:

Pewnie pamiętasz że bardzo wcześnie siałem a poza tym sucho się robi i pryskałem jak jeszcze jakaś wilgoć jest w glebie

Po Pumie zawsze z tydzień jest żółty także , coś ma popadać pod koniec tygodnia , po deszczu wszystko wróci do normy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
3 godziny temu, krilan06 napisał:

Tyle to i ja wiem, tylko na etykiecie flurostar 200ec już inne tłumaczenie - temp nie powinna spadać poniżej 8 stopni

Jakie brawo? Kto tu pisze o braku odchwaszczania jesiennego, ja tylko pisałem o poprawce na dwuliścienne w j. ozimym i odchwaszczaniu j. jarego

To ja może dodam coś od siebie bo wielu czyta te etykiety ale nie wiedzą skąd się to bierze. A prawdziwym hitem dla mnie jest to że wielu rolników "obraca" substancjami aktywnymi a nie maja zielonego pojęcia do jakiej grupy należy substancja i w jaki sposób działa.

Fluoroksypyr to syntetyczna auksyna, bardzo szybko jest wchłaniana do rośliny i transportowana ponieważ roślina odczytuje ją jako naturalny hormon. Syntetyczna auksyn jednak nie wpływa na wzrost dlatego pierwszym objawem jest skręcanie liści widoczne na chwastach jak i na roślinie uprawnej. Rośliny uprawne jednak potrafią je łatwo zmetabolizować dlatego dość szybko wracają do równowagi. Chwasty już nie. Tak się dzieje gdy rośliny intensywnie rosną. Jeżeli wzrost jest spowolniony przez np niską temperaturę, niedobory wody itp to substancja wolno wnika i jest wolno transportowana w roślinie co powoduje że chwast ma czas aby metebolizować herbicyd. Dlatego 12 stopni bo w tej temperaturze rośliny intensywnie prowadzą procesy. Dodam również że rolnicy bardzo często wykonują zabiegi w niekorzystnych warunkach dlatego często informacje w etykiecie odnośnie warunków pogodowych są napisane ze sporą ostrożnością.

  • Thanks 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Byłem na polu, chyba trochę przesadzam z tym żółknięciem, oby tylko popadało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3kusy3    13

Panowie na t1 w jęczmieniu ozimym dać wirtuoz w dawce 1l na ha Czy 0.5kg unix +0.3 Andros?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

A co myślicie na 1 ha dać 100g protiokonazolu i 125g azoksy na t2? Czy za małe dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jak skracacie ozimy? na r1 poszedł medax, ale na r2 brakło, mam modusa i etefon. W której fazie etefon? bo Już dawno nie dawałem

5 godzin temu, bartekac7 napisał:

A co myślicie na 1 ha dać 100g protiokonazolu i 125g azoksy na t2? Czy za małe dawki

bardzo spoko

20220504_184857.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

2 tygodnie temu w jeczmieniu było kolanko 3-5cm od węzła i wtedy poszła grzybówka i regulacja, a dziś już liść flagowy zaczyna się pojawiać. Tak powinno być? Bo pierwszy raz mam Jęczmień ozimy. I kiedy dać 2 grzybówke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Planowałem 2 bo jest taka susza że raczej nie ma presji grzybów. I co proponujecie na 2 zabieg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj