Polecane posty

Gość   
Gość

Ja w tym roku powrót do wielorzędowego Guadriga- mam nadzieję, że się nie rozczaruje. Siew w ostatnim tygodniu września, bo jeszcze gorczyca masy nabiera to się zaora koło weekendu przyszłego. Celuje w 300-310roslin/m2. Na glinie powinno być ok.

2 minuty temu, XTRO napisał:

u mnie północ lubelskiego i jęczmień ma 2 liście.

Ja nie chce tak wcześnie siać, bo potem problem z mszycami i grzybem w jęczmieniu.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

u nas te wcześniej siane lepiej wychodzą. Mszyce i T0 mam w planach i tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roska83    25
36 minut temu, XTRO napisał:

u nas te wcześniej siane lepiej wychodzą. Mszyce i T0 mam w planach i tak 

Co dajesz na mszyce i t0 i jakie dawki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

na mszyce zwykły perytroid. Na t0 zależy jaka będzie pogoda. Ale t0 planuję koło 10 października zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3kusy3    13
4 godziny temu, XTRO napisał:

u mnie północ lubelskiego i jęczmień ma 2 liście.

Mój jeszcze nie zasiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
Dnia 18.09.2021 o 12:56, ovi napisał:

Jeżeli dodajesz jeszcze nawóz więcej wody nie dolewasz

 

Dnia 18.09.2021 o 13:09, Agrest napisał:

Pszenicę zaprawiam 1l roztworu, obojętne czy z nawozem czy nie, idzie 1000ml roztworu na 100kg ziarna.

Pszenżyto i jęczmień 1200ml, choć etykieta podaje max 1050ml

 

Dnia 18.09.2021 o 13:40, bartekac7 napisał:

jęczmień żeby zaprawić zawsze trzeba więcej wody. Kurde pszenica czy pszenżyto to łatwo a jęczmień juz nie.

Dzięki za odpowiedzi,  kurczę chciałem nawóz donasienny A dała mi takie cis co poprawia przyczepność zaprawy,  dajecie też ta jak już kupiłem to muszę zluzyc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Jak pamiętam siałem 270 i łąka


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

14.6 cm. 21 redlic na 3m


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Ja padurę zasiałem w Piątek zdążyłem przed deszczem który przyszedł w nocy, obsada 300 roślin. 

Został Jeszcze Bohun ale to wielorzędowy więc zasieje może 280 max roślin, i su vireni, w tym tygodniu raczej zasieje bo u nas przez sobotę 8 litrów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    95
10 godzin temu, yacenty napisał:

14.6 cm. 21 redlic na 3m

No a mój poznaniak ma 10,8 i poszerzam go do 12,5 bo za gęsto są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

e tam, zostaw szkoda życia na takie pierdoły

  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    95
1 minutę temu, yacenty napisał:

e tam, zostaw szkoda życia na takie pierdoły

Uwierz mi że nie szkoda jak Ci się ciągle zapycha dziad wredny to jest masakra nawet większe pecyny potrafią go przypchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Aaa, chodzi ci o zapychanie się. Myślałem ze to kwestia rozkładu nasion. W tej materii to weź go sprzedaj i kup coś zupełnie lepszego :P Jak ja się przesiadłem z poznaniaka 78 rocznik na kuhna z 98 to była przepaść w jakości siewu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    95
1 minutę temu, yacenty napisał:

Aaa, chodzi ci o zapychanie się. Myślałem ze to kwestia rozkładu nasion. W tej materii to weź go sprzedaj i kup coś zupełnie lepszego :P Jak ja się przesiadłem z poznaniaka 78 rocznik na kuhna z 98 to była przepaść w jakości siewu

Mój Poznaniak to 89 rok w oryginale i mało co obsiał przez te lata bo u poprzedniego własciciela więcej stał niż siał myślę żeby jakiego Amazone kupić ale to wiesz na wariata tego nie zrobię jeszcze ten sezon muszę się przemęczyć. Nie jest to zły siewnik ale odległość między redlicami jest za mała no i do niego musi być idealnie równe pole bez pecyn bo takto działa na zasadzie spycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Wiem, wiem. Uczyłem się siać na takim :) później upr-siewny bierny stopkowy, a dziś aktywna brona z talerzowym siewnikiem. Od jutra zaczynam siew ozimin. Dziś tato orze to co do zaorania, ja po poludniu stalerzuję to co do stalerzowania, a jutro zapinam siewnik i wio. Najpierw jęczmień a później za ciosem pszenica


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3kusy3    13
8 minut temu, yacenty napisał:

Wiem, wiem. Uczyłem się siać na takim :) później upr-siewny bierny stopkowy, a dziś aktywna brona z talerzowym siewnikiem. Od jutra zaczynam siew ozimin. Dziś tato orze to co do zaorania, ja po poludniu stalerzuję to co do stalerzowania, a jutro zapinam siewnik i wio. Najpierw jęczmień a później za ciosem pszenica

To u ciebie widzę że bez opadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj