Polecane posty

Gość   
Gość

@deSilva nie przejmuje się długoterminowymi prognozami pogody. Długoterminówki szczególnie te miesięczne prognozują tylko trend w jaki może iść pogoda. A co będzie to będzie. W tamtym roku jesień na południu była przeokropna, wszędzie wymoki, a i tak sypało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ptactwo szybko uciekało i szybko liście żółkną w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
sadownik12 napisał:

Kurka, mi to się najbardziej zeszłoroczna agrotechnika @yacentypodoba jeśli chodzi o jęczmień. Ile bym dał, żeby mój tak przed zimą wyglądał jak u niego w tamtym roku :X.

w tamtym to którym? siana w błoto 7.10 czy ta z 19 roku siane 30.09?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na trwałą zimę w listopadzie nie ma co liczyć, a ostatni zimowy grudzień był w 2010 roku. Będzie ok :P.

3 minuty temu, yacenty napisał:

w tamtym to którym? siana w błoto 7.10 czy ta z 19 roku siane 30.09?

W błoto, ten jęczmień który się tak męczył, a pod koniec listopada wyglądał pięknie.

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Dolny Śląsk to inny świat.

Obserwując pogodę u mnie to śmiem wystawić tezę że w tym roku wczesny siew się sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na Śląsku jest cieplejszy klimat, nie można tego porównywać z Północą.

2 minuty temu, sadownik12 napisał:

Na trwałą zimę w listopadzie nie ma co liczyć, a ostatni zimowy grudzień był w 2010 rok

Wystarczy jak będzie około zera, czy 1-3 na plus i wszystko stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@deSilvawystarczy, że średnia dobowa będzie na +, a wtedy wegetacja trwa. Może nie tak jak przy +20stopniach, ale jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
15 minut temu, deSilva napisał:

Żebyś się Pan nie zdziwił w tym roku, że śnieg po pachy a my siejem zboże, jak to zawżdy bywało.

"Zgodnie z najnowszymi prognozami, temperatury mają na przełomie drugiej i trzeciej dekady października wahać się na północnym wschodzie i w górach w okolicach minus 5 stopni w nocy i około zera w ciągu dnia. W dodatku będą pojawiać się opady.

Są to dużo niższe temperatury od tych, które są dla tego okresu normą wieloletnią. Można przewidywać, że wystarczą, aby podczas nieco głębszych ochłodzeń śnieg zaczął prószyć na obszary nizinne, początkowo jeszcze nie zdołając się utrzymać i utworzyć zwartej pokrywy na dłużej niż kilka godzin."

Zmień pogodę bo przełom 2 i 3 dekady października to ma być ocieplenie i to spore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

teraz jest chłodno ale pięknie słonecznie, pszenica idzie jak przecinak. tak szybkiego rozwoju pszenicy już dawno nie widziałem. jęczmień to już zupełnie inny świat


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@oregano @deSilva właśnie o tym mówiłem, nie ma co wybiegać za bardzo w przód. A trwała zima jak przyjdzie to na pewno nie wcześniej jak w grudniu :D

1 minutę temu, yacenty napisał:

teraz jest chłodno ale pięknie słonecznie, pszenica idzie jak przecinak. tak szybkiego rozwoju pszenicy już dawno nie widziałem. jęczmień to już zupełnie inny świat

Dlatego uważam, że w tym roku wczesny siew i spora obsada skończy się widokiem żółtych pól na wiosnę :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja pogody nie robię, ale obserwuję od lat przyrodę, czasem się sprawdza.   :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
sadownik12 napisał:

@oregano @deSilva właśnie o tym mówiłem, nie ma co wybiegać za bardzo w przód. A trwała zima jak przyjdzie to na pewno nie wcześniej jak w grudniu :D

1 minutę temu, yacenty napisał:

teraz jest chłodno ale pięknie słonecznie, pszenica idzie jak przecinak. tak szybkiego rozwoju pszenicy już dawno nie widziałem. jęczmień to już zupełnie inny świat

Dlatego uważam, że w tym roku wczesny siew i spora obsada skończy się widokiem żółtych pól na wiosnę :P.

zobaczymy ja zredukowałem obsadę do 270, plus dałem rsm pod agregat. jedyne czego się boje to mączniak, ale jego można prosto potraktować morfolina i temat zamknięty


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4886

U nas (zachodnia Małopolska, prawie przy granicy ze Śląskim) to zimowy jęczmień dopiero po jednym listku ma, a jeszcze w zeszłym tygodniu niektórzy siali. Pszenica dopiero w tym tygodniu szła pełną parą, a jeszcze wielu będzie siało po kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja siałem początkiem tamtego tygodnia- poniedziałek, wtorek. Warunki do siewu idealne+ w środę cały dzień deszcz, ale żaden nawalny. Już zaczyna szpilkować. Quadriga, obsada 270-290 roślin na m2, w zależności od ziemi. Bo na glinie więcej siałem.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

@sadownik12 Ty dokładniej okolice Olkusza mniej więcej?

Krzeszowic, Zabierzowa, Jerzmanowic 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618
14 minut temu, sadownik12 napisał:

Zachodnia Małopolska. ~30km na północ od @Chłoporobotnik

No to masz te 2-3 tygodnie wegetacji na plus więc możesz siew opóźniać

Sarny i zające pobierają profity za patrolowanie pól.

Jeszcze tak nie dokuczały, choć w sumie to tylko u mnie mają co jeść.

Reszta pól  praktycznie nieobsiana.

20211010_122205.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Podlasie nad Biebrzą jeszcze gęsi migrujacych od ruskich nie widać więc spokojnie narazie zimy nie będzie.  Bo jak y były to znaczy że idzie zima . 

Jednego roku wcale nie było gęsi i faktycznie zimy nie było.

Innym razem jak u nas siedzą całą zimę tzn też będzie łagodnie.

Ale jak wcześnie do nas przylecą i szybko odlecą  na południe tzn szykuje się zima i to szybko. Przez te ostatnie kilka lat się sprawdza ptaki to jednak mają instynkt aż pozazdrościć 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Dziś byłem zobaczyć jęczmień na końcu pola pojawiły się mszyce,  na początku czysto jak opryskam całe   on działa też zapobiegawczo czy jak to jest nigdy nie pryskałem na mszyce i nie wiem co i jak jaki oprysk polecacie,  jęczmień w 1 liść ma , i czy mogę razem odrazu na chwasty przelecieć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
9 godzin temu, Agrest napisał:

0,15l środka z dff czyli 75ml substancji . Rośnie ładnie ale fito zauważalne

20211010_120230.jpg

W jakiej fazie był jęczmień podczasz oprysku ? Jaka temperatura? 

Ja daje zawsze ponad setkę i nigdy nie było fito. Celuje w 3 liść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

2 i 3 liść, rośliny suche, bezwietrznie,  temp nie wiem, na pewno 10 było

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
34 minuty temu, kibix napisał:

W jakiej fazie był jęczmień podczasz oprysku ? Jaka temperatura? 

Ja daje zawsze ponad setkę i nigdy nie było fito. Celuje w 3 liść 

jakie odmiany?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj