Polecane posty

turtojs    436

Tak jest tolerancyjny, zaskoczyl mnie pozytywnie, miałem go w mieszance, ale takiej że 80-85% jęczmienia było to na 6 klasie nigdy takich kłosów z jęczmienia nie miałem, choć fakt taki ze ziemia pH miała uregulowane, ale za to też nic pod korzeń azotu nie poszło tylko na jeden liść rsm i też pozno był wykorzystany, ale za to miał obornik przed siewem i to go chyba przed susza uratowało. Ogólnie mnie zaskoczyl, bo widać że na najgorszych piachach urośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25505

Miałem na tym samym polu parę lat wcześniej Kucyka, wówczas wyszedł bardzo słabo, około 3,5t, choć i agrotechnika inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1125
@Agrest mam do Ciebie pytanie. Kołpaki do rsmu z agroplastu ( te lejące do tyłu 7 otworowe) brać długie czy krótkie ? Ma to jakieś znaczenie z perspektywy jakości rozlewania ? Te krótkie u mnie nie powinny lać po belce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25505

Chyba tylko o ewentualne oblewanie belki chodzi. Gdyby korpusy były w profil chowane mogłoby dochodzić do oprysku belki. 

Mam krótkie i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1125
to ja mam na rurce kwasowce zamontowane rozpylacze. To chyba też zamówię krótkie. dzięki za radę. Jutro zadzwonię do agroplastu i się jeszcze wypytam. Przy jakim ciśnieniu rozlewasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25505

Komputer mi steruje, nawet nie wiem bo słabo czytelny mam manometr, ale około 3,5.

Moje tak wyglądają:

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariez    16

A jeszcze takie pytanie mam czy ze względu na niskie ph które wynosi 5,5 zwiększać normę wysiewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25505

5,5 to jeszcze nie jest źle. Ale lepiej przyjąć górną granicę wysiewu dla odmiany.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2414

No chyba przed 1.marca nikt nie wyjedzie, a tak na marginesie u mnie jeszcze dużo śniegu. Ale planuję rozsiać polifoskę 6 i saletrosan 26. W jakich ilościach jeszcze nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Ja może i bym ruszył, ale nie ma możliwości wjazdu. Nawet magnez leży nie rozsiany. Niby ciepło,ale śnieg się utrzymuje, w weekend jakiś deszcz ma być to pewnie sporo stopnieje i będzie trzeba czatować na przymrozek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2414
54 minuty temu, Agrest napisał:

Na ozimy polifoskę?

W tym roku wyjątkowo tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Na jęczmień pójdzie standardowo saletra 34% N1 200kg, N2 chyba 250kg i chyba tyle jak będzie woda to dorzucę na n3 100kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2414

Może trochę nie w temacie ale na nowej dzierżawie 0,5ha która jest oddalona od mojego domu 5m (słownie pięć metrów) mam zamiar posiać jęczmień. Sąsiadka posiada tylko to pole i 10 arów działkę na której stoi dom. W zeszłym roku płaciła podatek 350zł a od tego roku uwaga: 700zł z hakiem. Chory kraj a raczej chorzy urzędnicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684
2 godziny temu, Agrest napisał:

Na ozimy polifoskę?

dziwi Cię to?W ubiegłym roku tak robiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2414
4 minuty temu, Agrest napisał:

Liczą jej z m² bo nie posiada 1ha.

No wiem, ale podwyżka o ponad 100%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25505
7 minut temu, soltys48 napisał:

dziwi Cię to?W ubiegłym roku tak robiłem

Fosfor już dla rośliny następczej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2414

Ładnie wygląda, u mnie jeszcze wszystko pod śniegiem, ale jak patrzyłem to pszenżyto marnie wygląda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

co wysmaliło na tym zdjęciu?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Zdjęcie nie oddaje ale na górkach gdzie nie było okrywy śnieżnej i był mocniej wyrośnięty to siano,oby nie przemroziło węzła krzewienia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj