Polecane posty

krilan06    2423
2 minuty temu, artek27 napisał:

Ja jutro mam zamiar pryskac od muzyce a w piątek od ziela nie będzie to za krótka przerwa bo nadają bez przymrozków. 

A to nie lepiej wszystko za jednym razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

A to można mieszać? Coś mi się obiło o uszy że nie można. Wczoraj byłem na polu to latają jak wściekłe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596
8 minut temu, artek27 napisał:

Ja jutro mam zamiar pryskac od muzyce a w piątek od ziela nie będzie to za krótka przerwa bo nadają bez przymrozków. 

Zmieszaj.

7 minut temu, czesio200 napisał:

A są u was mszyce?

Są. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Jakieś dziadostwo lata ale na liściach czysto. Dawałem Inazume ale to już dawno trzeba by teraz coś dać jeszcze. Ale co?


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

W słońcu to i +15 będzie.

Dziś nawet pszczoły w sporej odległości od ula latały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
6 minut temu, Agrest napisał:
4 minuty temu, krilan06 napisał:

Tak zimno i latają? Dziwne

 

Wczoraj u mnie akurat był ładny dzień słońce świeciło. 

A nie ma znaczenia ile jęczmień ma liści żeby od mszycy pryskac? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Nie ma.

Tylko u mnie np dziś mocno przymrozi.

Poczekałbym 24 do 48h z zabiegiem herbicydowym

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211
jasiuhonda napisał:

Witam czym pryskać na chwasty jęczmień ozimy? Sprzedawca proponuje toluron i adiunkt 

może być. adiunkta nie więcej jak 100-150ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Zależy jaki ten deszcz. Jak jest sucho to nawet godzinę po zabiegu lekki deszczyk pomoże, a nie zaszkodzi. Expert działa doglebowo głownie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Robicie w swoich jęczmieniach t0? Dopiero uczę się uprawy jęczmienia i dlatego pytam, póki co odchwaszczanie było 17.10, a jest w planach przy najbliższym ociepleniu - czwartek, piątek, wjazd mikro + inazuma i jakieś 0,25L fenpropidyny. Ma to sens czy nie pchać się w dodatkowe koszty? Na robale jeszcze nic nie dawałem, a są pierwsze naloty i zabieg konieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Od trzech lat siejemy jęczmień i zależy od działki ale średnio było 5-7 ton, ani razu nie pryskalismy od mszyc, dopiero ten rok chce zadbać jak się należy. Zawsze kwalifikat ale populacja, w tym roku odmiana kosmos. Wszystko idzie dla opasów na paszę, jutro zrobię zdjęcia to podeślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

Sandra na 6 klasie po grochu. Pole mozaika w tym miejscu jest 6 klasa. Wiosną pewnie tak ładnie nie będzie wyglądało jak przysuszy 😃

IMG_20211026_164229.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
56 minut temu, EmilPlayP napisał:

Od trzech lat siejemy jęczmień i zależy od działki ale średnio było 5-7 ton, ani razu nie pryskalismy od mszyc, dopiero ten rok chce zadbać jak się należy. Zawsze kwalifikat ale populacja, w tym roku odmiana kosmos. Wszystko idzie dla opasów na paszę, jutro zrobię zdjęcia to podeślę.

Ja pierwszy rok posialem jęczmień też kosmos. Dzisiaj pryskalem od mszycy bo jest jej od cholery. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308
jasiuhonda napisał:

Sandra na 6 klasie po grochu. Pole mozaika w tym miejscu jest 6 klasa. Wiosną pewnie tak ładnie nie będzie wyglądało jak przysuszy 😃

IMG_20211026_164229.jpg

Ładny, kiedy śmiałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

1 raz mam jęczmień ozimy,  co mu dolega prysksny na mszyce zaprawiany kinto plus,  siany 25,09 Na innym polu siany tydzień później jest dużo lepszy 

20211027_152940.jpg

20211027_152924.jpg

20211027_152909.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roska83    25

Co lepsze na t0 teraz w jęczmieniu ozimym - tebukonazol czy fenpropidyna??? Pomoże ktoś? 

Edytowano przez Roska83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
1 godzinę temu, mesi napisał:

1 raz mam jęczmień ozimy,  co mu dolega prysksny na mszyce zaprawiany kinto plus,  siany 25,09 Na innym polu siany tydzień później jest dużo lepszy 

20211027_152940.jpg

20211027_152924.jpg

20211027_152909.jpg

Sprawdź pH, podejrzewam, że konkretny kwas i nic z niego już nie będzie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

I mi to wygląda na wyjałowioną zapuszczoną działkę. To się nie uda.

 

Co to za masa chwastów bo kiepsko widać- sporek polny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Nie pamiętam jak ten chwast się nazywa, a był na działce którą wziąłem, pH było trochę ponad 4 w tym miejscu gdzie rósł. Nawet żyto tam nie rosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj