Polecane posty

Agrest    25602

@Agent007 według mnie to rynchosporioza zżera te rośliny. Materiał pewnie z porażonej rośliny, plus kiepska zaprawa lub jej brak i jest efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Według mnietonie choroba, bo na dwóch kawałkach miejscami jest ok, a miejscami takie place, na innych polach ok, ta sama odmiana, pszenica ozima jak była rok temu to też w tych miejscach liście usychały, poszła wtedy kreda i ożyła, ale pewnie mało wapnia i magnezu i jęczmień bardziej to odczuwa niż pszenica ozima. Comprexor zaradzi po deszczu, czy za późno już? Poszedłby jeszcze siarczan magnezu dolistnie. Ktoś pomoże zanim wypadnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ph leży i kwiczy. Na pierwszym zdjęciu dobrze widać toksyczne oddziaływanie jonów glinu na rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
Napisano (edytowany)

 Ja bym dał Siarczan magnezu, mangan i jakieś  mikro, jak nie pomoże to nic nie zrobisz. Badania ziemi robić bo nie wiadomo na czym podałeś.

Panowie jeczmien jary mocno ruszył chyba będę  musiał skracać, co najlepiej zastosować sprawdzonego i czy mogę zastosować razem z fungicydem Askalon? odmiana soldo mocno się rozkrzewił.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja zapodam etefon, też odm. Soldo. Siew 19 marca, 280 ziaren/m, N ok.110 kg. Miało nie być regulacji ze względu na brak wody, ale od wczoraj ukapało prawie 40 litrów, więc pójdzie w górę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Gdzie 40 litrów spadło?

A ten soldo ile Wam sypnął z ha w ubiegłym roku i przy jakim papu i ochronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Śląsk, pow. tarnogórski. W zeszłym roku dosyć słabo, w granicach 5 - 5.5 (w zależności od gleby). Przez cały czerwiec nie spadła kropla deszczu, w lipcu doszły do tego upały, więc nie było szans na wyższy plon. Przypuszczam że regulator też miał w tym swój udział, chociaż był aplikowany gdy jeszcze rośliny nie odczuwały deficytu wody.. cholera to wie... Ochrona fungi była oparta o jeden zabieg Priaxorem w dawce 1l. w fazie początku kłoszenia, ale było to całkowicie zbędne w tamtym sezonie na tej odmianie. Nawożenie azotem w saletrze ok.110 kg N. 50% przedsiewnie, reszta w fazie krzewienia przy wysokiej dostępności wody na początku maja (plus ok. 18 kg z Polifoski )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

No mój też się rozbujał po deszczu i nie myślałem o skracaniu jednak będę musiał zastosować etafon.Przed deszczem już liście zaczęły się zwijać.

IMG_20200525_192755.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Etefon "lubi" ciepło i w roślinie działa stosunkowo krótko (kilka dni) więc trzeba "wstrzelić" się w termin.. U mnie na ten tydzień nadają max. 17 - 18°C w dzień, noce ok. 5-7, więc bez szału... ale jak nie będzie padać, to prysnę 0,7 - 0,8 Ephon Top.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Ja u siebie w tym roku nie reguluje dostał 70kg N przedsiewnie i obornik, powinien stać

P_20200525_191136.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

21.05 jechałem z regulacją Moddusem, mogę dzisiaj prysnąć axialem ? Czy poczekać aż się ociepli jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Jak myślicie co to może być że kłosy robią się czerwone

received_269049184151397.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

U mnie to samo. Na t1 poszedł tilt turbo plus mondatak a na t2 jedynie tebu. W okolicy też jęczmienie takie fioletowe

Resized_20200527_140402_8823.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Czy to nie czasami fuzarioza kłosów? Nawet pogoda do tego pasuje, zimno, mokro i brak słońca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

No też mi pod to podchodzi, ale nie jestem pewny. W tej chwili jęczmień kwitnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Na początku kwietnia dawałem topsin. Na początku maja praxior. 

Jeden znachor mówi też że to fuzorioza a drugi mowi ze to może być taka odmiana bo już kiedyś miał takie przypadki i miał się zorientować w temacie i oddzwonić do mnie. 

Fakt faktem jęczmień ma wąsy rude i wygoda jak by miotła wywaliła. Teraz kwitnie to pewnie i tak nic nie zrobię  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Jak będziesz coś wiedział to daj znać. U mnie to występuje na 2-rzędowej Concordii, na wielorzędowym Kws Kosmos i Antonelli nie. Jęczmień podobno mozna pryskać w czasie kwitnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Sypaliście już azot w jary? Miejscami jest bardzo mały i się zastanawiam czy nie wspomóc go mała dawka saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Jak już? Teraz to za późno albo ostatni dzwonek

43 minuty temu, slay6 napisał:

Na początku kwietnia dawałem topsin. Na początku maja praxior. 

Jeden znachor mówi też że to fuzorioza a drugi mowi ze to może być taka odmiana bo już kiedyś miał takie przypadki i miał się zorientować w temacie i oddzwonić do mnie. 

Fakt faktem jęczmień ma wąsy rude i wygoda jak by miotła wywaliła. Teraz kwitnie to pewnie i tak nic nie zrobię  

Rozmawiałem z przedstawicielem danko - ten fiolet to jest cecha odmianowa wielu odmian dwurzędowych, nie jest to żadna choroba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16
20 minut temu, krilan06 napisał:

Jak już? Teraz to za późno albo ostatni dzwonek

Rozmawiałem z przedstawicielem danko - ten fiolet to jest cecha odmianowa wielu odmian dwurzędowych, nie jest to żadna choroba

 

O to już dwa opinie że to jednak odmiana. Ja mam odmianę semper. A ten znawca co mówił że to choroba już mi chciał duet wcisnąć po 100 na hektar. Zaczekam jeszcze parę dni i zobaczę co inni powiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Ja też zauważyłem że robią się dziwne kłosy ale jestem pewny że.to wina odmiany bo obsiewalem Sandrą a brakło mi kawałek i wziąłem no name od sąsiada i właśnie tam to widać 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Panowie zostało mi z ubiegłego roku trochę fundamentum i galmet, co dodać do tych środków, aby czysto było w jęczmieniu? Owsa głuchego żaden nie bierze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj