Polecane posty

mesi    20
2 minuty temu, robi57362 napisał:

tylko talerzowka

Dzięki wielkie,  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Chcę po nim posiać pszenicę a nie uśmiecha mi się to orać za 2 tyg jak urośnie do kolan

Jak wcześniej wspomniałem nie mam czym tego zwalczyć mechanicznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96

Dzisiaj dostałem telefon że niestety w moim sklepie nie będą mieli dostępnego Jakubusa i w zamian proponują mi Mirabelle. Siał ją ktoś ? Nadaje się na gleby IVa i IVb ? Jak plonuje w stosunku do Jakubusa ? @yacenty Ty chyba siałeś tą odmianę ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Miałem ją wczesniej, bezpośredniego porównania nie mam


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
2 minuty temu, yacenty napisał:

Miałem ją wczesniej, bezpośredniego porównania nie mam

A jak wypadła na tle innych odmian które siałeś/siejesz ? I czemu z niej zrezygnowałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Ja już na ten rok mam na pewno igp padura, concordia zostaje jak zawsze od 5 lat i albo su vireni albo zita 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2140

Zita kolejny rok dołuje w badaniach COBORU.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1972
11 godzin temu, Mari82 napisał:

Ja już na ten rok mam na pewno igp padura, concordia zostaje jak zawsze od 5 lat i albo su vireni albo zita 

Czemu nie Bordeaux z Danko? Najlepsza dwurzędówka w badaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Nie wiem poprostu mi Concordia się podoba i te jest zawsze najwcześniej i po kolei młócę inne, no ale muszę zobaczyć tą bordeux może się coś zmieni jescze, bo Concordia zawsze mam niedaleko na miejscu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WodzuQQ    5
30 minut temu, outstanding napisał:

Doprawiacie jęczmienie ozime systiva? Czy faktycznie nie trzeba robić T1 później?

Vibrance Gold + Systiva daje piękny zielony jęczmień do samej wiosny i spokojnie można posiać 1.5j hybrydy na hektar. Co daje oszczędność w nasionach 140zł i płacimy 40zł za systive na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3kusy3    13

Ktoś ma porównanie kosmosa i sandry? Miałem kosmosa ładnie wyszedł ale coś bym jeszcze nowego spróbował a będzie dostępna odmiana Sandra.Ktos może przedstawić swoją opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Miałem na jednym polu obok siebie, plon porównywalny, Sandra na plus niższa, mniejsza podatność za wyleganie, grubsze ziarno i bardziej złociste, wcześniej się kłosi około tydzień przed kosmosem, kosmos ładniej wyglądał dla oka na jesieni i wczesną wiosną mniej zżółkł. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

u mnie Sandra na tym samym polu dała niższy plon o około 1/5 od kosmosa, więcej jej nie chcę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Właśnie odebrałem Padura z Top farms, jeszcze czekam na dwie odmiany. Mtz 55.8 siła k. 95%

A tak wogólę czy padury obsada 260-280 roślin wystarczy tj. 150-160 max kg, nigdzie w igp nie podają jaka obsadę. 

Edytowano przez Mari82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Do mnie przyszedł Kosmos z Agroloku - dwa Big bagi i właśnie zastanawiam się czy tylko u mnie taka partia czy u was również takie się zdarzają : mtz : 34,1g, zk 94% i jeśli planuję optymalny termin siewu obsada 300 roślin to siać te 110 kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
3 godziny temu, EmilPlayP napisał:

Do mnie przyszedł Kosmos z Agroloku - dwa Big bagi i właśnie zastanawiam się czy tylko u mnie taka partia czy u was również takie się zdarzają : mtz : 34,1g, zk 94% i jeśli planuję optymalny termin siewu obsada 300 roślin to siać te 110 kg?

mam podobna partie do twojej mi wychodzi 114kg na ha przy 300 roslinach na m2,bardzo drobne ziarnko przyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Kiedy najlepiej siac jęczmień zimowy,  łódzkie nigdy jescze nie siałem go 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
3 godziny temu, mesi napisał:

Kiedy najlepiej siac jęczmień zimowy,  łódzkie nigdy jescze nie siałem go 

W tamtym roku siew 3 październik, jestem zwolennikiem pozniejszych siewow, zero presji chorób. Tylko mszyce pilnowac. 

Odmiana sandra da radę na slabszej ziemi? 4,5 i troche 6 klasy? Moze tez ktos sial na takim stanowisku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam kilka głupich pytań 

jęczmień ozimy sprzedajecie tak samo jak jary? czy osobne dostawy z zaznaczeniem że to ozimy

prawdą jest to że jęczmień ozimy ciężko obić z ości? na skupie zwracają uwagę na ości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj