Polecane posty

krilan06    2422

Stosowałem to i to, Priaxor wg mnie lepszy, jak chcesz to dodaj coś do niego

@Agrest - lałeś już RSM na zboża?

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1969
2 godziny temu, Mariusz2903 napisał:

Z tego co pisze na etykiecie Soligor ma 3 substancje a Priaxor 2 substancje .

Jak jesteś mądrzejszy od innych to kup Soligora i nie truj.  Najpierw pytasz co jest dobre, a później upierasz się przy badziewiu. Skoro wiesz lepiej to po co marnujesz ludziom na forum  czas? 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578
2 godziny temu, krilan06 napisał:

Stosowałem to i to, Priaxor wg mnie lepszy, jak chcesz to dodaj coś do niego

@Agrest - lałeś już RSM na zboża?

Wczoraj zapiąłem opryskiwacz i się zesrało. Czekam na części.

A trochę śniegu spadło i ładnie by wsiąkło.

W tym tygodniu chyba nie wyjadę.

Miałem lać pół na pół rsm 32 i 26s ale na jęczmień chyba lepiej strzała z samego 32 bo mniej formy amidowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
2 godziny temu, JanKrzysztof napisał:

Jak jesteś mądrzejszy od innych to kup Soligora i nie truj.  Najpierw pytasz co jest dobre, a później upierasz się przy badziewiu. Skoro wiesz lepiej to po co marnujesz ludziom na forum  czas? 

Nie jest do końca tak jak piszesz , nie znam się na składzie chemicznym i pytam , czyli PRIAXOR ma być , jeśli tak to dziś zamawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Czyli też stopniowo drożeje. 

Co do siewów to stopniowo zaczyna się robić sucho. Wczoraj talerzowałem kawałek który zawsze był wilgotny a teraz tej wilgoci nie ma za dużo. Nie było jeszcze orane. Dopiero obornik będę woził w przyszłym tygodniu.

Pewnie co najmniej cały marzec będzie bez deszczu także za długo też nie ma co czekać z siewami. Najgorzej że zimno. Jęczmień nie lubi siewu w zimną i wilgotną glebę w przeciwieństwie do owsa.

Ja na pewno nie będę siał przed 20 marca. A dokładny termin dobiorę w zależności od prognozowanej pogody dalszej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Ja dzisiaj uprawiłem i w poniedziałek zamierzam zacząć siać. A co do tego że jest sucho - fakt bo już się kurzy. Właśnie obawiam się tej zimnej gleby ale ryzyk fizyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja kupiłem soldo. 45mtn, siew gdzies koniec marca, początek kwietnia. Celuje w 310-320 roślin. Swoją drogą, czym kropicie? Standardowo puma + coś na dwuliścienne? Nie mam obycia z jarym. Miałem siać owies, ale jakoś jęczmień pewniejszy mi się widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Ja mam kupiona odmianę Eunova 

Ja myślicie mogę wysiać polifosle 6 i kizeryt pod jeczmien jary a uprawić za tydzień ?

Nie będzie dużych strat składników ?

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteChristo    1283
sadownik12 napisał:

Ja kupiłem soldo. 45mtn, siew gdzies koniec marca, początek kwietnia. Celuje w 310-320 roślin. Swoją drogą, czym kropicie? Standardowo puma + coś na dwuliścienne? Nie mam obycia z jarym. Miałem siać owies, ale jakoś jęczmień pewniejszy mi się widzi.

Axial niszczy wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422
19 minut temu, damianos95 napisał:

Ja mam kupiona odmianę Eunova 

Ja myślicie mogę wysiać polifosle 6 i kizeryt pod jeczmien jary a uprawić za tydzień ?

Nie będzie dużych strat składników ?

Możesz spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
1 godzinę temu, krilan06 napisał:

Możesz spokojnie

A nie jest tak, że fosfor gryzie się z magnezem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Nic mi o tym nie wiadomo, gadałem z przedstawicielem Agrochem Puławy i pytałem się czy mogę sypać saletrosan skoro już wysypane polifoska i kizeryt nie rozpuściły się, to powiedział że mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
42 minuty temu, krilan06 napisał:

Nic mi o tym nie wiadomo, gadałem z przedstawicielem Agrochem Puławy i pytałem się czy mogę sypać saletrosan skoro już wysypane polifoska i kizeryt nie rozpuściły się, to powiedział że mogę

Aha, no ja słyszałem, żeby magnezowych nawozów nie wysiewać razem z fosforem, tylko żeby jakiś odstęp był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

Wapniowych nie wysiewać z fosforem.

 

Wczoraj zasilony jęczmień ilością około 64kg N.

Zastosowany rsm 26s 50% i rsm 32 50%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

Saletrosan 26? Czyli 85kgN.

Myślisz że w razie pojawienia pierwszego znaczącego opadu lecieć z N2?

3tyg to chyba maks?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj