Polecane posty

Gość   
Gość

7 dni po oprysku fraxialem można już jechać bez obaw siarczanem z mikro i modusem ?

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Wczoraj zrobiłem zabieg Priaxorem 0,9l/ha i 0,6 cyperkil.

Faza od połowy liścia flagowego do widocznych ości.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Ja na T2 dam po 125g azoksystrobiny i tebukonazolu bo jak na razie brak chorób,zobaczymy czy mączniak nie wyskoczy po tych deszczach.Dodam Karate .W jęczmieniu dopiero flagowy wychodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nie wiem czy cokolwiek będę jeszcze dawał na jary jęczmień... T1 zrobiłem 18 maja, (Tilt i Mirage + Moddus + Bi58), szkoda mi już go gnieść a przecież w połowie czerwca nie będę pryskał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja dziś jechałem flavour modussem A tu już liść flagowy i ciekawe co to teraz z tego będzie ?

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja chyba tak jak @michal_19 pozostanę tylko przy T1, chyba, że będzie inwazja skrzypionek czy jakiś innych szkodników to opryskam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2357

jary wyjatkowo dobrze w tym roku wygląda ciekawe jak bedzie to sypać


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To fakt, jeszcze kto wcześnie zasiał i rzucił nawozu to w ogóle petarda. Oby woda była i go nie położyło to będzie cacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Ogólnie w moich okolicach to jęczmiona ozimie i jare wyglądają super , ja swój sialem 7 marca, i teraz widac ten wczesniejszy siew w porownaniu z innymi plantacjami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja 16 marca siałem a za miedzą siał gościu później ale nie wiem dokładnie kiedy, wujek, który obok tych pól mieszka mówił że jakoś ostatnie dni marca chyba. Różnica gołym okiem, duża część tego jęczmienia wyszła z ziemi dopiero po opadach na początku maja. Mój jęczmień do kolan a tego gościa trochę za łydkę, wiem, że kiepskie porównanie bo każda odmiana jest inna no ale różnica jest. U mnie liść flagowy a tam to może podflagowy na lepszych roślinach wyszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Panowie a co zrobić z samosiewami pszenżyta w j.ozimym,jest tego bardzo dużo,do tego po pszenżycie Probus która jest niską odmiana i nie idzie tego wyciąc.Prysnąć glifosatem przed zbiorem? Jęczmień odmiana Kws Kosmos brany z centrali i chcę nim posiać w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Ja dzisiaj poleciałem siarczan magnezu, azoksystrobina, Tebukonazol, Yara Vita zboże, dimetoat i to chyba ostatni zabieg . W pełni wykształcony liść flagowy w tej chwili , zastanawiam się tylko czy nie dać jeszcze cerone bo wygląda bardzo mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

po oprysku odpada do siewu? musisz wyciąć. jak oceniasz tą odmianę też mam 1 ha u siebie i u mnie trochę za rzadki bo redukował pędy bo wgl na wiosnę deszczu nie było nawóz długi czas leżał dopiero po pierwszych deszczach trochę ruszył 


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Teoretycznie odpada. A praktycznie... Trzeba zrobić próbę kiełkowania i wszystko wiadomo. Łubin nie raz się pryskało glifo przed zbiorem jak ziele wywaliło i rósł na drugi rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423
10 minut temu, simson2812 napisał:

po oprysku odpada do siewu? musisz wyciąć. jak oceniasz tą odmianę też mam 1 ha u siebie i u mnie trochę za rzadki bo redukował pędy bo wgl na wiosnę deszczu nie było nawóz długi czas leżał dopiero po pierwszych deszczach trochę ruszył 

Chodzi mi o to że pewnie nawet po glifosacie niektóre ziarniaki pszenżyta zostaną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Raczej nie powinny. Chyba że ta odmiana jest fest późna. Raz mi wywaliło żyto w jęczmieniu to żyto dosłownie zielone, a jęczmień do koszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Nic z tym nie zrobi będzie mieszanka i tyle a na pewno nie będzie się to nadawać do siewu, miałem tak w tamtym sezonie, jęczmień dojrzały a pszenica nie, bez dosuszenia w zbiorniku był gnoj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwanek7    6

Witam

Mój jęczmień jary dostał mało azotu i jest ładny ale kolor ma jasno zielony, można go czymś jeszcze teraz odżywić ? Ma już wykształcony w pełni liść flagowy a w niektórych miejscach powschodził nie tak dawno ze względu na suszę 

Wczoraj kroiłem Axial na chwasty

Edytowano przez iwanek7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29
16 godzin temu, drobny napisał:

Panowie a co zrobić z samosiewami pszenżyta w j.ozimym,jest tego bardzo dużo,do tego po pszenżycie Probus która jest niską odmiana i nie idzie tego wyciąc.Prysnąć glifosatem przed zbiorem? Jęczmień odmiana Kws Kosmos brany z centrali i chcę nim posiać w tym roku

Po co się męczyć, wydawać kolejne pieniądze, nie być pewnym czy podziała, a jak podziała to nie wiadomo czy jęczmień będzie nadawał się do siewu. Ja bym po prostu zostawił i kupił znowu z centrali ale z innej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Mój jary "kucyk i soldo" wcześniej siany od sąsiada a jednak u mnie ledwo flagowy a u niego już w pełni.Tyle że u mnie sporo ladniejszy.Zobaczyny co pokaże w żniwa 

IMG_20200603_195813.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Mam pytanie do osób które uprawiają jęczmień hybrydowy, czy sial ktoś drugie pokolenie-F2? Wiem że w życie ,niektórzy co sieli F2 obniżkę plonu mieli znikoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.06.2020 o 23:19, zdzichu124 napisał:

Ja dzisiaj poleciałem siarczan magnezu, azoksystrobina, Tebukonazol, Yara Vita zboże, dimetoat i to chyba ostatni zabieg . W pełni wykształcony liść flagowy w tej chwili , zastanawiam się tylko czy nie dać jeszcze cerone bo wygląda bardzo mocno

Jakie dawki fungicydow? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wczoraj w Elli sianej 16.03 zaczynało być widać pierwsze ości. Bardzo wcześnie mi się wydaje, żniwa wczesne w tym roku chyba będą... Prawie wszystkie pszenice już wykłoszone na polach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj