Polecane posty

bartekac7    81
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Wygląda jak mój przy 5t🤭

Może i tak, ale mi sypnęło 7. Chociaż nie ukrywam sam się zdziwiłem. Myślałem, że będzie 5. 

A na dodatek kawałek było jęczmienia po jęczmieniu. Więc tym bardziej plon mnie zaskoczył. Tyle, że to na rędzinie.  To w sumie może nie jest to aż tak dziwne. Borowina ma swoje prawa🙈

Edytowano przez bartekac7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275
2 godziny temu, Agrest napisał:

Wygląda jak mój przy 5t🤭

Mój w tamtym roku też wyglądał na 5 a oddał 7.5,w tym wygląda na 10 a odda hmmm żeby 7 będę się cieszył, już miał być wjazd i k... znów wlało pare litrów, jak był potrzebny nie padał teraz co 2gi dzień 😞😬

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
1 godzinę temu, Dariowola napisał:

Tak się  zapytam jak u was  waga warzy pełne 7, 8 ,9 ton .?

No 7210 o jakoś tak. Np na jednym polu wyszło. Nie będę przecież podawał konkretnie co do kg, tylko wolę zaokrąglić, ale jakby mi dało 6500 to przecież nie pisałbym, ze 7. Mniejsza o to.

W jęczmieniu głupie jest to, ze przyczep na 9 ton a tam 7 z hakiem na nich 🙈. Jakoś przy pszenicy to łatwiej ocenić ile jest na przyczepie. A tak to dopiero na skupie wyliczą kg i wiadomo. Z pszenżytem też tak jest jak z jęczmieniem? Czy bardziej jak z pszenicą?  Pierwszy raz mam pszenżyto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190
Agrest napisał:

Jęczmień omłócony 8 lipca, gryka zasiana 9 lipca do godziny 8⁰⁰. Dziś po 33h od siewu😄.

Gra o plon😜

20210711_164018.jpg

Myślisz skosić to na ziarno czy to na poplon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

ale mam początek żniw nawet w koło jednego kawałka 33a nie objechalem i dwie awarie na raz 🤦‍♂️ dwa dni postoju . to co wykosilem ma 13% wilgotnosci


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Słuchaj, grosza potrzebuję w tym roku jak w żadnym innym, a niestety scenariusz pisze że będzie najgorszy w moim 21-leciu. Więc nie ma opcji żeby nie omłócić 1,5t z ha🤣😉.  Na poważnie to zasiałem z myślą o zbiorze w październiku,  ale czy będzie sens przy braku swojego kombajnu?

Jak przetrzymam a nie zbiorę to sobie zaszkodzę bo wiosną ma być łubin lub facelia,  a tu wschody przyoranej gryki to pewniak. Więc lepiej żeby jesień była łagodna i dało radę zebrać.

Zwłaszcza że względu na mieszkańców wsi, w której znajduje się pole. Już mają powód do gadania, a tak to na lata zostałbym zspamiętany🤣🤣🤣

1 godzinę temu, Mari82 napisał:

Mój w tamtym roku też wyglądał na 5 a oddał 7.5,w tym wygląda na 10 a odda hmmm żeby 7 będę się cieszył, już miał być wjazd i k... znów wlało pare litrów, jak był potrzebny nie padał teraz co 2gi dzień 😞😬

Dopiero ma zacząć padać. U mnie przed chwilą krótka pompa, a ten tydzień to masakrycznie się zapowiada. Jak pamiętam to Ty okolice Pińczowa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Zazdroszczę wam tego deszczu u mnie kukurydza na 4kl pozwijana, ja jutro mam plan wykosić jęczmień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958

Znam ten widok, @michal_19. U nas jeszcze tydzień temu było tak samo, ale popadało i oby u Ciebie było podobnie. ;)  Oczywiście po zbiorze jęczmienia. :P 

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275
3 godziny temu, Agrest napisał:

Dopiero ma zacząć padać. U mnie przed chwilą krótka pompa, a ten tydzień to masakrycznie się zapowiada. Jak pamiętam to Ty okolice Pińczowa???

Nie,Kujawsko pomorskie, powiat Radziejów, żałuję że nie młociłem w środę wcześniej, kurcze raz dookoła Concordia i zaczęło kropić, i się na dobre rozpadało 😬tylko na kukurydzę pasuje bo już daaawno zginąć w niej można 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

A to pomyliłem, już wiem z kim. Myślałem że świętokrzyskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Dzisiaj kosiłem higginsa wilgotność 12%. Fajnie się omłaca,jednak ziarno drobne strasznie. Waga litra 620 gram. Deszcz przegonił z pola. Plon koło 6-7 ton. Jak sprzedam wszystko, dam znać. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

jak życ?

image.png

codziennie deszcz, jęczmień powaliło i z ręki dziś 24.6%

20210712_184441.jpg

20210712_185328.jpg

20210712_190606.jpg

20210712_183542.jpg

20210712_183614.jpg

20210712_183638.jpg

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

U mnie też sporo dolało i do końca tygodnia zapowiadają codziennie burze. Może być problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Jacek tydzień temu plakales że susza i deszczu trzeba 😁 u nas nadmiar deszczu jest już od miesiąca, dzisiaj znowu 15l i lekki grad 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
Przed chwilą, tommy66692 napisał:

Jacek tydzień temu plakales że susza i deszczu trzeba 😁 u nas nadmiar deszczu jest już od miesiąca, dzisiaj znowu 15l i lekki grad 

widzisz wszystko się zmienia :P moze to tak brzmi, ale ja nie płacze na pogode, po prostu jestem jej pokorny. Na to nie mam wpływu choćbym na głowie stanał i zaklaskał uszami


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Zobaczymy, może choć jedną odmianę pyknąć, ale widzisz u nas chyba inna pogoda była, bo Majątek mimo ze koło mnie maja koło 300ha jęczmienia to stoją póki co.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
yacenty napisał:

jak życ?

codziennie deszcz, jęczmień powaliło i z ręki dziś 24.6%

20210712_184441.jpg

20210712_185328.jpg

20210712_190606.jpg

20210712_183542.jpg

20210712_183614.jpg

20210712_183638.jpg

jak legł to plon będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
Przed chwilą, ZELKOW napisał:

jak legł to plon będzie

nie inaczej :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
9 minut temu, yacenty napisał:

nie inaczej :P

Dużo położyło czy tylko małe placki?

Ja miałem tylko jakieś pojdeńczy placki, a było ich tyle, że na palcach jednej ręki szło policzyć. Tego nawet kosą ręczną źle kosić. A musiałem trochę od kosić od siatki gdzie mam ogrodzoną pasiekę. Szkoda kombajnu i siatki jakby przypadkowo się gdzieś zaplątała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

jedna odmianę 3.5ha


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10

Quadriga dziś skoszony wilgotność 13%, gęstość 72, plon wychodzi w okolicy tylko 7t. Zastanawiam się co zrobiłem źle. Na jesieni do wiosny był on taki sobie trochę żółtawy tak jakby azotu miał mało bo dostał jedynie 20kg N w NPK. Dajecie pod swoje jesienią azot? Bo myślę zasiać jeszcze raz dając 20kg N z NPK i do tego przed siew saletrzaku/saletrosanu/saletry tak z 30kg N. Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
usieq96 napisał:

Quadriga dziś skoszony wilgotność 13%, gęstość 72, plon wychodzi w okolicy tylko 7t. Zastanawiam się co zrobiłem źle. Na jesieni do wiosny był on taki sobie trochę żółtawy tak jakby azotu miał mało bo dostał jedynie 20kg N w NPK. Dajecie pod swoje jesienią azot? Bo myślę zasiać jeszcze raz dając 20kg N z NPK i do tego przed siew saletrzaku/saletrosanu/saletry tak z 30kg N. Co myślicie?

a co było przedplonem że tylko 20kg N?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj