Polecane posty

Mareg    66

Jak mysliscie kosic tak jak jest czy może lepiej to zrandapowac ? Nigdy nie mialem doczynienia z czyms takim a wczorajsza proba koszenia po 2 dniach pogody skończyła sie urwaniem walka w hedrze (niby dwa dni pogody ale wody tyle dolalo ze pod spodem jak po deszczu)

20210814_142734.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Chyba jak zrandapujesz to znowu pare dni będziesz musiał czekać. I pewnie ziarno już przerośnięte 😔. Ot taki urok tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25602

Kosić jak najszybciej. Noce co raz dłuższe więc i porost będzie większy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

U nas okolice lublina codziennie deszcz,  bylo teraz 2 dni pogody a z rana znowu porzadna ulewa, mało  kto cos zebral

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

U nas też to samo ,okolice Chełma ,kto nie skosił jęczmienia to masakrycznie to wygląda . Dobity do ziemi ,pokręcony ,przerośnięty i zdeptany przez zwierzyne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

sięje ozimy po jarym jak i ozimym  6.5t  na luzie tylko ochrona mocna

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

U mnie kiedyś była monokultura jęczmienna na 1ha to jeczmień ozimy c rok to lepiej a jary coraz gorzej. Obecnie nia ma monokultury i z jeczmieni został tylko ozimy w zmianowaniu z pszenżytem ozimym gdzie w porównaniu do pszenicy min. +2t/ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychunt    1
Dnia 2.07.2021 o 08:40, damii1 napisał:

Aha chyba ze tak jeden z youtuberów słynnych sial 100kg na ha i mówił że wyszło wszystko ok 

a który dokładnie tak robił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96

Jaką odmianę jęczmienia ozimego wybrać na gleby IVa i IVb ? Myślałem nad Jakubusem ew. Zenek lub Kosmos, co polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

W coboru podają dla Mazowieckiego że to byl slabszy rok dla Jakubusa. Za to w Podlaskim w czołowce. Mirabella ciekawa odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96

Nie wiem bo wszyscy chwalą tego Jakubusa więc go chciałem spróbować. Ja z centrum okolice Łodzi, może ktoś się wypowie co siał go ? Mirabelle jak teraz patrzyłem też niby ok, siał ktoś ? Ogólnie to chciałbym wielorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1985    28
42 minuty temu, Krzysiukov napisał:

Nie wiem bo wszyscy chwalą tego Jakubusa więc go chciałem spróbować. Ja z centrum okolice Łodzi, może ktoś się wypowie co siał go ? Mirabelle jak teraz patrzyłem też niby ok, siał ktoś ? Ogólnie to chciałbym wielorzędowy.

Ja jestem z powiat wieluńskiego i u nas sprawdza w Sandra wszyscy ja sieją u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
19 minut temu, tom1985 napisał:

Ja jestem z powiat wieluńskiego i u nas sprawdza w Sandra wszyscy ja sieją u nas

Kawałek drogi do Ciebie mam i myślę że ziemia też inna może być. Ile rzędów ma kłos ? Jak Ci sypał i przy jakim nawożeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
Krzysiukov napisał:

Jaką odmianę jęczmienia ozimego wybrać na gleby IVa i IVb ? Myślałem nad Jakubusem ew. Zenek lub Kosmos, co polecacie ?

jakubusa i kosmos miałem, to pierwszoligowe odmiany, dla nich 10 ton na 3klasie nie jest wielkim wyzwaniem. Zenka jeszcze nie miałem to nic na jego temat nie powiem, choć na forum dużo ludzi chwaliło. z su jeszcze miałem impale a z kws higgins też fajne odmiany. w tym roku 10 przekroczyłem na LG veronika

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
1 minutę temu, yacenty napisał:

jakubusa i kosmos miałem, to pierwszoligowe odmiany, dla nich 10 ton na 3klasie nie jest wielkim wyzwaniem. Zenka jeszcze nie miałem to nic na jego temat nie powiem, choć na forum dużo ludzi chwaliło. z su jeszcze miałem impale a z kws higgins też fajne odmiany. w tym roku 10 przekroczyłem na LG veronika

Pierwszy raz będe siał jęczmień ozimy bo do tej pory królował jary ale ostatnie lata nie sprzyjają jego uprawie tzn. zimne wiosny i sporadyczne susze zabierają plon a jęczmień jary lubi ciepło i wilgoć niestety. A Twoim zdaniem wielorzędówka czy dwurzędówka lepsza ? Ja mam klasy IVa i IVb i chyba zasieję Jakubusa bo ktoś mi doradzał jeszcze hybrydę ale to może na drugi rok spróbuję a w tym roku na pierwszy raz populację zasieję. Myślisz że stanowisko po pszenżycie i pszenicy będzie ok na jęczmień ozimy ? bo tak naprawdę nie mam nic innego. Po owsach i kończynie pójdzie pszenica a po jęczmieniu jarym pszenżyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Po co go siejesz? Na pasze czy na sprzedaż?

Jak na sprzedaż to po żniwach musisz 3* ruszyć ściernisko żeby mechanicznie zabić pszenicę czy pszenżyto. Jak tego nie zrobisz to wywali pszenicę w jęczmieniu i później na niektórych skupach marudzą. U mnie marudzili że było 20 procent pszenicy w jęczmieniu paszowym i zbili cenę ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
3 minuty temu, yacenty napisał:

Po co go siejesz? Na pasze czy na sprzedaż?

Jak na sprzedaż to po żniwach musisz 3* ruszyć ściernisko żeby mechanicznie zabić pszenicę czy pszenżyto. Jak tego nie zrobisz to wywali pszenicę w jęczmieniu i później na niektórych skupach marudzą. U mnie marudzili że było 20 procent pszenicy w jęczmieniu paszowym i zbili cenę ;)

Na sprzedaż, pszenica wymłócona już ponad 2 tyg temu porosłą na ściernisku przez te deszcze, wczoraj poszła talerzówka a przed orką przelecę jeszcze kultywatorem potem orka i na orce agregat siewnik więc powinno zniszczyć. Chyba że masz lepsze sposoby. A Ty po czym siejesz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

siej jęczmień najpóźniej jak się da- tak jak pszenice ozimą.

Jak bedziesz miał czas to zrob czymś jeszcze raz.

U nas w 2020 było to tak

8.8 - zbiór pszenicy ozimej i od razu talerzówka,

ok 30.08 drugi raz talerzówka (bo nie mam bron)

ok 15.09 trzeci raz talerzówka.

1.10 orka i miałem od razu siac, ale lunał deszcz

7.10 siew zestawem upr-siewnym.

W tym roku praktycznie nie miałem pszenicy w jęczmieniu.

Jesli chodzi o ten sezon to jestem w trakcie przebudowy płodozmianu i tak wychodzi ze jęczmień ozimy będzie po rzepaku :P to będzie bardzo prosto. 1.08 poszła talerzówka, teraz na dniach pójdzie drugi przejazd talerzówki bo rzepak już dość duzy, koło 15 września 3 przejazd talerzówka i 25.09 siew jęczmienia zestawem upr-siewnym.

 

PAMIETAJ żeby pilnować mszycy jesienią. Czasem trzeba nawet i 3x pryskać na mszyce


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
3 minuty temu, yacenty napisał:

siej jęczmień najpóźniej jak się da- tak jak pszenice ozimą.

Jak bedziesz miał czas to zrob czymś jeszcze raz.

U nas w 2020 było to tak

8.8 - zbiór pszenicy ozimej i od razu talerzówka,

ok 30.08 drugi raz talerzówka (bo nie mam bron)

ok 15.09 trzeci raz talerzówka.

1.10 orka i miałem od razu siac, ale lunał deszcz

7.10 siew zestawem upr-siewnym.

W tym roku praktycznie nie miałem pszenicy w jęczmieniu.

Jesli chodzi o ten sezon to jestem w trakcie przebudowy płodozmianu i tak wychodzi ze jęczmień ozimy będzie po rzepaku :P to będzie bardzo prosto. 1.08 poszła talerzówka, teraz na dniach pójdzie drugi przejazd talerzówki bo rzepak już dość duzy, koło 15 września 3 przejazd talerzówka i 25.09 siew jęczmienia zestawem upr-siewnym.

 

PAMIETAJ żeby pilnować mszycy jesienią. Czasem trzeba nawet i 3x pryskać na mszyce

Śledzę forum więc pewnie będę się posiłkował waszymi wpisami i podpowiedziami. O mszycach słyszałem ale to w jakim okresie najczęściej atakują ? Cyperkill sobie z nimi poradzi bo mam jeszcze po pszenicy. Myślałem ze jęczmień ozimy sieje się na początku września przed pszenicą i innymi oziminami. Październik nie za późno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

widzisz posiałem 7 czy 8. października, dostał zlewe deszczowa po siewie - 70l w pażdzierniku, wygladał słabo do grudnia. Finalnie średni plon z 7.3ha - 9ton, jedna odmiana 8, druga 10.3t.

Z mojego doświadczenia na naszym terenie jęczmien najlepiej jest siać równo z pszenicą. U nas optimum to 25-30 września. Niestety w 2020, pogoda lekko przeszkodziła i posiałem wszystko na przełomie 7-10 października.

Nie wiem jaki u was optmalny termin na pszenice ale siej w tym samym czasie.

Odpada ci problem nadmiernego nalotu mszyc, troche mniej grzyba załapiesz i troche mniej ten jęczmień będzie głodował


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25602

A jak dwurzędòwka ci wyszła względem wielorzędowych?

Padura o ile pamiętam?

Będziesz siał czy wyrzucasz z uprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj