Polecane posty

GRZES1545    8975

Lepiej dać teraz wapno bo zanim się wchłonie to yrzeba czasu i wody, a tej  za wiele nie ma.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pytanie Ile mogę zastosować maksymalnie nawozu PK Agro Holist pod jęczmień jary bez szkód dla uprawy. Z analizy glebowej:

-Potas    -  niski 11,2

- Fosfor     -  Bardzo niski 3,5

- Magnez    -     wysoki 

Chciałbym jakoś uzupełnić braki, chyba że macie jakieś inne pomysły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Wapno możesz spokojnie dawać jak możesz wjechać na pole.Ja w tamtym roku granule siałem z początku roku bo akurat fajny przymrozek złapał i dało się wjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581
1 godzinę temu, gustaww napisał:

Mam pytanie Ile mogę zastosować maksymalnie nawozu PK Agro Holist pod jęczmień jary bez szkód dla uprawy. Z analizy glebowej:

-Potas    -  niski 11,2

- Fosfor     -  Bardzo niski 3,5

- Magnez    -     wysoki 

Chciałbym jakoś uzupełnić braki, chyba że macie jakieś inne pomysły. 

Nie przesadzisz dając 400kg. Będzie wówczas 60P i 120K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

ja bym dał 200kg soli i 150 polidapu jeżeli tylko finanse nie blokują

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Tylko ze zanim te składniki zaczną działać to trochę czasu trzeba w tym roku cudów z tych nawozów nie oczekuj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A na przyszle zasiewy tez zaladować taką dawke? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
10 godzin temu, gustaww napisał:

A na przyszle zasiewy tez zaladować taką dawke? 

Na początek pH to najważniejsze. Dobry plodozmian poplony i NPK. A jak z góry dadzą deszcz to będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Na jesieni leciałem Propikonazolem T0,na wiosnę T1 capallo T2 Sokół 460 ec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pany, jak lepiej zrobić po siewie jęczmienia jarego. Czy przybronować jak zawsze czy wałem przelecieć, coś podobnego jak w linku, tylko mniejszy i lżejszy.

https://imged.pl/wal-samorobka-31260083.html

Siewnik konny, bez zagarniaczy i zawsze bronowałem po siewie czegokolwiek, ale ponoć jak się przywałuje to straty wilgoci mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ogolnie lepiej siać w lekko utwardzona ziemie, odleżaną. Mozesz zawałować tyle ze jak przyjdzie ulewa to mocno przybije i bedzie mial ciezko wzejsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    31
Dnia 30.01.2020 o 20:47, Rolnik200598 napisał:

Pany, jak lepiej zrobić po siewie jęczmienia jarego. Czy przybronować jak zawsze czy wałem przelecieć, coś podobnego jak w linku, tylko mniejszy i lżejszy.

https://imged.pl/wal-samorobka-31260083.html

Siewnik konny, bez zagarniaczy i zawsze bronowałem po siewie czegokolwiek, ale ponoć jak się przywałuje to straty wilgoci mniejsze.

Brona jak tylko wejdziesz w pole a wał po siewie tylko jak gleba będzie przesuszona  będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam muszę rzepak skasować i siać jary jęczmień dorzucić coś do nawożenia jak na jesieni było dane sól i polidap i jeszcze będzie 2xRSM dany po 200l 32n będzie tylko gruberowane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21
15 godzin temu, 90210grzesiu napisał:

W jaki plon celujesz i na jakiej ziemi, że aż 400 l rsm dajesz? 8 ton czy więcej?

W plon jak najwyższy ale umnie na 4 klasie więcej jak 6 ton jeszcze nie miałem mowa o przenicy jęczmienia sieje tylko sporadycznie a w ziemi po badaniach gleby wyszło że brakuje azotu i stąd takie dawki zobaczymy co wyjdzie w żniwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Ja bym tyle nie dawał, bo jak będzie wilgoć to go w pionie nie utrzymasz, a jak sucho to wypali na takiej ziemi. Jak chcesz tak dużo to daj przed siewem 200 l i 100 na koniec krzewienia i licz się z tym że trzeba skracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Skracać to skrócę napewno jak resztę zbóż a zrobię może jak mówisz zobaczę będę jeszcze się odzywał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar88    43
Dnia 3.02.2020 o 07:47, sybiuszek24 napisał:

Witam muszę rzepak skasować i siać jary jęczmień dorzucić coś do nawożenia jak na jesieni było dane sól i polidap i jeszcze będzie 2xRSM dany po 200l 32n będzie tylko gruberowane 

Czym odchwaszczałeś rzepak na jesień? Czyżby chlomazon+metazachlor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Tak odchwaszczalem fuego500sc i czymś jeszcze ale nie pamiętam i właśnie niewiem jak przygotować dobrze pod jęczmień orac nie za bardzo będę miał czas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj