Polecane posty

robi57362    2327
soltys48 napisał:

Więcej,przez kombajn +3%

o widze taki sam miernik mam. kalibrowales go po zakupie ?


outstanding napisał:

To normalne w jęczmieniu, że ziarno twarde aż zęba można złamać a słoma zielonkawa?

raczej nie co najwyżej w ścieżkach


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
outstanding    22
2 minuty temu, robi57362 napisał:

raczej nie co najwyżej w ścieżkach

 

Czyli musi jeszcze postać, byleby go burze nie wymłóciły..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547
38 minut temu, pawelol111 napisał:

Co oznacza AVG?

Jak już wspomniał @misio3p średnia

8 minut temu, robi57362 napisał:

o widze taki sam miernik mam. kalibrowales go po zakupie ?

 

Tak ,z dużym punktem skupu był kalibrowany. Mam go 6 rok i jeszcze pierwsza bateria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400
1 godzinę temu, misio3p napisał:

AVG to skrót od słowa average czyli średnia.

 

Przed chwilą badany KWS Kosmos ma 11,3 wilgotności, wszystko gotowe tylko kombajnu do wykonania usługi póki co brak.

Padało wczoraj u Ciebie? Kombajnista nie kwapi się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Jęczmienie skończone. Średnia z całości na oko ale w 90% pewne 5,5t. Także szału nie ma ale po mszycy dobre i to. Jeden kawałek 8ha mi zanizyl średnią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2099
9 minut temu, krilan06 napisał:

Padało wczoraj u Ciebie? Kombajnista nie kwapi się?

Padało symbolicznie, w deszczomierzu nie było nawet litra, ale kosić się już nie dało i dziś kombajnista kończy to co wczoraj zaczął, potem ma się pojawić u mnie.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    175

Dziś wykoszona sandra i kosmos , plon ok 6,5t , waga słoika litrowego dla sandry 650g, kosmos 615g. Były miejsca gdzie kombajn pokazywal 10+t

IMG_20210713_131447.jpg

Edytowano przez michal_19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    175

Słuszna uwaga, źle to napisałem waga słoika 0.9l to 585g dla sandry ,po przeliczeniu w słoiku 1l by było 650g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5372

I u mnie jęczmień padł, mając ważone przyczepy w ubiegłych latach plon oceniamy na ok 8t. Niestety nie wiem jaka była gęstość w poprzednich latach i dziś nie mierzyłem. Ale i choćby był sporo lżejszy to i tak jestem mega zadowolony. Jakubus po rzepaku 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400
3 godziny temu, misio3p napisał:

Padało symbolicznie, w deszczomierzu nie było nawet litra, ale kosić się już nie dało i dziś kombajnista kończy to co wczoraj zaczął, potem ma się pojawić u mnie.

Miałem posiane trochę grochu ozimego, nie było rewelacji ale był już suchy. Mówię za wczasu do znajomego że ma mieć kombajn w pogotowiu bo na dniach będzie do zbioru groch. W niedzielę podjechałem i mówię że na jutro burze to może po południu skosimy. A znajomy na to, że on nie ma jeszcze kombajnu gotowego, czym ty się martwisz, pogoda będzie itp, itd. A wczoraj cyk - ulewa, trochę gradu, wszystko się osypało, dziękuję, do widzenia

  • Sad 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
33 minuty temu, krilan06 napisał:

Miałem posiane trochę grochu ozimego, nie było rewelacji ale był już suchy. Mówię za wczasu do znajomego że ma mieć kombajn w pogotowiu bo na dniach będzie do zbioru groch. W niedzielę podjechałem i mówię że na jutro burze to może po południu skosimy. A znajomy na to, że on nie ma jeszcze kombajnu gotowego, czym ty się martwisz, pogoda będzie itp, itd. A wczoraj cyk - ulewa, trochę gradu, wszystko się osypało, dziękuję, do widzenia

Jedyny plus to że  poplon masz, tylko agregatem przejedziesz😬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Kumpel skończył prasować mi slome po jęczmieniu. Z 4 ha dało 114 kulek 140 stek po kronce, ciągnik mf 145 koni. 😁 Dwie zasławki zawiezione na skup było na nich 19 ton, jutro rano jedzie kolejna czubata i reszta jakieś 1.5 może 2 tony jest na drugiej zasławce. To wszystko z 4 ha 

Jest super. Nawet bardzo 😁 jeszcze 2 ha do położenia. Wszystko idzie przez wagę także plon co do kg będzie znany. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293
Dawid727 napisał:

Kumpel skończył prasować mi slome po jęczmieniu. Z 4 ha dało 114 kulek 140 stek po kronce, ciągnik mf 145 koni. 😁 Dwie zasławki zawiezione na skup było na nich 19 ton, jutro rano jedzie kolejna czubata i reszta jakieś 1.5 może 2 tony jest na drugiej zasławce. To wszystko z 4 ha 

Jest super. Nawet bardzo 😁 jeszcze 2 ha do położenia. Wszystko idzie przez wagę także plon co do kg będzie znany. 🙂

to cudów też nima, słomy kupa a plonu tak o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Mam taką nadzieję 😁 sam jestem w szoku. Jakby w czerwcu chociaż jeden deszcz popadał ze 20 litrów w czasie tych upałów było by super. Drugie pole będzie słabsze na pewno. Ale ja zawsze liczę średnia z gospodarstwa. Hektar jęczmienia było na 4a po rzepaku to tam sypało mega, druga strona 3 ha po pszenicy i miejscami trochę 5 klasy i już było widać różnicę. 

@ZELKOW@zelkow jakieś 30 ton z 4 hektarów to dla mnie mega wynik. Tym bardziej na ten rok. 

Edytowano przez Dawid727

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293
Dawid727 napisał:

Mam taką nadzieję 😁 sam jestem w szoku. Jakby w czerwcu chociaż jeden deszcz popadał ze 20 litrów w czasie tych upałów było by super. Drugie pole będzie słabsze na pewno. Ale ja zawsze liczę średnia z gospodarstwa. Hektar jęczmienia było na 4a po rzepaku to tam sypało mega, druga strona 3 ha po pszenicy i miejscami trochę 5 klasy i już było widać różnicę. 

@ZELKOW@zelkow jakieś 30 ton z 4 hektarów to dla mnie mega wynik. Tym bardziej na ten rok. 

no właśnie jak na ten rok, rozumiem gdyby był suchy rok i tyle sypało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

U mnie był suchy. Jestem z pomorskiego. W maju trochę popadało. Czerwiec zniweczyl wszystko. Gleby mamy słabe i bardzo słabe, lekkie. Jęczmień rósł na moich najlepszych polach. Reszta będzie sypała dużo gorzej. Z resztą w czwartek jest u mnie w gminie zebranie w sprawie wniosków suszowych. Będzie powoływana komisja i będzie szacowanie strat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    212

Panowie co najlepiej posiać po j.ozimym żeby zebrać jeszcze plon ?? facelia?gryka? Raz próbowałem z gorczycą ale było sucho i słabo powschodziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10
Dnia 13.07.2021 o 00:17, ZELKOW napisał:

a co było przedplonem że tylko 20kg N?

 

Dnia 13.07.2021 o 06:25, yacenty napisał:

jakby winna była mszyca to by nie było 7ton tylko 1.5. co było przed? dawałeś azot na słomę? czy 20kg z npk to był cały jesienny azot?

Przedplonem pszenica ozima, ziemia 3b/4a glina pylasta, słoma cięta, na nią poszło 5t wapna z Jaźwicy, na orkę 380kg ultra 5, jęczmień na systivi (19.09), mszyce, odchwaszczanie, mikro. Na wiosnę: siarczan magnezu 110kg/ha, RSM 32 2x 200l, T1 Input Triple 1l + Medax Max 0,75kg + mikro, T2 Priaxor 1l + tebu 0,8l + Medax Max 0,16kg + robak. Stał cały. Na jesieni myślałem, że to od mokra bo jęczmień, przynajmniej jary podobnie reaguje. Jednak na wiosnę po pierwszej dawce RSM jęczmień odżył. Co zmienić by było w tym sezonie lepiej? Rok temu pszenica oddała również 7t więc myślałem, że taki jęczmień jest w stanie 8t+ dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

z tego co tu widze to lepiej by zarobił na polu jak by zapomniał zasiać tych jęczmieni

pocieszajcie  się suszą , może i była ale prawda jest taka że te 6 ton średnio to na naszych ziemiach nie zły wynik

raz na 10 lat sypnie lepiej i już kalkulacje pod plon 10 ton

przy tych cenach  i kosztach  zawieść na skup prosto od kombajnu = się rozpłakać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj