Polecane posty

GRZES1545    8903

Ja wczoraj soldo młynkowałem, ale zaprawie dopiero poczatkiem marca.

@Agrest ta systiwa warta ceny, nie poprawiasz od  grzyba po tym?

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25251

O to to i ja pytam. Nie stosowałem.

Zrobię może 7ha z systivą, 1ha bez.

Ja wczoraj Vermonta oczyściłem.  Próba kiełkowania nastawiona.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radix071    28

No właśnie i ja chciałem spróbować tej systivy czy warta swojej ceny. Może ktoś stosował i się wypowie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

ja zaprawiam tebukonazolem + primus b, a o systivy gdzieś gdzieś czytałem że i tak pod koniec krzewienia ktoś stosował fungicyd bo grzyba miał od groma  więc cholera wie ? gdyby to było trochę tańsze może bym spróbował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25251

Jeżeli prawda że lepszy wigor zdrowotność i dłuższy korzeń to warto się zastanowić ale bez kontroli wszelkie dywagacje nic nie warte i w sponsorowane artykuły wierzyć nie trzeba . Ja postanowiłem sprawdzić.

Zaprawię tonę systivą i 300kg bez. 

Tylko jeszcze żeby mi się chciało na jednej działce zrobić porównanie. 

Czas pokaże  czy tak zrobię. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2417
25 minut temu, Pawel2678 napisał:

ja zaprawiam tebukonazolem + primus b, a o systivy gdzieś gdzieś czytałem że i tak pod koniec krzewienia ktoś stosował fungicyd bo grzyba miał od groma  więc cholera wie ? gdyby to było trochę tańsze może bym spróbował.

kupujesz  SERCADIS  i masz tańszą systivie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14

Czy będzie duża różnica w zaprawieniu jęczmienia kinto plus a tylko oriusem. Bo zastanawiam się czy kupować kinto czy wykorzystać tylko orius którego mam. Co myślicie? Ale chyba kinto kupię bo w jęczmienia zawsze widać objawy chorobowe jak tylko jęczmień dobrze z ziemii wyjdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3216
Dnia 10.01.2020 o 18:47, Agrest napisał:

O to to i ja pytam. Nie stosowałem.

Zrobię może 7ha z systivą, 1ha bez.

Ja wczoraj Vermonta oczyściłem.  Próba kiełkowania nastawiona.

a ja zapytam , dlaczego nie postawiłeś na nasiona kwalifikowane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25251

Sam nie wiem. Mam obsiane już wszystko kwalifikatem w oziminach. Do tego część będzie na dzierżawę i zwrotu nie dostanę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

zaprawiał z was ktoś zwykłym tebu ? jesli tak to w jakiej ilosci, mam do wsiania 1 ha jeczmienia i na 140 kg nie mam ochoty kupować zaprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2417

Ja robiąc  1 litr scenika daje 380 ml fandango i 50 ml tebu . A samym tebukonazolem to nie bardzo , bo duże stężenie  ponoć zaburza siłe kiełkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

Panowie pytanie odnośnie Soldo czy on jest bardzo podatny na choroby czy umiarkowany. Pytam bo ponoć to co mieliśmy był Soldo ale jakoś to mi na niego nie pasuje. Ziarno drobne a do tego zagrzybiony. Możliwe jest ,że była to inna odmiana tylko czy idzie jakoś wytypować co to mogło być? Zdjęcia jak coś w galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293

soldo nawet w tym roku bardzo suchym jest dość grube, a podatnośc na choroby podobna do innych odmian

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

soldo ziarno grube nawet w 2019 roku na choroby wydaje mi się że mniej podatny jedynie u mnie co go łapie to plamistość siatkowa ale pojawia się dość późno i nie ma dużo porażonych roślin, ale raz fungicydem lecę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja soldo pryskam na T1 Duett star 0,8+ Corbel 0,4l a na T2 Duett Ultra 0,4l+ Tazer 0,5 taka mieszanką od 3 lat i super działa.

A mam pytanie odnośnie jęczmienia ozimego. Czy na pierwszą dawkę na wiosnę to dać szybko saletre i jak najszybciej czy poczekać na spokojnie i dać Saletrosan 26 dodam jęczmień gęsty i mega pokrzewiony. Pytam bo pierwszy raz mam ozimy

IS62.jpg.752175cde58323132abc785d6fcfda88.jpga to odnośnie fungicydow w jeczmieniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    31

Posiada ktoś w łódzkim  jęczmień flavour po kwalifikacie na sprzedaż?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35
7 minut temu, kiko8 napisał:

Posiada ktoś w łódzkim  jęczmień flavour po kwalifikacie na sprzedaż?

 

szukałem w powiecie piotrkowskim i radomszczańskim i nic nie było nadającego się do siewu. Zamówiłem z centrali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    31
Przed chwilą, situ14 napisał:

szukałem w powiecie piotrkowskim i radomszczańskim i nic nie było nadającego się do siewu. Zamówiłem z centrali 

U kogo zamawiałeś i jak cenowo na ten sezon to wygląda

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 godzin temu, adrianooo1234 napisał:

Ja soldo pryskam na T1 Duett star 0,8+ Corbel 0,4l a na T2 Duett Ultra 0,4l+ Tazer 0,5 taka mieszanką od 3 lat i super działa.

A mam pytanie odnośnie jęczmienia ozimego. Czy na pierwszą dawkę na wiosnę to dać szybko saletre i jak najszybciej czy poczekać na spokojnie i dać Saletrosan 26 dodam jęczmień gęsty i mega pokrzewiony. Pytam bo pierwszy raz mam ozimy

a to odnośnie fungicydow w jeczmieniu 

A jakby zamiast Duettu Ultra dać Praxior + Tazer na T2 na jary jęczmień? Nie "pogryzie się"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Jak tam u was jęczmienie wyglądają ja planuję na początku lutego kizeryt.A później się zobaczy jaka dawka , ale napewno RSM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

Jeczmienie wszystkie w okolicy żołto zielone z przewagą żółtego. Trudno powiedzieć czy to karłowatość czy grzyby. Póki co wszystko żywe, jak nie będzie ekstremalnych mrozów to powinno coś z tego być. Planuję na dniach wyjechać i rozsypać wapno granulowane. Czy to dobry pomysł o tej porze?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj