Polecane posty

zdzichu124    9

zawsze jechałem axial i mustang osobno , pierwszy zabieg mustangiem i po tygodniu axial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Jaki polecacie oprysk na jeczmień jary,na chwasty.W tamtym roku miałem straszny problem z owsem głuchym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Panowie na jednym kawałku mam samosiewy jęczmienia jarego w pszenicy. Da się jakoś to zwalczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 godzin temu, lukasz1995 napisał:

Jaki polecacie oprysk na jeczmień jary,na chwasty.W tamtym roku miałem straszny problem z owsem głuchym

Tradycyjnie Puma i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Wg mnie już za późno, przecież j. ozimy zaczyna już się kłosić. Teraz jedynie można ryzykować z cerone, o ile nie ma suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Max tydzień przed kłoszeniem, ja na flage pojadę chyba jeszcze z 0.2-0.3kg medax bo u mnie dopiero zaczyna wychodzić liść flagowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29
16 godzin temu, lukasz1995 napisał:

Jaki polecacie oprysk na jeczmień jary,na chwasty.W tamtym roku miałem straszny problem z owsem głuchym

Fenoxinn+ galaper, tańsza opcja od axialu komplet. U mnie się sprawdziło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Własnie się zastanawiam co na j jary axial komplet pak czy tak jak kolega wyżej wspomniał.ile fenoxinu wystarczy na owies głuchy 0,5l? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Jakie maksymalne stężenie moczniku na jęczmień jary w fazie krzewienia? 10% ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29
1 godzinę temu, drobny napisał:

Własnie się zastanawiam co na j jary axial komplet pak czy tak jak kolega wyżej wspomniał.ile fenoxinu wystarczy na owies głuchy 0,5l? 

Ja właśnie tak stosowałem, galaper też 0,5l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Agrest napisał:

Jakie maksymalne stężenie moczniku na jęczmień jary w fazie krzewienia? 10% ok?

Jak popadało konkretnie, to bym saletre jeszcze sypnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

co lepsze pod zimowy poplon pod jary do grochu, facelia czy rzodkiew oleista? I czy rzodkiew oleista nie roznosi kiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

W sumie spadło 19mm.

Na szpilkę poszło 200l rsm. Teraz zacznie działać.  Kwestia ile poszło w powietrze. 

Jest plan podać jeszcze 100 -120l, ale jak będą zapowiadane opady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976
40 minut temu, Mich9 napisał:

co lepsze pod zimowy poplon pod jary do grochu, facelia czy rzodkiew oleista? I czy rzodkiew oleista nie roznosi kiły.

Ja rzodkiew odpuszcze w tym roku, przezimowala i może  dopiero teraz oprysk ją spali.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

I umnie rośnie w jarych

I orane było na zimę, dobrze że wyższa od jęczmienia to oprysk łatwo siądzie na niej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1378

Stosował ktoś chlorek mepikwatu w jęczmieniu jarym? Jeśli tak to jakie dawki i w jakiej fazie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mogę dokrzewić jęczmień stabilanem? Bo jakiś taki niemrawy miejscami. A i ile dajecie N w jarym, mam go z wsiewką koniczyny czerwonej i nie wiem czy powinno się zmniejszyć nawożenie azotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

ccc wogóle nie ma działania w jęczmieniu. Można tylko przypalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy z jarym jęczmieniem można postąpić tak jak z pszenicą w przypadku oprysku na chwasty i T1 + regulacja? Tzn oprysk na chwasty, ze 3-4 dni przerwy i T1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

panowie jest coś na perz w jęczmieniu jarym mam 1 ha w ugorze i boję się że go udusi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj