Polecane posty

misio3p    2099

Bardzo dobrze jak na moje ziemie, na stanowisku po strączkowych wyszło niecałe 9t/ha. Jeśli w tym roku Sandra się nie popisze to z pewnością wrócę do kosmosa.

  • Thanks 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Rok rokowi nie równy trzeba było ten i ten zasiać i wtedy porównywać😉ja myślę że będziesz z Sandry zadowolony, dwurzedówki są wdzięczne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308

Sandra w tym roku słabo skracalem medax i ostro przytrzymał opóźnienie kloszenia 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo11    41

Dziś siew jeczmienia ozimego odmiany Bażant, trzeci rok po centrali, norma wysiewu 185 kg/ha + zaprawa ORIUS EXTRA 02WS. Myślę że nie będzie zbyt gesty bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Wczoraj siałem jęczmień - 128 kg/ha

20210921_100153.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    840

Mam odmianę mirabella i MTZ 50g. Myślałem że zaoszczędzę a trzeba będzie siać więcej niż planowałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

jęczmień idzie w bezorce po rzepaku - bedzie wyzwanie :P zobaczymy, jeszcze nie myslałem moze znów pontos z dff i tribenuronem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Ile dajecie dff? Ja chce do pontosu dodać a chyba coś było pisane kiedyś że jęczmień nie przepada za dff i żeby go za dużo nie dawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

nie przepada, brzydko wygląda, kiedyś myslałem ze to kwestia pontosa i jego mieszaniny z dff, w tym roku robiłem bacarą trio - poszło lekko ponad 0.6l na ha czyli praktycznie 140-150g dff - jęczmień miał plamki, które znikneły gdzies po miesiącu. Mimo tych plamek jęczmień plonował pięknie (średnia 9, najlepsza odmiana 10.3)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

W ubiegłym roku dałem chyba 0,1l dff I na piachach jęczmień miał przebarwienia. W tym roku też dam 0,1 do experta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

ja chyba pójde w kombinację pontos + dff + tribenuron. Jęczmień po rzepaku w bezorce więc będzie presja rzepaku. My akurat nie stosujemy glifosatu na ścierniska więc rzepak ostro ruszył po żniwach a jeszcze mocniej po skasowaniu ścierniska talerzówką.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster545    15
1 godzinę temu, yacenty napisał:

ja chyba pójde w kombinację pontos + dff + tribenuron. Jęczmień po rzepaku w bezorce więc będzie presja rzepaku. My akurat nie stosujemy glifosatu na ścierniska więc rzepak ostro ruszył po żniwach a jeszcze mocniej po skasowaniu ścierniska talerzówką.

Ile dajesz gram tribenuronu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

12-15g, czystego czyli 15-20g srodka o formulacji 75WG


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

w zeszłym roku to było jakoś 115-120zł

teraz wszedłem na pierwszy z brzegu sklep internetowy i wyszło mi 126zł brutto


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
4 godziny temu, yacenty napisał:

tylko 50g dff?

Sugerujesz więcej?

W tamtym roku dałem 0,75 l pontosu i jęczmień był czysty. Tyle tylko, ze tam gdzie teraz posiałem miałem pszenżyto i trochę był problem z miotłą może macie jakieś inne rozwiązanie? Szczególności żeby miotłe załatwić.  Po pszenżycie był zastosowany glifosat, żeby wypalić trochę perzu, bo rok temu odbierałem od miedzy i trochę się nasiało po bokach pola. Poprzedni właściciel trochę nie dbał. No i w tym roku stwierdziłem żeby dać pontos 0.5 plus legato 0.1. Z uwagi na miotłę liczę się z poprawką na wiosnę. 

Edytowano przez bartekac7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    53

We wtorek zasiany kws kosmos w obsadzie ok 320 sztuk - chude ziarko w tym roku przyszło bo 34,1 MTN przy 94% wyszło ok 115 kg/ha. Mam pytanie do was - jakie opinie o quelex complet pak? Co roku zawsze wszystkie oziminy pryskalem wiosną były to axiale, lancety, w tym roku rexade - dobry środek, ale w tym chce już na jesieni mieć to zrobione bo wiosny co rok to gorsze i ciężko się wstrzelić w dobre warunki marzec/kwiecień. Pakiet na 20ha wychodzi ok 105 zl/ha środek dość świeży i nie ma od kogo zaczerpnąć informacji, w tym paku są 4 substancje i można dać go na wszystkie oziminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj