Polecane posty

damianos95    436
15 minut temu, czesio200 napisał:

dawałem pakiet 2hektarowy  na 2ha.

temp była między 15-18 stopni w dzień w nocy na + nie pamiętam z 5 stopni.

W tamtym roku tez był zimny kwiecień i po axialu czysto było.

to akurat uprawy siane po kuku resztę ozimin odchwaściłem jesienią.

 

Czym na jesien odchwaszczasz? I jak cenowo wychodzi? 

Chyba tez jutro oryskam axialem pak 

 

 

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3kusy3    13

Chce jutro opryskać jeszcze 2ha jęczmienia ozimego bo od wtorku zmiana pogody.Srodek to Tolurex 700sc nie mogę znaleźć ile się wchłania.Czy się wstrzymać ale pogoda ma być okropna czy ryzykować.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pulaski    0

co myślicie o Tern+Prokarb na T1? dawki po 0,5l/ha będą wystarczyć czy coś tutaj zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2144
42 minuty temu, Pulaski napisał:

co myślicie o Tern+Prokarb na T1? dawki po 0,5l/ha będą wystarczyć czy coś tutaj zmienić?

Tern starczy 0,4 a prokarb 0,8-1l/ha


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

Mam pytanie o nawożenie. W pierwszej dawce poczatek marca na Sandre i Rotondao poszło po 250 kg yara bela extran 33,5 co daje jakies 85 kg czystego azotu. Dawka wysoka, aby trochę dokrzewic po zimie. W sobotę siałem saletrę amonową i wyszło mi w okolicach 150kg co daje ok 50 kg N. Celowalem w 200, ale jechalem innym ciągnikiem i wyszlo jak wyszło.  Razem z nawozow wiosennych wychodzi ok 135kg.Czy to wystarczy waszym zdaniem? Jeczmien po pszenicy, po której sloma, wczesniej potraktowana mocznikiem została na polu. Ile z tego extranu z poczatku marca zostalo do dyspozycji? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

310kg na ha 21m, szybko jechane to musi lecieć. a że się tak pylilo to sam jestem w szoku. nawóz 3 lata stał pod wiatą. może też tego przyczyną


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

To też może być przyczyną ja kupuję na jesień saletrę to też jest czasami zbrylona i też ten pył się pojawia może jakaś nie szczelności jest w worku i jakaś reakcja powstaje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424
3 godziny temu, marcin80wlkp napisał:

Mam pytanie o nawożenie. W pierwszej dawce poczatek marca na Sandre i Rotondao poszło po 250 kg yara bela extran 33,5 co daje jakies 85 kg czystego azotu. Dawka wysoka, aby trochę dokrzewic po zimie. W sobotę siałem saletrę amonową i wyszło mi w okolicach 150kg co daje ok 50 kg N. Celowalem w 200, ale jechalem innym ciągnikiem i wyszlo jak wyszło.  Razem z nawozow wiosennych wychodzi ok 135kg.Czy to wystarczy waszym zdaniem? Jeczmien po pszenicy, po której sloma, wczesniej potraktowana mocznikiem została na polu. Ile z tego extranu z poczatku marca zostalo do dyspozycji? 

U mnie w zeszłym roku pod jęczmień przed siewem szedł obornik i 200kg npk, na wiosnę 90kg kizerytu, 140kg saletrosanu 26 i 150kg saletry plus coś tam dolistnie i mocznik z t1 i t2. W teorii przy takim nawożeniu azotowym plon nie powinien przekroczyć 8t/ha ale jednak przekroczył i to zasługa w dużej mierze opadów  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Panowie przedsiewnie poszło 60N w postaci saletrosanu 30 pytanie kiedy i w jakiej dawce dać N2 RSM 32 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

Wg mnie najlepiej po wschodach (chociaż teoria mówi o strzelaniu w źdźbło) i przed deszczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Muszę likwidować żyto bo wygoniło , ale było traktowane na jesieni bizonem , chcę bez orki tylko agregatem przejechać i siać jęczmień , jak myślicie będzie tak ok ? Czy musowo orać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

No w etykiecie jest że trzeba wykonać orkę i można wtedy siać pszenicę jarą lub kukurydzę a Ty nie chcesz orać i w dodatku siać jęczmień jary także wg mnie trochę ryzykownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

Muszę likwidować żyto bo wygoniło , ale było traktowane na jesieni bizonem , chcę bez orki tylko agregatem przejechać i siać jęczmień , jak myślicie będzie tak ok ? Czy musowo orać ?

Niestety musisz orac przerabialem to i to dosc gleboko tam gdzie plycej najomy pooral 2 lata temu byly cale paski zolte zboze ginelo a nigdy wczesniej i za rok takie pasy sie nie pojawialy niestety taka wada odchwaszczania jesienia 

A tak apropo odchwasciles te pszenzyta czy nie ? I gdzie kupujesz odzywki na zboza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, krilan06 napisał:

No w etykiecie jest że trzeba wykonać orkę i można wtedy siać pszenicę jarą lub kukurydzę a Ty nie chcesz orać i w dodatku siać jęczmień jary także wg mnie trochę ryzykownie

Wiem co pisze ,i dlatego pytam może ktoś ma takie doświadczenie bez orki 😉

@damianos95 tak w sobotę do południa zrobiłem chwasty 

A odżywki różnie , przeważnie w okolicznych sklepach , maximusa ostatnie dwa lata była możliwość zamówić przez mleczarnie , to brałem 

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

ja miałem kiedyś zboża powymarzane  a były pryskane maratonem,większość zaorałem ale jeden kawałek w środku zrobiłem głęboko agregatem,Wszedzie poszła mieszanka jara p-j-o, różnicy w wyglądzie i plonowaniu nie było.Ale może to też zależy od warunków od ilości wody zimą czy mocno środek wypłukała z wierzchu.Tak że robisz na swoją odpowiedzialność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj