Polecane posty

bartekac7    81

Pany siejecie już nawozy. Ja chciałbym magnez, ale u mnie w Lubelskim 30 cm śniegu a od poniedziałku po 12 stopni ciepła i chyba nie ma szans na wjazd? 

Jest nadzieja, że za tydzień nadają przymrozki. A jakby po rozsianiu magnezu śnieg spadł to będzie coś z tego? Może trafię na przymrozek i wtedy rura tak myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

A jak nie beda? to co? sezon przegrasz? Zrobisz tydzień później i już.

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
55 minut temu, bartekac7 napisał:

Pany siejecie już nawozy. Ja chciałbym magnez, ale u mnie w Lubelskim 30 cm śniegu a od poniedziałku po 12 stopni ciepła i chyba nie ma szans na wjazd? 

Jest nadzieja, że za tydzień nadają przymrozki. A jakby po rozsianiu magnezu śnieg spadł to będzie coś z tego? Może trafię na przymrozek i wtedy rura tak myślę.

A jakby ci powiedział ktoś że sieje to co pojedziesz w 30 cm śniegu bo będzie odwilż? ludzie zastanówcie się trochę nad sobą co piszecie, bo słów już nie ma. A zresztą jedź, najlepiej jeszcze dziś bo jutro to stanowczo za późno.

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
3 minuty temu, Agrest napisał:

Ale nie wjadę pierwszy😁

żebyś pierwszy wyjechał z pola :P, wjechać to kązdy głupi potrafi :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

W sumie nie licząc obszarników co mają pola w kilku gminach to i tak praktycznie pierwszy wyruszam.

Sezon zacząłem bo wapno przed śniegiem rozsiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2136

Śniegu już brak, cały przyszły tydzień i w dzień i w nocy na plusie, ale na pole z rozsiewaczem się nie wybieram, w marcu też dam radę narobić kolein😛


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

w 20 zepsuł mi się ciągnik, nająłem usługe - gosść całem moje gospodarstwo siał 4 godziny, i to jeszcze zjeżdżał na gospodarstwo i ładowaliśmy mała kubotą po 1 worku na raz :P tak więc dziś nie ma problemu - zdąży się z tym kizerytem i saletra


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

U mnie też 20-30cm śniegu tak więc nawet nie myślę o nawozie, najpierw niech się okaże że zboże przezimowało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
1 godzinę temu, deSilva napisał:

A jakby ci powiedział ktoś że sieje to co pojedziesz w 30 cm śniegu bo będzie odwilż? ludzie zastanówcie się trochę nad sobą co piszecie, bo słów już nie ma. A zresztą jedź, najlepiej jeszcze dziś bo jutro to stanowczo za późno.

Zapytać nie wolno? Jak masz problem nie odpisuj. Pytam jak u innych sytuacja się ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taa akurat, czekałeś żeby kazali ci jechać bo sraczka rozpiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

 

2 minuty temu, deSilva napisał:

Taa akurat, czekałeś żeby kazali ci jechać bo sraczka rozpiera.

Pewnie. A co nie wolno?  Szczególnie czekałem na twoje zdanie żebyś mi kazał jechać po zaspach.😉

Edytowano przez bartekac7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504
12 godzin temu, yacenty napisał:

w 20 zepsuł mi się ciągnik, nająłem usługe - gosść całem moje gospodarstwo siał 4 godziny, i to jeszcze zjeżdżał na gospodarstwo i ładowaliśmy mała kubotą po 1 worku na raz :P tak więc dziś nie ma problemu - zdąży się z tym kizerytem i saletra

ile brał za taką usługe?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
44 minuty temu, zajac1 napisał:

Mi się udało już rozsiać kizeryt. Śniegu u nas już praktycznie nie ma , zastoisk wodnych też nie. 

Znajomy był przed wczoraj gdzieś w okolicach Mińską Mazowieckiego i właśnie mówił, że to bardziej u nas na Lubelszczyźnie tyle śniegu, a dalej to ziemia tylko lekko przypruszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9911
1 godzinę temu, JarekBazydlo napisał:

ile brał za taką usługe?

 

Ja za posianie na ok 20 ha odrabialem 3h turem przy załadunku nawozu i słomy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
bartekac7 napisał:

44 minuty temu, zajac1 napisał:

Mi się udało już rozsiać kizeryt. Śniegu u nas już praktycznie nie ma , zastoisk wodnych też nie. 

Znajomy był przed wczoraj gdzieś w okolicach Mińską Mazowieckiego i właśnie mówił, że to bardziej u nas na Lubelszczyźnie tyle śniegu, a dalej to ziemia tylko lekko przypruszona.

Własnie wczoraj byłem na Podlasiu i wyżej w stronę Suwałk sporo śniegu jak w Lubelskim ale w okolicach Białegostoku to nie wiele tego śniegu na polach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

U mnie na Dolnym Śląsku śniegu nie ma i słonecznie przez tydzień to obeschnie ładnie i będzie można coś działać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

U zeszedl snieg 3 dni temu i jęczmień byl zielony a teraz zaczyna żółknąć. Jak myślicie brak brak składników już czy żółta karłowatosc? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj