Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
drobny    213

co myślicie o saletrosanie 26 pod jęczmień jary? myślę dać 200kg przedsiewnie a na 2 150kg zaksanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    206
58 minut temu, Johny6800 napisał:

Na jęczmień ozimy lepiej jechać jedną dawką 300 saletry czy dwie po 150 kg ?

3 dawki bo korzen plytki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Po malu zaczyna widać że jęczmień ozimy potrzebuje azotu bladnie w oczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Jary to będę siał końcem marca jak się dobrze gleba nagrzeje odmiany to Etoile i Vermont na glebach od III do V.Na ozimy pójdzie azot w 3 dawkach,za tydzień jak pogoda pozwoli 200kg saletrosanu 26 później po 150 saletry w 2 dawkach

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516
1 godzinę temu, lukasz3044 napisał:

Ja chyba dam rsm 32 200 kg przed siewem. I za tydzień sieje jęczmień browar

No właśnie jak lepiej zrobić?

Poszło już 300kg ultra8, rsm lepiej przed siewem czy na szpilkę?

Azot na raz czy na kolanko dać N2?

W jęczmieniu te fazy biegną szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz3044    19

Dałem już po 250 kg polifoski 6. I zawsze robiłem że jak się tylko wyrzadkowala dawałem 180 kg saletry 32 i koniec. A teraz dam przed siewem rsm po 200 kg. Później boję się dawać rsm żeby nie przebialkowac jęczmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516

Robisz na słód?

W wypadku paszowego chyba więcej białka jest na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz3044    19

Niby zasada jest taka że jęczmień na browar sieje się jak najszybciej żeby białko było niskie. Chyba do 12. A jęczmień na pasze można później siać żeby białka było więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
10 godzin temu, ahten napisał:

Jakie fazy ma u Was jeczmien ozimy? 

Rośnie cały czas od siewu. Zima nie było. Azot trzeba dać choć trochę że 100 saletrosanu. Ja tak uważam, i w sobotę jak da się wjechać to Amazona do 30 i ogień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

A sprawdzaliscie czy przypadkiem nie zaczyna isc w gore?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Mam kosmos po grochu i na gnojowicy, to tydzień temu było po 5 małych liści na tych starszych pędach ale były też nowe pędy takie po kilkanaście minimetrów. Czekam z azotem aż przestanie wiać i dam ze 200 mocznika i to będzie wszystko w tym roku. Jęczmień ma po 6-10 pędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13
Dnia 23.02.2020 o 10:54, Agrest napisał:

No właśnie jak lepiej zrobić?

Poszło już 300kg ultra8, rsm lepiej przed siewem czy na szpilkę?

Azot na raz czy na kolanko dać N2?

W jęczmieniu te fazy biegną szybko.

ja od dwóch lat daję pod korzeń i na kolanko.Dwa lata temu był super a w tamtym roku chyba nie potrzebnie dawałem na kolanko bo później długo długo susza i bez szału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516

Ja jednak chyba dam na szpilkę jak ścieżki będę widział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie pytanie. Zostało mi z jesieni po oprysku pszenicy trochę chlorotoluronu (Tolurex). Nie ma on rejestracji na jęczmień jary i tu pytanie- czy pryskał ktoś taką substancją czy lepiej nie kombinować i Pumę kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
20 godzin temu, ahten napisał:

Jakie fazy ma u Was jeczmien ozimy? 

Narazie chyba krzewienia ma do 12 rozkrzewień. Cały czas coś przepaduje, wjechać w pole nie można bo by może coś rzucił azotu żeby nabrał koloru. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451

Takie pytanie czy jęczmień ozimy krzewi się jeszcze na wiosnę czy już nie puszcza nowych pędów . Pytam bo mam posiany pierwszy raz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Jęczmień ozimy pierwszy raz posiałem. W ubiegłą sobotę o 6 rano udało mi się wjechać, bo był jeszcze lekki przymrozek, chociaż o 8 już w pszenicy musiałem uciekać, bo zaczęło się robić błoto. Dałem 100 kg polifoski 6 plus saletrzak. Azot dzielę na dwie dawki, później pewnie dostanie 150 jakiegoś N, może saletry?  Tylko niestety nie odchwaściłem go...a pole mam po rzepaku. Okoliczni sprzedawcy odradzali mi odchwaszczanie na jesieni z uwagi na suszę i ziemię jaką posiadam (borowina). Jak myślicie w jakiej fazie można zastosować odchwaszczenie, bo widzę czasami samosiewy rzepaku. 

Pierwszy raz w zbożach nie robiłem odchwaszczenia jesiennego. Chociaż zboża mam czyste zazwyczaj, bo mam płodozmian w postaci rzepaku i fasoli. O miotłę zbożową martwić się nie muszę (na borowinie jej nie ma). Tylko w tym przypadku owies głuchy może się pojawiać?

Teraz dwa dni padało i dziś mam 14 stopni i słonce...jak w kwietniu prawie. Liczę, że w weekend może znowu będzie coś koło 0 w nocy to bym z miłą chęcią w pszenicę jeszcze wjechał i rozsiał to co mi zostało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451

To ile ty tego azotu chcesz dać jak na rzepak ? . Już coś tam rzuciłeś  azotu  i jeszcze chcesz dać 150 N to łącznie  się zakręci koło 200 N albo i przekroczy .

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Jęczmień Etoile kupiony C1 195zł brutto MTZ 39g SK 95% 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
8 godzin temu, mysza103 napisał:

To ile ty tego azotu chcesz dać jak na rzepak ? . Już coś tam rzuciłeś  azotu  i jeszcze chcesz dać 150 N to łącznie  się zakręci koło 200 N albo i przekroczy .

Chodziło mi 150 kg na 1 ha saletrzaku/saletry. Nie wiem zobaczę.  Zależy wszystko od pogody. Opadów etc. Ciężko mi określić ile wysieje. Co Ty, do 200 N bardzo bardzo daleko, aż tyle nie wyjdzie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Na ozimy dałem 17.02 200kg saletrosanu26,dzisiaj 100kg zaksanu dam jeszcze 150kg saletry jak będzie 1 kolanko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
49 minut temu, bartekac7 napisał:

Chodziło mi 150 kg na 1 ha saletrzaku/saletry. Nie wiem zobaczę.  Zależy wszystko od pogody. Opadów etc. Ciężko mi określić ile wysieje. Co Ty, do 200 N bardzo bardzo daleko, aż tyle nie wyjdzie.

 

A no teraz jest różnica 150 kg saletry  a wcześniej napisałeś że chcesz jeszcze dać 150 N , więc trochę zdziwiony byłem że na jęczmień zimowy ponad 200 N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj