Polecane posty

krilan06    2422

No czyli też inna kolejność. I bądź tu mądry 

Pojadę samym fenoxinnem z decisem. Teraz doczytałem że substancji aktywnych z agritoxu (mcpa) i fenoxinnu nie powinno się mieszać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29
Napisano (edytowany)

No to ciekawe kolejne informacje. Na etykiecie pumy (substancja ta sama co w fenoxinnie) i chwastox( rownież mcpa)  

image.png

Lecz z moich doświadczeń i opinii sąsiadów taka mieszanina przepuściła trochę owsa głuchego. A po zastosowaniu solo pumy takie problemy nie następowały

Edytowano przez Torus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek12345    1
10 godzin temu, Rolnik200598 napisał:

 @szymek12345 A po ilu dniach od oprysku takie objawy zauważyłeś? Z ciekawości pytam czy się szykować na coś złego w swoim jęczmieniu opryskanym mieszanką wybuchową której skład podałem wyżej i po przejechaniu opryskiwaczem podwójnie. Pryskałem w poniedziałek koło 18, przed chwilą byłem na tym kawałku, nic niepokojącego nie widać.

Pryskałem 5 dni temu , zawsze staram się myć opryskiwacz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Oprysk po terminie albo przemarznięty, raz też miałem taka sytuacje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9
Mikua napisał:

Oprysk po terminie albo przemarznięty, raz też miałem taka sytuacje 

Nie zadziała czy zaszkodzi roślinom ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Byłem dziś znów oglądnąć ten swój jęczmień podwójnie przejechany zupą T1 i Moddus. Po 4 dniach od zabiegu nie widzę nic niepokojącego. Trochę grzyba na liściach widać ale był on już widoczny w dniu zabiegu. Przebarwień nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Co polecacie niedrogiego na T1/T2 w j.jarym? na razie brak chorób

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976
Napisano (edytowany)

Ja planuję askalon  80zl 1l na hektar .

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29
36 minut temu, drobny napisał:

Co polecacie niedrogiego na T1/T2 w j.jarym? na razie brak chorób

 

Soligor -3 substancje.  w dawce 0,6l przy małej presji chorób, niezbyt gęstym łanie wydaje się być najtańszym i jednocześnie skutecznym wyborem koszt 100zł. Gdy łan gęsty 0,8l - u mnie się sprawdzało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29

Nigdy nie stosowałem ze względu na substancje tam zawarte. Tiofanat metylowy, nie wiem po co tam jest, nie ma praktycznie żadnej skuteczności w zbożach. Ratuje duża ilość epoksykonazolu ale czy chcesz tak naprawdę jedną substancje czy może trzy, to sam sobie odpowiedz image.png.eabd5687938187def6e0ed716a5a2fd6.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    907

Panowie mam zamiar siać w tym roku jeczmien ozimy na 5klasie jak myślicie będzie coś z tego ?

Rok temu dałem wapno 3.5t/ha W tym roku poszedł obornik i rośnie owies 

Bo mogę też zasiać po życie ale boję się że żyto odbije w jęczmieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Po życie nie radziłbym, tak jak piszesz będzie dużo żyta. Będzie woda to i na 5 klasie urośnie. W tym roku mam jęczmień ozimy na mozaice to na glinie i piasku taka różnica jak niebo do ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

dokładnie na 5kl nie licz na plony jęczmienia, chyba że to taka z podłożem gliniastym do tych zbóż bardzie wymagających wody to min 4b a najlepiej 4a żeby można było mówić o wyższych plonach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Klasa o niczym nie świadczy, liczy się kultura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

taaa... jak Ci 2 miesiące bez deszczu i z upałami się trafi to zmienisz zdanie

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Też chciałbym spróbować w tym roku jęczmienia po pszenzycie ozimym , warto posiac odmiany hybrydowe hyvido czy populacja? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie do jakiej fazy jęczmienia jarego mogę stosować  etefon bezpiecznie i jaka najlepsza faza jest dla tej substancji ?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Ziomek, ale etykiety ŚOR są też dostępne w internecie :)

 

Screenshot_2020-05-23-19-24-02-231_com.adobe.reader.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
michal_19 napisał:

Też chciałbym spróbować w tym roku jęczmienia po pszenzycie ozimym , warto posiac odmiany hybrydowe hyvido czy populacja? 

z tego co mówią to hybryda lepsza w mniej deszczowe lata na stanowiska gdzie może być gorzej z wodą, ja na populacje na 4kl nie narzekam jak popaduje i bardzo dobra kultura to te 9+ spokojnie do osiągnięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Ja chcialbym zasiać na polu 2ha  70% 4 klasa 30% 3b, gleba łatwa w uprawie , jedyne co mnie trochę wstrzymuje to ph w tamtym roku miałem 4,9 pole dostalo 4 tony radkowitu premium w tym roku weglan pojdzie nordkalk, morawica lub kujawit jeszcze zobacze, potas i fosfor bardzo wysoki magnez wysoki , obornik   co 2 lata. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
mich18 napisał:

Panowie do jakiej fazy jęczmienia jarego mogę stosować  etefon bezpiecznie i jaka najlepsza faza jest dla tej substancji ?

Do momentu pojawienia się ości, nic się nie stanie.. ale efektu za bardzo wtedy nie ma. Najlepiej gdy drugie kolanko jest ok 2 cm. nad pierwszym, wtedy efekt skrócenia jest najsilniejszy (pod warunkiem że temp. jest odpowiednia). Etefon w roślinie działa b.krótko (3-4 dni), więc ważne jest by w momencie zabiegu rośliny intensywnie rosły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72
2 godziny temu, ZELKOW napisał:

z tego co mówią to hybryda lepsza w mniej deszczowe lata na stanowiska gdzie może być gorzej z wodą, ja na populacje na 4kl nie narzekam jak popaduje i bardzo dobra kultura to te 9+ spokojnie do osiągnięcia

Znasz bajkę o kymiutunie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj