Polecane posty

Jurek321    129
4 godziny temu, CaseInter napisał:

Pomoże coś teraz rzucenie wapna ok.500 kg.ha czy sobie odpuścić?Może jakaś siarka?

Nie wiem skąd jesteś ale u nas jęczmienie dopiero powoli ruszają, jeżeli chcesz możesz teraz go prysnąć siarczanem magnezu w górnej dawce, jutro ma być ciepło to jęczmień powinien pobrać szybko magnez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
20 minut temu, Roska83 napisał:

Planujecie skracanie jęczmienia ozimego(wtorek, środa)? Co myślicie? 

IMG_20210329_175638.jpg

IMG_20210329_182218.jpg

Według mnie za wcześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Też mi się wydaje że za wcześnie o co tu chodzi przecież to jeszcze nie ta faza rozwojowa na skracanie, może ktoś wypowiedzieć się więcej na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
31 minut temu, Roska83 napisał:

Planujecie skracanie jęczmienia ozimego(wtorek, środa)? Co myślicie? 

IMG_20210329_175638.jpg

 

IMG_20210329_182218.jpg

 

te fotki nic nie pokzują, to z linijką niby coś, ale tak nie jednoznacznie ze ja po takim widoku nie podjąłbym żadnej decyzji, tylko ciął bym rośliny dalej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
24 minuty temu, yacenty napisał:

te fotki nic nie pokzują, to z linijką niby coś, ale tak nie jednoznacznie ze ja po takim widoku nie podjąłbym żadnej decyzji, tylko ciął bym rośliny dalej

Jak na moje kolanko znajduje się na wysokości względem linijki 1,6cm. Czyli dopiero będzie się odrywać od węzła krzewienia. Ale fakt, to zdjęcie jest niemiarodajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co polecacie na t1 w jęczmieniu ozimym bo zawsze dawałem tilta i unixa po 0.6 a teraz tilta nie ma,?Mam trochę starego unixa i co do niego dokupić myślę o  DUET NA START lub turbo paku z syngenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

nie ma tilta to sobie go zrób :)skoro robiłeś i byłes zadowolony.
ja robie jutro cyprodynil, fenpropidyna i protiokonazol


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    77

jak dzisiaj dałem RSM na jenczmien to mogę jutro koło 16-17 jechać środkiem na chwasty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Cześć. Aloksypyr 250 EC substancja  Fluroksypyr. Brak rejestracji w jęczmieniu ozimym, ale to to samo co starane 250. Czy mogę ten aloksypyr zastosować na poprawkę w jęczmieniu ozimym ? Starane ma rejestrację, ale w jęczmieniu jarym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141
22 godziny temu, yacenty napisał:

nie ma tilta to sobie go zrób :)skoro robiłeś i byłes zadowolony.
ja robie jutro cyprodynil, fenpropidyna i protiokonazol

Wszystko kupowałeś osobno czy może udało ci się gdzieś kupić ten pac z syngenty pełnią ochrony pac skracanie też dawałeś jak tak to co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129
1 godzinę temu, Zetix napisał:

Cześć. Aloksypyr 250 EC substancja  Fluroksypyr. Brak rejestracji w jęczmieniu ozimym, ale to to samo co starane 250. Czy mogę ten aloksypyr zastosować na poprawkę w jęczmieniu ozimym ? Starane ma rejestrację, ale w jęczmieniu jarym

Możesz pryskać tylko nie pisz w ewidencji

Edytowano przez Jurek321
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    77
Turok napisał:

jak dzisiaj dałem RSM na jenczmien to mogę jutro koło 16-17 jechać środkiem na chwasty ?

ponawiam pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    77

ok bo pierwszy raz dawałem rsm z dzisiaj ma być fajna pogoda to chce chwasty porobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

tylko umyj ciągnik od spodu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
Turok napisał:

jak dzisiaj dałem RSM na jenczmien to mogę jutro koło 16-17 jechać środkiem na chwasty ?

Jedno z drugim się nie gryzie można jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ten rsm będzie roślinach i zachlapiesz nim ciągnik a później lubi mocno rdzewieć. z tego tytułu po rsm wjeżdżam dopiero po 3 dniach


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    77

ok to znaczy jak opryskami to odrazu Karcher i mycie od dolu, dziękuję za radę bo to pierwszy raz RSM umie na gospodarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34
1 godzinę temu, yacenty napisał:

ten rsm będzie roślinach i zachlapiesz nim ciągnik a później lubi mocno rdzewieć. z tego tytułu po rsm wjeżdżam dopiero po 3 dniach

Teoria godna „miszcza” 😉

RSM na roślinach pytam się jak ? 

Rozlewasz RSM grubą kroplą która ma spadać z rośliny a wręcz musi aby nie uszkadzać rośliny. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    77

miałem dysze zamontowane takie czarne z 7 otworami które to tyłu krople spadały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj