Polecane posty

metrax12    134
4 godziny temu, drobny napisał:

Można pryskać j.jary Rexade Pak ?? Niby nie ma rejestracji a jak w praktyce 

Jak już chcesz zastosować "nowatorskie" rozwiązanie, spróbuj zrobić zabieg doglebowy, jeśli warunki pozwolą. Na miotłę i/lub dwuliścienne (oczywiście nie Rexade).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Głównie chodzi mi zeby w jednym oprysku zwalczyć wszystkie chwasty i do tego owies głuchy.Myslałem nad Sekator plus + fenoxinn 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w jarym bym takich kombinacji nie zaryzykował  odstęp między zabiegami kilka dni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
18 minut temu, drobny napisał:

Głównie chodzi mi zeby w jednym oprysku zwalczyć wszystkie chwasty i do tego owies głuchy.Myslałem nad Sekator plus + fenoxinn 

Albo Axial Komplett Pak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2416
1 godzinę temu, CaseInter napisał:

A jaki lepszy nawóz od saletry na start by był?

Nie przypali mi liści teraz?

Saletrosan. A dlaczego niby nawóz ma spowodować przypalenie liści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

te nawozy czy to saletra czy saletrosan błyskawicznie się rozpuszczaja.

siałem we wtorek po południu, dzis o 11 sladu po nawozie nie było na polu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2416

Saletra chyba jednak o wiele lepiej się wchłania - tzn szybciej

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

moze ale i tak 1.5 dnia to chyba nie jest zle?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Można dać saletrzak po wapnie granulowanym? Z tabeli mieszania nawozów wynika ze niby mozna mieszac jak to jest w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Co ma mieszalnosc nawozow do rozsoewania na polu ? Tabela mieszalnosci nawozow sluzy do tego ze jak chcesz np do wiaderka wsypac saletrzak i wapno to mozesz sie wymieszac i nic sie nie stanie w sensie nie zrobi sie zupa 

A jak siejesz kazdy nawoz osobno to mozesz dac co tylko chcesz na pole jednak uwazalbym z foslorem i wapnem 

Jak dales wapno to najlepeije jak pod jare agregat i pozniej npk i siew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar88    43

Co na wiosenną poprawkę na dwuliścienne? Jest problem z makiem, rumianem i samosiewami rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Ma to ze jak mozna razem mieszac to i razem stosowac tak to mozna rozumiec ale moge sie mylic. O wapnie i fosforze wiem tylko co z azotem i wapnem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3kusy3    13

U mnie jęczmień wygląda tak odmiana kws kosmos i Titus. Czekam z saletrosanem bo wjazd narazie niemożliwy.

IMG_20210306_145746.jpg

IMG_20210308_100226.jpg

IMG_20210306_152008.jpg

Edytowano przez 3kusy3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Superancki, u mnie jednak późno siany i póki co malutki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1125

a co zrobić z jęczmieniem ozimym który z powodu bagna na polu nie został wykonany zabieg t0. Dolne liście żółte. Jak będzie przymrozek jest szansa na wjazd. Co zastosować saletrę ? saletrosan ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

A co chcesz osiągnąć, co chcesz zrobić?

Jeśli chodzi o nawożenie, to daj mu jak najszybciej jeść.
Będzie zimno to sypnij co masz, bez większego znaczenia czy saletra czy saletrosan. Ja już podałem 210kg saletrosanu26 czyli jakieś 55kg N.

Jeśli jest chory to dużo zależy od temperatury, bo przydałoby się dać mu coś, ale nie wszystko się nada jak jeszcze jest zimno. W zeszłym roku chciałem ratować jęczmień późnym T0 w postaci prochlorazu i fenpropidyny, ale marzec był zimny i cholernie wietrzny. Nie było szans na wjazd z opryskiem. Skończyło się że tak, że dokupiłem protiokonazol i poleciałem taką 3 składnikową zupą. Kosztowało blisko 200zł/ha ale jęczmień perfekcyjnie wyczyściło i długo był zdrowy.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1125

Chce osiągnąć jak najwyższy plon. pierwszy raz sialem ozimy. A z racji pogody nie mogłem wjechać z herbicydami i fungicydem. Teraz pytam co robić czy jak najszybciej azot czy czekać. obsada jest całkiem ok. Tylko widać że ,,wymęczony,, nadmiarem wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

jęczmień ozimy to wdzięczna uprawa, u nas sypie 20% lepiej od pszenicy, więc dbam o niego w tej chwili na równi, albo i nawet bardziej niż o pszenice.

Mocne t1, mocne t2, a później byle co na t3. Nawożenie 150-160kg N i bardzo mocne skrócenie na poczatku. W zeszłym roku było tylko 150kg więc odpuściłem drugą regulację. Tzn zrobiłem pasek testowy - z 5.5a opryskałem tylko 1ha. Ustał bez problemu przy plonie 8.2t

Teraz azot, a jak się ociepli na tyle rozsądnie żeby było można wjechać z fungicydami to wtedy się bedziesz zastanawiał czy są warunki na t0 czy lepiej robić klasyczne t1

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massa1994    23

panowie mam mały dylemat mam do skasowania pszenżyto meloman na 5 ha, w jego miejsce będzie Jęczmień jary Tosca z LG i mam dwa pytania : Pierwsze to jak myślicie ile wysiać kg na ha myślałem tak o180 kg ziemia od 3a do 4b? Generalnie nawozy kupiłem na jesieni i strategia miała być taka na pszenżyto 300kg saletrosanu na start a następnie 300 saletry. A teraz Jęczmień i nie wiem.. jaki nawóz z tych azotowych i w jakiej dawce dać pod uprawki przedsiewne a jaki pogłowie..co mi doradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj