Polecane posty

Kedar88    43

Czy ktoś z forumowiczów próbował po chlomazonie i metazachlorze siać jęczmień jary? Zgodnie z etykietą nie można tak zrobić... z tym że teoria swoje a praktyka swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

No ja siałem i wiosną na polu biało, nie było orane tylko przejechane gruberem, jęczmień chorował do połowy maja. Z tym że cały czas pryskałem go biostymulatorami i oddał marne 4 tony, próbuj ale na własną odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Ja tak zasiałem, ale rzepak przeorałem i wyszedł jęczmień browarny bez problemu. Bezorkowo to bym nie zaryzykował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Ja miałem w tamtym roku jęczmień właśnie po uszkodzonym rzepaku też się obawiałem ale nie było żadnych przebarwień . Jęczmień plonował bardzo dobrze ale pole przeorałem na 25 cm.


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35
10 minut temu, DANDYS napisał:

Flavour siał ktoś ? 

ja od x lat w tym roku też zamówiony juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

miałem kucyka soldo eunove elle i własnie flavoura to przepaść flavour nie ważony ale z 2,7ha dał 5,5 przyczepy d55 na każdej 2 zbiorniki od rekorda najgorzej eunova zbiornik średnio z 80ar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar88 napisał:

Czy ktoś z forumowiczów próbował po chlomazonie i metazachlorze siać jęczmień jary? Zgodnie z etykietą nie można tak zrobić... z tym że teoria swoje a praktyka swoje.

Po orce można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie jakieś opinie o tych odmianach Texas ,Radek,Farmer? mam takie do wyboru ,najlepiej na słabsze ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

też zamówiłem bente na 1 ha a tak to od kilku lat praktycznie wszystko flavour

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

I jak ten Flavour na słabsze gleby z ph w granicach 5 nada się? aa i cena dośc wysoka 236zł/100kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radix071    28

Może i wysoka ale ja go w zeszlem roku zasialem 128kg na hektar więc ogólnie obsianie hektara nie wychodzi drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Uprawiał ktoś Pilote jak się sprawdził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    31
Dnia 16.02.2020 o 12:23, MalyRolnik18 napisał:

Uprawiał ktoś jęczmień jary Radek ? Jakie opinie ? Nada się na V klasę ziemi ?

Kolego na 3 i 4 plon super jeżeli chodzi o Radka pomimo że poległ i tak sypał  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co sypiecie przedsiewnie saletrzak czy mocznik

kiedy ruszacie z siewem jarego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj